RSK-nr enhet: ST
Inlagd: 2019-11-05
RSK-nr enhet: ST
Tvål och schampohylla i svart plast som kan eftermonteras på alla typer av duschstänger med medföljande snäppfästen som monteras utan verktyg. Med snäppfästen Ø18-19-20,6-22-24-25 mm.
Tvål och schampohylla i svart plast som kan eftermonteras på alla typer av duschstänger med medföljande snäppfästen som monteras utan verktyg. Med snäppfästen Ø18-19-20,6-22-24-25 mm.
| RSK-nummer | 8892182 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | - |
| GTIN | 7333123054630 |
| Produkt | Duschhylla |
| Produktnamn | a-collection Stella III |
| Dimension | - |
| Storlek | 150x65mm |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | sätts mellan bl. och bl.fäste |
| Utförande | i svart plast |
|---|---|
| Färg | svart |
| Ytbehandling | - |
| Material | plast |
| Standard | - |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | - |
| RSK flik | 25 Badrumsutrustning |
| Tillverkarens artikelnummer | - |
|---|
| GTIN | 7333123054630 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | - |
|---|
| Material | Plast |
|---|---|
| Ytskydd | Belagd |
| Profil | Ingen |
| Färg | Övrigt |
| Accentfärg | Svart |
| Lämplig för väggmontering | Nej |
| Lämplig för hörnmontering | Nej |
| Fristående | Nej |
| Duschstångsmontering | Ja |
| För duschstångsdiameter | 19 - 19 mm |
| Gängat utförande | Nej |
| Med lös insats | Nej |
| Material insats | Plast |
| Med magnet | Nej |
| Skruvad montering | Nej |
| Limmad montering | Nej |
| Självhäftande montering | Nej |
| Dold fastsättning | Ja |
| Med monteringsdetaljer | Nej |
| Bredd | 100 mm |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | 7333123054630 | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 250 | ||
| Bredd (mm) | 85 | ||
| Höjd (mm) | 70 | ||
| Vikt (kg) | 0,21 | ||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Produktblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/PROD/PROD_49_7377101.pdf |
|---|---|
| Byggvarudeklaration | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/BVD/BVD_49_8892182.pdf |
| RSK-nummer | 8892182 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | - |
| GTIN | 7333123054630 |
| Produkt | Duschhylla |
| Produktnamn | a-collection Stella III |
| Dimension | - |
| Storlek | 150x65mm |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | sätts mellan bl. och bl.fäste |
| Utförande | i svart plast |
|---|---|
| Färg | svart |
| Ytbehandling | - |
| Material | plast |
| Standard | - |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | - |
| RSK flik | 25 Badrumsutrustning |
| Tillverkarens artikelnummer | - |
|---|
| GTIN | 7333123054630 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | - |
|---|
| Material | Plast |
|---|---|
| Ytskydd | Belagd |
| Profil | Ingen |
| Färg | Övrigt |
| Accentfärg | Svart |
| Lämplig för väggmontering | Nej |
| Lämplig för hörnmontering | Nej |
| Fristående | Nej |
| Duschstångsmontering | Ja |
| För duschstångsdiameter | 19 - 19 mm |
| Gängat utförande | Nej |
| Med lös insats | Nej |
| Material insats | Plast |
| Med magnet | Nej |
| Skruvad montering | Nej |
| Limmad montering | Nej |
| Självhäftande montering | Nej |
| Dold fastsättning | Ja |
| Med monteringsdetaljer | Nej |
| Bredd | 100 mm |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | 7333123054630 | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 250 | ||
| Bredd (mm) | 85 | ||
| Höjd (mm) | 70 | ||
| Vikt (kg) | 0,21 | ||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Produktblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/PROD/PROD_49_7377101.pdf |
|---|---|
| Byggvarudeklaration | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/BVD/BVD_49_8892182.pdf |