RSK-nr enhet: ST
Inlagd: 1999-03-04
RSK-nr enhet: ST
Tilluftspaket, RMP 80 med rund frontkåpa och manuell spjällöppning. Pax Tilluftspaket är kompletta paketlösningar för ventilmontage i yttervägg. Paketen innehåller väggventil (manuell eller termostatstyrd), två väggrör och ett vitt ytterväggsgaller. Väggrören kan skarvas eller kapas för att passa normala väggtjocklekar (max 370 mm).
Tilluftspaket, RMP 80 med rund frontkåpa och manuell spjällöppning. Pax Tilluftspaket är kompletta paketlösningar för ventilmontage i yttervägg. Paketen innehåller väggventil (manuell eller termostatstyrd), två väggrör och ett vitt ytterväggsgaller. Väggrören kan skarvas eller kapas för att passa normala väggtjocklekar (max 370 mm).
| RSK-nummer | 8758155 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 2601-5 |
| GTIN | 7391477000055 |
| Produkt | Tilluftspaket |
| Produktnamn | RMP80 |
| Dimension | 80mm |
| Storlek | 157x167x136mm(BxHxD) |
| Tryck/Flöde/Temp | 53cm3area |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | för ventilmontage i yttervägg |
| Utförande | väggventil/väggrör/yttergaller |
|---|---|
| Färg | vit |
| Ytbehandling | - |
| Material | ABS-plast |
| Standard | - |
| Övrig info | max väggtjocklek 370mm |
| Tillverkarens produktsida | http://pax.se/produkter/ventilation/tilluft/vaggventiler/2601-5 |
| RSK flik | 25 Badrumsutrustning |
| Tillverkarens artikelnummer | 2601-5 |
|---|
| GTIN | 7391477000055 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | http://pax.se/produkter/ventilation/tilluft/vaggventiler/2601-5 |
|---|
| Material | Plast |
|---|---|
| Form | Övrigt |
| Nominell diameter kanalanslutning | 86 mm |
| Bredd front | 157 mm |
| Längd front | 167 mm |
| Inbyggnadsdjup | 370 mm |
| Med volyminställning | Ja |
| Färg | Vit |
| Kapacitet/Kapacitans | 28,8 m³/h |
| Självreglerande | Nej |
| Med filter | Ja |
| Begränsat utblåsningsmönster | Ja |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | 7391477000055 | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 266 | ||
| Bredd (mm) | 145 | ||
| Höjd (mm) | 170 | ||
| Vikt (kg) | 0,65 | ||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| RSK-nummer | 8758155 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 2601-5 |
| GTIN | 7391477000055 |
| Produkt | Tilluftspaket |
| Produktnamn | RMP80 |
| Dimension | 80mm |
| Storlek | 157x167x136mm(BxHxD) |
| Tryck/Flöde/Temp | 53cm3area |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | för ventilmontage i yttervägg |
| Utförande | väggventil/väggrör/yttergaller |
|---|---|
| Färg | vit |
| Ytbehandling | - |
| Material | ABS-plast |
| Standard | - |
| Övrig info | max väggtjocklek 370mm |
| Tillverkarens produktsida | http://pax.se/produkter/ventilation/tilluft/vaggventiler/2601-5 |
| RSK flik | 25 Badrumsutrustning |
| Tillverkarens artikelnummer | 2601-5 |
|---|
| GTIN | 7391477000055 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | http://pax.se/produkter/ventilation/tilluft/vaggventiler/2601-5 |
|---|
| Material | Plast |
|---|---|
| Form | Övrigt |
| Nominell diameter kanalanslutning | 86 mm |
| Bredd front | 157 mm |
| Längd front | 167 mm |
| Inbyggnadsdjup | 370 mm |
| Med volyminställning | Ja |
| Färg | Vit |
| Kapacitet/Kapacitans | 28,8 m³/h |
| Självreglerande | Nej |
| Med filter | Ja |
| Begränsat utblåsningsmönster | Ja |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | 7391477000055 | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 266 | ||
| Bredd (mm) | 145 | ||
| Höjd (mm) | 170 | ||
| Vikt (kg) | 0,65 | ||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |