Avaktiverad 2024-10-07
RSK-nr enhet: ST
Inlagd: 2016-07-05
RSK-nr enhet: ST
Intellivent® P är en fläkt för proffs. Uppdaterad för smidigare installation. Fläkten har skapat en ny standard för badrumsfläktar med sin intelligenta fuktstyrning och att samtliga övriga funktioner är samlade i en och samma fläkt. Den låga ljudnivån och att tekniken harmonierar med den påkostade designen gör den till en favorit både hos installatör och användare.
Intellivent® P är en fläkt för proffs. Uppdaterad för smidigare installation. Fläkten har skapat en ny standard för badrumsfläktar med sin intelligenta fuktstyrning och att samtliga övriga funktioner är samlade i en och samma fläkt. Den låga ljudnivån och att tekniken harmonierar med den påkostade designen gör den till en favorit både hos installatör och användare.
| RSK-nummer | 8751514 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 197302 |
| GTIN | 7318111973025 |
| Produkt | Badrumsfläkt |
| Produktnamn | Fresh Intellivent P Vit |
| Dimension | 100/125mm |
| Storlek | 202x31x152mm (BxDxH) |
| Tryck/Flöde/Temp | 134m³/h |
| Effekt/Eldata | 230V 2,1-5,5W |
| Funktion | fukt- och timerstyrd |
| Utförande | - |
|---|---|
| Färg | vit |
| Ytbehandling | - |
| Material | plast/flermaterial |
| Standard | - |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | https://fresh.se/produkter/flaktar/badrumsflakt/197302 |
| RSK flik | 25 Badrumsutrustning |
| Tillverkarens artikelnummer | 197302 |
|---|
| GTIN | 7318111973025 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | https://fresh.se/produkter/flaktar/badrumsflakt/197302 |
|---|
| Nominell bredd | 202 mm |
|---|---|
| Flödeshastighet | 134 m³/h |
| Färg | Vit |
| Medietemperatur | 0 - 50 °C |
| Monteringsmetod | Vägg-/Kanalmontering |
| Märkspänning | 240 V |
| Nätfrekvens | 50 Hz |
| Sammansättning | Övrigt |
| Material hus/kapsling/stomme | Plast |
| Riktning | Axiell |
| Kapslingsklass (IP) | IP44 |
| Bulleremission | 21 dB(A) re 1 pW |
| Med anslutningskit | Nej |
| Bredd | 202 mm |
| Höjd | 152 mm |
| Djup | 64 mm |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | 7318111973025 | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 75 | ||
| Bredd (mm) | 160 | ||
| Höjd (mm) | 210 | ||
| Vikt (kg) | 0,59 | ||
Mellan |
|||
| Antal i FP | 6 | ||
| GTIN FP | 17318111973022 | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Ingående GTIN FP | 7318111973025 | ||
| Palltyp | - | ||
| Antalet inneliggande GTIN FP | 6 | ||
| Djup (mm) | 225 | ||
| Bredd (mm) | 320 | ||
| Höjd (mm) | 220 | ||
| Vikt (kg) | 3,85 | ||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| RSK-nummer | 8751514 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 197302 |
| GTIN | 7318111973025 |
| Produkt | Badrumsfläkt |
| Produktnamn | Fresh Intellivent P Vit |
| Dimension | 100/125mm |
| Storlek | 202x31x152mm (BxDxH) |
| Tryck/Flöde/Temp | 134m³/h |
| Effekt/Eldata | 230V 2,1-5,5W |
| Funktion | fukt- och timerstyrd |
| Utförande | - |
|---|---|
| Färg | vit |
| Ytbehandling | - |
| Material | plast/flermaterial |
| Standard | - |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | https://fresh.se/produkter/flaktar/badrumsflakt/197302 |
| RSK flik | 25 Badrumsutrustning |
| Tillverkarens artikelnummer | 197302 |
|---|
| GTIN | 7318111973025 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | https://fresh.se/produkter/flaktar/badrumsflakt/197302 |
|---|
| Nominell bredd | 202 mm |
|---|---|
| Flödeshastighet | 134 m³/h |
| Färg | Vit |
| Medietemperatur | 0 - 50 °C |
| Monteringsmetod | Vägg-/Kanalmontering |
| Märkspänning | 240 V |
| Nätfrekvens | 50 Hz |
| Sammansättning | Övrigt |
| Material hus/kapsling/stomme | Plast |
| Riktning | Axiell |
| Kapslingsklass (IP) | IP44 |
| Bulleremission | 21 dB(A) re 1 pW |
| Med anslutningskit | Nej |
| Bredd | 202 mm |
| Höjd | 152 mm |
| Djup | 64 mm |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | 7318111973025 | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 75 | ||
| Bredd (mm) | 160 | ||
| Höjd (mm) | 210 | ||
| Vikt (kg) | 0,59 | ||
Mellan |
|||
| Antal i FP | 6 | ||
| GTIN FP | 17318111973022 | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Ingående GTIN FP | 7318111973025 | ||
| Palltyp | - | ||
| Antalet inneliggande GTIN FP | 6 | ||
| Djup (mm) | 225 | ||
| Bredd (mm) | 320 | ||
| Höjd (mm) | 220 | ||
| Vikt (kg) | 3,85 | ||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |