RSK-nr enhet: ST
Inlagd: 2025-05-27
RSK-nr enhet: ST
Bänkskivan i högtryckslaminat är ett slitstarkt och stilrent val för funktionella ytor i badrum, tvättstuga eller grovkök. Den tåliga ytan är fuktbeständig, lätt att rengöra och klarar vardagens belastning utan att kompromissa med utseendet. Bänkskivan kan måttanpassas inom spannet 1841–2440 mm och finns i fyra färger som är noggrant matchade med våra möbelserier för en harmonisk helhet. MKomplettera med stödgavel med ställbara fötter eller konsol för öppet avslut. Vinkeljärn finns att köpa separat, för att ge extra stöd till bänkskivan.
Bänkskivan i högtryckslaminat är ett slitstarkt och stilrent val för funktionella ytor i badrum, tvättstuga eller grovkök. Den tåliga ytan är fuktbeständig, lätt att rengöra och klarar vardagens belastning utan att kompromissa med utseendet. Bänkskivan kan måttanpassas inom spannet 1841–2440 mm och finns i fyra färger som är noggrant matchade med våra möbelserier för en harmonisk helhet. MKomplettera med stödgavel med ställbara fötter eller konsol för öppet avslut. Vinkeljärn finns att köpa separat, för att ge extra stöd till bänkskivan.
| RSK-nummer | 8934017 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 370771 |
| GTIN | 7340123997249 |
| Produkt | Bänkskiva |
| Produktnamn | Bänkskiva Stow 1841-2440 |
| Dimension | - |
| Storlek | 1841-2440x30x625 mm (BxHxD) |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | - |
| Utförande | - |
|---|---|
| Färg | beige (Sand) |
| Ytbehandling | - |
| Material | spånskiva, laminat |
| Standard | - |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | - |
| RSK flik | 25 Badrumsutrustning |
| Tillverkarens artikelnummer | 370771 |
|---|
| GTIN | 7340123997249 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | - |
|---|
| Lämplig för kök | Nej |
|---|---|
| Material | Övrigt |
| Ytskydd | Laminat |
| Färg | Beige |
| Med dekormönster | Nej |
| Kantform | Dubbelrundad |
| Kantutförande | Övrigt |
| Djup | 625 mm |
| Tjocklek | 30 mm |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 625 | ||
| Bredd (mm) | 2440 | ||
| Höjd (mm) | 30 | ||
| Vikt (kg) | 30,5 | ||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| RSK-nummer | 8934017 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 370771 |
| GTIN | 7340123997249 |
| Produkt | Bänkskiva |
| Produktnamn | Bänkskiva Stow 1841-2440 |
| Dimension | - |
| Storlek | 1841-2440x30x625 mm (BxHxD) |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | - |
| Utförande | - |
|---|---|
| Färg | beige (Sand) |
| Ytbehandling | - |
| Material | spånskiva, laminat |
| Standard | - |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | - |
| RSK flik | 25 Badrumsutrustning |
| Tillverkarens artikelnummer | 370771 |
|---|
| GTIN | 7340123997249 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | - |
|---|
| Lämplig för kök | Nej |
|---|---|
| Material | Övrigt |
| Ytskydd | Laminat |
| Färg | Beige |
| Med dekormönster | Nej |
| Kantform | Dubbelrundad |
| Kantutförande | Övrigt |
| Djup | 625 mm |
| Tjocklek | 30 mm |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 625 | ||
| Bredd (mm) | 2440 | ||
| Höjd (mm) | 30 | ||
| Vikt (kg) | 30,5 | ||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |