RSK-nr enhet: ST
Inlagd: 2020-09-03
RSK-nr enhet: ST
Täckplatta 186x223 mm. För kanal max Ø160 mm, passar för Pax Calima. Används när fläkten inte täcker kanalöppningen och/eller vid problem med skruvförankring i direkt närhet av kanalmynning.
Täckplatta 186x223 mm. För kanal max Ø160 mm, passar för Pax Calima. Används när fläkten inte täcker kanalöppningen och/eller vid problem med skruvförankring i direkt närhet av kanalmynning.
| RSK-nummer | 8801371 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 8143-8 |
| GTIN | 7391477814386 |
| Produkt | Täckplatta |
| Produktnamn | Täckplatta svart |
| Dimension | 100mm |
| Storlek | 186x223x9mm (BxHxD) |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | för fläkt |
| Utförande | - |
|---|---|
| Färg | svart |
| Ytbehandling | - |
| Material | ABS-plast |
| Standard | - |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | https://pax.se/produkter/ventilation/badrumsflaktar/tillbehorbadrumsflaktar/8143-8 |
| RSK flik | 80 Ventilationsprodukter |
| Tillverkarens artikelnummer | 8143-8 |
|---|
| GTIN | 7391477814386 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | https://pax.se/produkter/ventilation/badrumsflaktar/tillbehorbadrumsflaktar/8143-8 |
|---|
| Typ av mekaniska tillbehör | Övrigt |
|---|---|
| Tillbehör | Ja |
| Reservdel | Nej |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | 7391477814386 | ||
| Förpackningstyp | Påse | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 10 | ||
| Bredd (mm) | 240 | ||
| Höjd (mm) | 270 | ||
| Vikt (kg) | 0,148 | ||
Mellan |
|||
| Antal i FP | 50 | ||
| GTIN FP | 17391477814383 | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Ingående GTIN FP | 7391477814386 | ||
| Palltyp | - | ||
| Antalet inneliggande GTIN FP | 50 | ||
| Djup (mm) | 485 | ||
| Bredd (mm) | 240 | ||
| Höjd (mm) | 265 | ||
| Vikt (kg) | 7,7 | ||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| RSK-nummer | 8801371 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 8143-8 |
| GTIN | 7391477814386 |
| Produkt | Täckplatta |
| Produktnamn | Täckplatta svart |
| Dimension | 100mm |
| Storlek | 186x223x9mm (BxHxD) |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | för fläkt |
| Utförande | - |
|---|---|
| Färg | svart |
| Ytbehandling | - |
| Material | ABS-plast |
| Standard | - |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | https://pax.se/produkter/ventilation/badrumsflaktar/tillbehorbadrumsflaktar/8143-8 |
| RSK flik | 80 Ventilationsprodukter |
| Tillverkarens artikelnummer | 8143-8 |
|---|
| GTIN | 7391477814386 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | https://pax.se/produkter/ventilation/badrumsflaktar/tillbehorbadrumsflaktar/8143-8 |
|---|
| Typ av mekaniska tillbehör | Övrigt |
|---|---|
| Tillbehör | Ja |
| Reservdel | Nej |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | 7391477814386 | ||
| Förpackningstyp | Påse | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 10 | ||
| Bredd (mm) | 240 | ||
| Höjd (mm) | 270 | ||
| Vikt (kg) | 0,148 | ||
Mellan |
|||
| Antal i FP | 50 | ||
| GTIN FP | 17391477814383 | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Ingående GTIN FP | 7391477814386 | ||
| Palltyp | - | ||
| Antalet inneliggande GTIN FP | 50 | ||
| Djup (mm) | 485 | ||
| Bredd (mm) | 240 | ||
| Höjd (mm) | 265 | ||
| Vikt (kg) | 7,7 | ||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |