Inlagd: 2012-06-07
RSK-nr enhet: ST
Hörnhylla i rostfritt stål, polerad, för lim montage, inkl. lim och rengöringssats. Montera Design4Baths smarta hörnhylla utan onödig håltagning i väggen. Med Design4Baths limprodukt, som medföljer i förpackningen, monteras hyllan snabbt, enkelt och säkert. Hyllan är dessutom måttanpassad så att om man har vikbara duschväggar (halvrunda) så går dessa att fälla in i hörnet utan att de stöter i hyllan. Hyllan har också integrerade krokar för tillbehör såsom borstar, putskuddar osv. Läs mer på www.design4bath.se
Hörnhylla i rostfritt stål, polerad, för lim montage, inkl. lim och rengöringssats. Montera Design4Baths smarta hörnhylla utan onödig håltagning i väggen. Med Design4Baths limprodukt, som medföljer i förpackningen, monteras hyllan snabbt, enkelt och säkert. Hyllan är dessutom måttanpassad så att om man har vikbara duschväggar (halvrunda) så går dessa att fälla in i hörnet utan att de stöter i hyllan. Hyllan har också integrerade krokar för tillbehör såsom borstar, putskuddar osv. Läs mer på www.design4bath.se
| RSK-nummer | 8740094 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | GLD8006 |
| GTIN | 7350062900064 |
| Produkt | Hörnhylla |
| Produktnamn | - |
| Dimension | - |
| Storlek | 200x200x290mm (BxBxD) |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | för borrfritt montage |
| Utförande | hörn |
|---|---|
| Färg | blank rostfri |
| Ytbehandling | elpolerad |
| Material | rostfritt stål |
| Standard | AISI304 |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | http://design4bath.se/produkt/hornhylla-for-limmontage/ |
| RSK flik | 25 Badrumsutrustning |
| Tillverkarens artikelnummer | GLD8006 |
|---|
| GTIN | 7350062900064 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | http://design4bath.se/produkt/hornhylla-for-limmontage/ |
|---|
| Material hylla | Rostfritt stål |
|---|---|
| Ram material | Rostfritt stål |
| Ytskydd | Övrigt |
| Ramprofil | Övrigt |
| Utförande hylla | Klar |
| Säkerhetsglas | Nej |
| Utförande täckbricka/-rosett | Rektangulär |
| Hyllfärg | Övrigt |
| Färg ram | Rostfritt stål |
| Vinkelutförande | Ja |
| Med separat glasskiva | Nej |
| Med tandborsthållare | Nej |
| Med glashållare | Nej |
| Med tvålpump | Nej |
| Med toalettpappers-/gästhanddukshållare | Ja |
| Skruvad montering | Nej |
| Limmad montering | Ja |
| Självhäftande montering | Nej |
| Dold fastsättning | Ja |
| Med monteringsdetaljer | Ja |
| Längd | 290 mm |
| Höjd | 20 mm |
| Djup | 200 mm |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | 7350062900064 | ||
| Förpackningstyp | Ask | ||
| Förpackningsfunktion | Skyddad | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 280 | ||
| Bredd (mm) | 145 | ||
| Höjd (mm) | 40 | ||
| Vikt (kg) | 0,32 | ||
| Monteringsanvisning | |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Monteringsanvisning | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/MONT/MONT_903_8740094.pdf |
|---|---|
| Produktblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/PROD/PROD_903_8740094.pdf |
| Säkerhetsdatablad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/SDB/SDB_903_8740094.pdf |
| RSK-nummer | 8740094 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | GLD8006 |
| GTIN | 7350062900064 |
| Produkt | Hörnhylla |
| Produktnamn | - |
| Dimension | - |
| Storlek | 200x200x290mm (BxBxD) |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | för borrfritt montage |
| Utförande | hörn |
|---|---|
| Färg | blank rostfri |
| Ytbehandling | elpolerad |
| Material | rostfritt stål |
| Standard | AISI304 |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | http://design4bath.se/produkt/hornhylla-for-limmontage/ |
| RSK flik | 25 Badrumsutrustning |
| Tillverkarens artikelnummer | GLD8006 |
|---|
| GTIN | 7350062900064 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | http://design4bath.se/produkt/hornhylla-for-limmontage/ |
|---|
| Material hylla | Rostfritt stål |
|---|---|
| Ram material | Rostfritt stål |
| Ytskydd | Övrigt |
| Ramprofil | Övrigt |
| Utförande hylla | Klar |
| Säkerhetsglas | Nej |
| Utförande täckbricka/-rosett | Rektangulär |
| Hyllfärg | Övrigt |
| Färg ram | Rostfritt stål |
| Vinkelutförande | Ja |
| Med separat glasskiva | Nej |
| Med tandborsthållare | Nej |
| Med glashållare | Nej |
| Med tvålpump | Nej |
| Med toalettpappers-/gästhanddukshållare | Ja |
| Skruvad montering | Nej |
| Limmad montering | Ja |
| Självhäftande montering | Nej |
| Dold fastsättning | Ja |
| Med monteringsdetaljer | Ja |
| Längd | 290 mm |
| Höjd | 20 mm |
| Djup | 200 mm |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | 7350062900064 | ||
| Förpackningstyp | Ask | ||
| Förpackningsfunktion | Skyddad | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 280 | ||
| Bredd (mm) | 145 | ||
| Höjd (mm) | 40 | ||
| Vikt (kg) | 0,32 | ||
| Monteringsanvisning | |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Monteringsanvisning | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/MONT/MONT_903_8740094.pdf |
|---|---|
| Produktblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/PROD/PROD_903_8740094.pdf |
| Säkerhetsdatablad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/SDB/SDB_903_8740094.pdf |