RSK-nr enhet: ST
Inlagd: 2018-10-02
RSK-nr enhet: ST
Vit badrumsfläkt med fukt, ljus och luftkvalitetsensor. Självjusterande fuktstyrning. Lukt/luftkvalitetssensor, startar vid försämrad luft och går tills luftkvalitén är återställd. Timer, vädring, allpolig brytare, varvtalsreglering, konstantdrift. Inställning via panel eller App. Fabriksinställd med konstantdrift och fuktsensor aktiverad. För både vägg-och takmontage. Kapacitet 140 m3/h 57 Pa, Ljud 3m 19 dB(A), Effekt 2-5W, IP44, 110-240VAC 50-60Hz. Svensktillverkad, 5 års garanti
Vit badrumsfläkt med fukt, ljus och luftkvalitetsensor. Självjusterande fuktstyrning. Lukt/luftkvalitetssensor, startar vid försämrad luft och går tills luftkvalitén är återställd. Timer, vädring, allpolig brytare, varvtalsreglering, konstantdrift. Inställning via panel eller App. Fabriksinställd med konstantdrift och fuktsensor aktiverad. För både vägg-och takmontage. Kapacitet 140 m3/h 57 Pa, Ljud 3m 19 dB(A), Effekt 2-5W, IP44, 110-240VAC 50-60Hz. Svensktillverkad, 5 års garanti
| RSK-nummer | 8751527 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 197402 |
| GTIN | 7318111974022 |
| Produkt | Badrumsfläkt |
| Produktnamn | Intellivent Sky |
| Dimension | 100/125mm kanal |
| Storlek | 177x86x210mm (BxDxH) |
| Tryck/Flöde/Temp | 57Pa/140m3/h/50C |
| Effekt/Eldata | 100-230VAC 2-5W |
| Funktion | för kanal med/utan självdrag |
| Utförande | fukt-/tidsstyrning |
|---|---|
| Färg | vit |
| Ytbehandling | - |
| Material | ABS-plast |
| Standard | - |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | https://fresh.se/produkter/flaktar/badrumsflakt/197402 |
| RSK flik | 25 Badrumsutrustning |
| Tillverkarens artikelnummer | 197402 |
|---|
| GTIN | 7318111974022 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | https://fresh.se/produkter/flaktar/badrumsflakt/197402 |
|---|
| Flödeshastighet | 140 m³/h |
|---|---|
| Färg | Vit |
| Medietemperatur | 0 - 50 °C |
| Monteringsmetod | Vägg-/Kanalmontering |
| Märkspänning | 240 V |
| Nätfrekvens | 50 Hz |
| Sammansättning | Övrigt |
| Material hus/kapsling/stomme | Plast |
| Riktning | Axiell |
| Kapslingsklass (IP) | IP44 |
| Bulleremission | 19 dB(A) re 1 pW |
| Bredd | 185 mm |
| Höjd | 160 mm |
| Djup | 69 mm |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | 7318111974022 | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | Förseglad | ||
| Palltyp | Pall 800x1200 mm (ISO 1-pall) | ||
| Djup (mm) | 86 | ||
| Bredd (mm) | 177 | ||
| Höjd (mm) | 210 | ||
| Vikt (kg) | 0,67 | ||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Manual | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/MAN/MAN_295_8751527.pdf |
|---|---|
| RSK-nummer | 8751527 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 197402 |
| GTIN | 7318111974022 |
| Produkt | Badrumsfläkt |
| Produktnamn | Intellivent Sky |
| Dimension | 100/125mm kanal |
| Storlek | 177x86x210mm (BxDxH) |
| Tryck/Flöde/Temp | 57Pa/140m3/h/50C |
| Effekt/Eldata | 100-230VAC 2-5W |
| Funktion | för kanal med/utan självdrag |
| Utförande | fukt-/tidsstyrning |
|---|---|
| Färg | vit |
| Ytbehandling | - |
| Material | ABS-plast |
| Standard | - |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | https://fresh.se/produkter/flaktar/badrumsflakt/197402 |
| RSK flik | 25 Badrumsutrustning |
| Tillverkarens artikelnummer | 197402 |
|---|
| GTIN | 7318111974022 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | https://fresh.se/produkter/flaktar/badrumsflakt/197402 |
|---|
| Flödeshastighet | 140 m³/h |
|---|---|
| Färg | Vit |
| Medietemperatur | 0 - 50 °C |
| Monteringsmetod | Vägg-/Kanalmontering |
| Märkspänning | 240 V |
| Nätfrekvens | 50 Hz |
| Sammansättning | Övrigt |
| Material hus/kapsling/stomme | Plast |
| Riktning | Axiell |
| Kapslingsklass (IP) | IP44 |
| Bulleremission | 19 dB(A) re 1 pW |
| Bredd | 185 mm |
| Höjd | 160 mm |
| Djup | 69 mm |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | 7318111974022 | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | Förseglad | ||
| Palltyp | Pall 800x1200 mm (ISO 1-pall) | ||
| Djup (mm) | 86 | ||
| Bredd (mm) | 177 | ||
| Höjd (mm) | 210 | ||
| Vikt (kg) | 0,67 | ||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Manual | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/MAN/MAN_295_8751527.pdf |
|---|---|