Inlagd: 2007-09-24
RSK-nr enhet: ST
Alterna Knox Glashylla, 600 mm, i polerat rostfritt stål. Obs! Bilden visar produkten i borstat rostfritt utförande.
Alterna Knox Glashylla, 600 mm, i polerat rostfritt stål. Obs! Bilden visar produkten i borstat rostfritt utförande.
| RSK-nummer | 8740039 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | JC581390P11PSS |
| GTIN | - |
| Produkt | Badrumshylla |
| Produktnamn | Alterna Knox Glashylla |
| Dimension | - |
| Storlek | 615x40x110mm (BxHxD) c/c600mm |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | - |
| Utförande | med glashylla |
|---|---|
| Färg | blank rostfri/glas |
| Ytbehandling | polerad |
| Material | rostfritt stål/glas |
| Standard | - |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | - |
| RSK flik | 25 Badrumsutrustning |
| Tillverkarens artikelnummer | JC581390P11PSS |
|---|
| GTIN | - |
|---|
| Tillverkarens produktsida | - |
|---|
| Material hylla | Glas |
|---|---|
| Ram material | Rostfritt stål |
| Ytskydd | Övrigt |
| Ramprofil | Rund stav |
| Utförande hylla | Matt |
| Hyllfärg | Övrigt |
| Färg ram | Rostfritt stål |
| Transparent | Ja |
| Med utbytbart skyddshuv/fäste | Nej |
| Vinkelutförande | Nej |
| Med separat glasskiva | Ja |
| Med tandborsthållare | Nej |
| Med glashållare | Nej |
| Med tvålpump | Nej |
| Med toalettpappers-/gästhanddukshållare | Nej |
| Skruvad montering | Ja |
| Limmad montering | Nej |
| Självhäftande montering | Nej |
| Dold fastsättning | Nej |
| Med monteringsdetaljer | Ja |
| Längd | 610 mm |
| Höjd | 39 mm |
| Djup | 110 mm |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 654 | ||
| Bredd (mm) | 125 | ||
| Höjd (mm) | 48 | ||
| Vikt (kg) | 2,17 | ||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Drift & Skötsel | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/DOS/dos_212_8740030_gruppfil.pdf |
|---|---|
| Produktblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/PROD/PROD_212_8740030.pdf |
| InstallationsBVD | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/IBVD/iBVD 5562870229-00251 v3.pdf |
| RSK-nummer | 8740039 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | JC581390P11PSS |
| GTIN | - |
| Produkt | Badrumshylla |
| Produktnamn | Alterna Knox Glashylla |
| Dimension | - |
| Storlek | 615x40x110mm (BxHxD) c/c600mm |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | - |
| Utförande | med glashylla |
|---|---|
| Färg | blank rostfri/glas |
| Ytbehandling | polerad |
| Material | rostfritt stål/glas |
| Standard | - |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | - |
| RSK flik | 25 Badrumsutrustning |
| Tillverkarens artikelnummer | JC581390P11PSS |
|---|
| GTIN | - |
|---|
| Tillverkarens produktsida | - |
|---|
| Material hylla | Glas |
|---|---|
| Ram material | Rostfritt stål |
| Ytskydd | Övrigt |
| Ramprofil | Rund stav |
| Utförande hylla | Matt |
| Hyllfärg | Övrigt |
| Färg ram | Rostfritt stål |
| Transparent | Ja |
| Med utbytbart skyddshuv/fäste | Nej |
| Vinkelutförande | Nej |
| Med separat glasskiva | Ja |
| Med tandborsthållare | Nej |
| Med glashållare | Nej |
| Med tvålpump | Nej |
| Med toalettpappers-/gästhanddukshållare | Nej |
| Skruvad montering | Ja |
| Limmad montering | Nej |
| Självhäftande montering | Nej |
| Dold fastsättning | Nej |
| Med monteringsdetaljer | Ja |
| Längd | 610 mm |
| Höjd | 39 mm |
| Djup | 110 mm |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 654 | ||
| Bredd (mm) | 125 | ||
| Höjd (mm) | 48 | ||
| Vikt (kg) | 2,17 | ||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Drift & Skötsel | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/DOS/dos_212_8740030_gruppfil.pdf |
|---|---|
| Produktblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/PROD/PROD_212_8740030.pdf |
| InstallationsBVD | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/IBVD/iBVD 5562870229-00251 v3.pdf |