Avaktiverad 2025-12-20
Ersättningsartikel saknas
RSK-nr enhet: ST
Inlagd: 2021-11-08
RSK-nr enhet: ST
Allure, Hylla, Borstad Cool Sunrise, Väggmontage Material: glas / metall Med täckta fästskruvar width 600 mm depth 100 mm GROHE StarLight SPA portfolio
Allure, Hylla, Borstad Cool Sunrise, Väggmontage Material: glas / metall Med täckta fästskruvar width 600 mm depth 100 mm GROHE StarLight SPA portfolio
| RSK-nummer | 8892292 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 40965GN1 |
| GTIN | 4005176531163 |
| Produkt | Hylla |
| Produktnamn | Allure New Hylla |
| Dimension | - |
| Storlek | 100x600mm |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | - |
| Utförande | - |
|---|---|
| Färg | guld |
| Ytbehandling | - |
| Material | glas |
| Standard | - |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | https://www.grohe.se/sv_se/product/40965GN1 |
| RSK flik | 25 Badrumsutrustning |
| Tillverkarens artikelnummer | 40965GN1 |
|---|
| GTIN | 4005176531163 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | https://www.grohe.se/sv_se/product/40965GN1 |
|---|
| Material hylla | Glas |
|---|---|
| Ytskydd | Övrigt |
| Ramprofil | Ingen |
| Utförande hylla | Matt |
| Säkerhetsglas | Nej |
| Utförande täckbricka/-rosett | Kvadrat |
| Hyllfärg | Övrigt |
| Med utbytbart skyddshuv/fäste | Nej |
| Vinkelutförande | Nej |
| Med separat glasskiva | Ja |
| Med tandborsthållare | Nej |
| Med glashållare | Nej |
| Med tvålpump | Nej |
| Med toalettpappers-/gästhanddukshållare | Nej |
| Med monteringsdetaljer | Ja |
| Längd | 360 mm |
| Höjd | 6 mm |
| Djup | 116 mm |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | 4005176531163 | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 685 | ||
| Bredd (mm) | 170 | ||
| Höjd (mm) | 65 | ||
| Vikt (kg) | 2,785 | ||
Mellan |
|||
| Antal i FP | 8 | ||
| GTIN FP | 4005176740060 | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Ingående GTIN FP | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Antalet inneliggande GTIN FP | |||
| Djup (mm) | 800 | ||
| Bredd (mm) | 600 | ||
| Höjd (mm) | 205 | ||
| Vikt (kg) | 23,28 | ||
Topp |
|||
| Antal i FP | 64 | ||
| GTIN FP | 4005176740077 | ||
| Förpackningstyp | Pall | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Ingående GTIN FP | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Antalet inneliggande GTIN FP | |||
| Djup (mm) | 1200 | ||
| Bredd (mm) | 800 | ||
| Höjd (mm) | 970 | ||
| Vikt (kg) | 206,24 | ||
| Monteringsanvisning | |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Monteringsanvisning | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/MONT/MONT_613_8892291.pdf |
|---|---|
| RSK-nummer | 8892292 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 40965GN1 |
| GTIN | 4005176531163 |
| Produkt | Hylla |
| Produktnamn | Allure New Hylla |
| Dimension | - |
| Storlek | 100x600mm |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | - |
| Utförande | - |
|---|---|
| Färg | guld |
| Ytbehandling | - |
| Material | glas |
| Standard | - |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | https://www.grohe.se/sv_se/product/40965GN1 |
| RSK flik | 25 Badrumsutrustning |
| Tillverkarens artikelnummer | 40965GN1 |
|---|
| GTIN | 4005176531163 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | https://www.grohe.se/sv_se/product/40965GN1 |
|---|
| Material hylla | Glas |
|---|---|
| Ytskydd | Övrigt |
| Ramprofil | Ingen |
| Utförande hylla | Matt |
| Säkerhetsglas | Nej |
| Utförande täckbricka/-rosett | Kvadrat |
| Hyllfärg | Övrigt |
| Med utbytbart skyddshuv/fäste | Nej |
| Vinkelutförande | Nej |
| Med separat glasskiva | Ja |
| Med tandborsthållare | Nej |
| Med glashållare | Nej |
| Med tvålpump | Nej |
| Med toalettpappers-/gästhanddukshållare | Nej |
| Med monteringsdetaljer | Ja |
| Längd | 360 mm |
| Höjd | 6 mm |
| Djup | 116 mm |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | 4005176531163 | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 685 | ||
| Bredd (mm) | 170 | ||
| Höjd (mm) | 65 | ||
| Vikt (kg) | 2,785 | ||
Mellan |
|||
| Antal i FP | 8 | ||
| GTIN FP | 4005176740060 | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Ingående GTIN FP | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Antalet inneliggande GTIN FP | |||
| Djup (mm) | 800 | ||
| Bredd (mm) | 600 | ||
| Höjd (mm) | 205 | ||
| Vikt (kg) | 23,28 | ||
Topp |
|||
| Antal i FP | 64 | ||
| GTIN FP | 4005176740077 | ||
| Förpackningstyp | Pall | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Ingående GTIN FP | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Antalet inneliggande GTIN FP | |||
| Djup (mm) | 1200 | ||
| Bredd (mm) | 800 | ||
| Höjd (mm) | 970 | ||
| Vikt (kg) | 206,24 | ||
| Monteringsanvisning | |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Monteringsanvisning | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/MONT/MONT_613_8892291.pdf |
|---|---|