Inlagd: 2025-03-12
RSK-nr enhet: ST
Bänkskiva i kompaktsten med underlimmad ho i porslin. Finns i olika färger och färdiga uttag för både singel- och dubbelhålsblandare. Ducentic-kollektionen är en hyllning till det formspråk som har satt tonen för Gustavsbergs uttryck genom tiderna.
Bänkskiva i kompaktsten med underlimmad ho i porslin. Finns i olika färger och färdiga uttag för både singel- och dubbelhålsblandare. Ducentic-kollektionen är en hyllning till det formspråk som har satt tonen för Gustavsbergs uttryck genom tiderna.
| RSK-nummer | 8933987 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | GB71DCWT80CC11 |
| GTIN | 7391530088259 |
| Produkt | Bänkskiva |
| Produktnamn | Stenbänkskiva Ducentic - 80 cm |
| Dimension | - |
| Storlek | - |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | - |
| Utförande | - |
|---|---|
| Färg | beige |
| Ytbehandling | - |
| Material | sten |
| Standard | - |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | - |
| RSK flik | 25 Badrumsutrustning |
| Tillverkarens artikelnummer | GB71DCWT80CC11 |
|---|
| GTIN | 7391530088259 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | - |
|---|
| Lämplig för badrum | Ja |
|---|---|
| Lämplig för kök | Nej |
| Material | Natursten massiv |
| Ytskydd | Oljad |
| Färg | Natursten |
| Typ av yta | Matt |
| Tvåsidig | Nej |
| Kantform | Tvåsidig fasad |
| Bredd | 800 mm |
| Djup | 470 mm |
| Tjocklek | 20 mm |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 830 | ||
| Bredd (mm) | 510 | ||
| Höjd (mm) | 220 | ||
| Vikt (kg) | 26,7 | ||
Topp |
|||
| Antal i FP | 10 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Pall | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Ingående GTIN FP | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Antalet inneliggande GTIN FP | |||
| Djup (mm) | 1200 | ||
| Bredd (mm) | 880 | ||
| Höjd (mm) | 1175 | ||
| Vikt (kg) | 280 | ||
| Monteringsanvisning | |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Monteringsanvisning | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/MONT/MONT_1_8933987.pdf |
|---|---|
| Produktblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/PROD/PROD_1_8933987.pdf |
| RSK-nummer | 8933987 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | GB71DCWT80CC11 |
| GTIN | 7391530088259 |
| Produkt | Bänkskiva |
| Produktnamn | Stenbänkskiva Ducentic - 80 cm |
| Dimension | - |
| Storlek | - |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | - |
| Utförande | - |
|---|---|
| Färg | beige |
| Ytbehandling | - |
| Material | sten |
| Standard | - |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | - |
| RSK flik | 25 Badrumsutrustning |
| Tillverkarens artikelnummer | GB71DCWT80CC11 |
|---|
| GTIN | 7391530088259 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | - |
|---|
| Lämplig för badrum | Ja |
|---|---|
| Lämplig för kök | Nej |
| Material | Natursten massiv |
| Ytskydd | Oljad |
| Färg | Natursten |
| Typ av yta | Matt |
| Tvåsidig | Nej |
| Kantform | Tvåsidig fasad |
| Bredd | 800 mm |
| Djup | 470 mm |
| Tjocklek | 20 mm |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 830 | ||
| Bredd (mm) | 510 | ||
| Höjd (mm) | 220 | ||
| Vikt (kg) | 26,7 | ||
Topp |
|||
| Antal i FP | 10 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Pall | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Ingående GTIN FP | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Antalet inneliggande GTIN FP | |||
| Djup (mm) | 1200 | ||
| Bredd (mm) | 880 | ||
| Höjd (mm) | 1175 | ||
| Vikt (kg) | 280 | ||
| Monteringsanvisning | |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Monteringsanvisning | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/MONT/MONT_1_8933987.pdf |
|---|---|
| Produktblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/PROD/PROD_1_8933987.pdf |