RSK-nr enhet: ST
Inlagd: 1998-11-13
RSK-nr enhet: ST
Används för steglös reglering av varvtal på Pax kanalfläkt Viaduct. Varvtals- och effektregulatorn används för steglös reglering av varvtal på Pax kanalfläkt Viaduct, när man vill köra fläkten med reducerat flöde. Det kan vara bra i lokaler där fläkten går långa tider och man vill undvika utkylning, drag eller minska ljudnivån. Om fläkten går kontinuerligt är de bra att ha en forceringsmöjlighet utöver inställt grundflöde. Varvtalsregulatorn är försedd med en inbyggd strömställare. Skall föregås av allpolig brytare med min 3mm brytavstånd.
Används för steglös reglering av varvtal på Pax kanalfläkt Viaduct. Varvtals- och effektregulatorn används för steglös reglering av varvtal på Pax kanalfläkt Viaduct, när man vill köra fläkten med reducerat flöde. Det kan vara bra i lokaler där fläkten går långa tider och man vill undvika utkylning, drag eller minska ljudnivån. Om fläkten går kontinuerligt är de bra att ha en forceringsmöjlighet utöver inställt grundflöde. Varvtalsregulatorn är försedd med en inbyggd strömställare. Skall föregås av allpolig brytare med min 3mm brytavstånd.
| RSK-nummer | 8757968 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 8134 |
| GTIN | 7391477081344 |
| Produkt | Varvtals-/effektregulator |
| Produktnamn | - |
| Dimension | - |
| Storlek | - |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | 230V |
| Funktion | för kanalfläkt/Fläkt90/TR |
| Utförande | reglering varv/luft/temp |
|---|---|
| Färg | vit |
| Ytbehandling | - |
| Material | plast/flermaterial |
| Standard | IP44 |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | http://pax.se/produkter/handdukstorkar/tillbehorhanddukstorkar/8134 |
| RSK flik | 25 Badrumsutrustning |
| Tillverkarens artikelnummer | 8134 |
|---|
| GTIN | 7391477081344 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | http://pax.se/produkter/handdukstorkar/tillbehorhanddukstorkar/8134 |
|---|
| Monteringsmetod | Utanpåliggande/Infällt montage |
|---|---|
| Färg | Vit |
| Märkström | 0,5 A |
| Steglös effektreglering | Ja |
| Manövreringsmetod | Vred |
| Med temperatursensor | Nej |
| Höjd | 82 mm |
| Bredd | 82 mm |
| Djup | 67 mm |
| Kapslingsklass (IP) | IP44 |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | 7391477081344 | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 96 | ||
| Bredd (mm) | 85 | ||
| Höjd (mm) | 71 | ||
| Vikt (kg) | 0,23 | ||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Manual | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/MAN/MAN_295_8757968.pdf |
|---|---|
| RSK-nummer | 8757968 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 8134 |
| GTIN | 7391477081344 |
| Produkt | Varvtals-/effektregulator |
| Produktnamn | - |
| Dimension | - |
| Storlek | - |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | 230V |
| Funktion | för kanalfläkt/Fläkt90/TR |
| Utförande | reglering varv/luft/temp |
|---|---|
| Färg | vit |
| Ytbehandling | - |
| Material | plast/flermaterial |
| Standard | IP44 |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | http://pax.se/produkter/handdukstorkar/tillbehorhanddukstorkar/8134 |
| RSK flik | 25 Badrumsutrustning |
| Tillverkarens artikelnummer | 8134 |
|---|
| GTIN | 7391477081344 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | http://pax.se/produkter/handdukstorkar/tillbehorhanddukstorkar/8134 |
|---|
| Monteringsmetod | Utanpåliggande/Infällt montage |
|---|---|
| Färg | Vit |
| Märkström | 0,5 A |
| Steglös effektreglering | Ja |
| Manövreringsmetod | Vred |
| Med temperatursensor | Nej |
| Höjd | 82 mm |
| Bredd | 82 mm |
| Djup | 67 mm |
| Kapslingsklass (IP) | IP44 |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | 7391477081344 | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 96 | ||
| Bredd (mm) | 85 | ||
| Höjd (mm) | 71 | ||
| Vikt (kg) | 0,23 | ||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Manual | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/MAN/MAN_295_8757968.pdf |
|---|---|