Avaktiverad 2015-12-31
RSK-nr enhet: ST
Inlagd: 2010-06-29
RSK-nr enhet: ST
Helautomatisk reglagefri fläkt med inbyggd fuktstyrning och närvarosensor. Levereras med grundventilationsflöde. Fläkt kan monteras både i kanal med och utan naturligt självdrag. Inbyggd timer/eftergångstid (15 min)med startimpuls via strömbrytare. Kan förses med PAX passad kallrasspjäll (8125-1).Friblåsande 95m3/h (max)/ 21 dB(A) 3m (max)/ 230V 50Hz/ 4W/ Ø100-125/ IP44/ S-märkt/CE
Helautomatisk reglagefri fläkt med inbyggd fuktstyrning och närvarosensor. Levereras med grundventilationsflöde. Fläkt kan monteras både i kanal med och utan naturligt självdrag. Inbyggd timer/eftergångstid (15 min)med startimpuls via strömbrytare. Kan förses med PAX passad kallrasspjäll (8125-1).Friblåsande 95m3/h (max)/ 21 dB(A) 3m (max)/ 230V 50Hz/ 4W/ Ø100-125/ IP44/ S-märkt/CE
| RSK-nummer | 8758479 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 1870-1 |
| GTIN | 7391477187015 |
| Produkt | Badrumsfläkt |
| Produktnamn | Passad Multi |
| Dimension | 100-140mm |
| Storlek | 172x210x90mm (BxHxD) |
| Tryck/Flöde/Temp | 95m3/h |
| Effekt/Eldata | 230V 4W |
| Funktion | för vägg/tak |
| Utförande | fuktstyrning/varvtalsreglering |
|---|---|
| Färg | vit |
| Ytbehandling | ! |
| Material | PP-plast/flermateriel |
| Standard | IP44 |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | http://www.pax.se/html/flaktar/fakta_sidor/fakta_passad_multi.html |
| RSK flik | 25 Badrumsutrustning |
| Tillverkarens artikelnummer | 1870-1 |
|---|
| GTIN | 7391477187015 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | http://www.pax.se/html/flaktar/fakta_sidor/fakta_passad_multi.html |
|---|
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | kartong/ask | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 210 | ||
| Bredd (mm) | 172 | ||
| Höjd (mm) | 148 | ||
| Vikt (kg) | 0,78 | ||
Mellan |
|||
| Antal i FP | 4 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | kartong/ask | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Ingående GTIN FP | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Antalet inneliggande GTIN FP | |||
| Djup (mm) | 430 | ||
| Bredd (mm) | 360 | ||
| Höjd (mm) | 155 | ||
| Vikt (kg) | 3,5 | ||
| Monteringsanvisning | |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Monteringsanvisning | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/MONT/mont_246_8758479.pdf |
|---|---|
| RSK-nummer | 8758479 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 1870-1 |
| GTIN | 7391477187015 |
| Produkt | Badrumsfläkt |
| Produktnamn | Passad Multi |
| Dimension | 100-140mm |
| Storlek | 172x210x90mm (BxHxD) |
| Tryck/Flöde/Temp | 95m3/h |
| Effekt/Eldata | 230V 4W |
| Funktion | för vägg/tak |
| Utförande | fuktstyrning/varvtalsreglering |
|---|---|
| Färg | vit |
| Ytbehandling | ! |
| Material | PP-plast/flermateriel |
| Standard | IP44 |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | http://www.pax.se/html/flaktar/fakta_sidor/fakta_passad_multi.html |
| RSK flik | 25 Badrumsutrustning |
| Tillverkarens artikelnummer | 1870-1 |
|---|
| GTIN | 7391477187015 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | http://www.pax.se/html/flaktar/fakta_sidor/fakta_passad_multi.html |
|---|
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | kartong/ask | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 210 | ||
| Bredd (mm) | 172 | ||
| Höjd (mm) | 148 | ||
| Vikt (kg) | 0,78 | ||
Mellan |
|||
| Antal i FP | 4 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | kartong/ask | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Ingående GTIN FP | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Antalet inneliggande GTIN FP | |||
| Djup (mm) | 430 | ||
| Bredd (mm) | 360 | ||
| Höjd (mm) | 155 | ||
| Vikt (kg) | 3,5 | ||
| Monteringsanvisning | |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Monteringsanvisning | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/MONT/mont_246_8758479.pdf |
|---|---|