Inlagd: 2019-11-07
RSK-nr enhet: ST
Alterna Knox Glashylla 600mm BRF
Alterna Knox Glashylla 600mm BRF
| RSK-nummer | 8892184 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | - |
| GTIN | 7332508078490 |
| Produkt | Badrumshylla |
| Produktnamn | Alterna Knox Glashylla |
| Dimension | - |
| Storlek | L=610mm / CC 600mm |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | för limmontage |
| Utförande | med glashylla |
|---|---|
| Färg | matt rostfri/glas |
| Ytbehandling | borstad |
| Material | rostfritt stål/glas |
| Standard | - |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | - |
| RSK flik | 25 Badrumsutrustning |
| Tillverkarens artikelnummer | - |
|---|
| GTIN | 7332508078490 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | - |
|---|
| Material hylla | Glas |
|---|---|
| Ram material | Rostfritt stål |
| Ytskydd | Övrigt |
| Ramprofil | Rund stav |
| Utförande hylla | Matt |
| Hyllfärg | Övrigt |
| Färg ram | Rostfritt stål |
| Transparent | Ja |
| Med utbytbart skyddshuv/fäste | Nej |
| Vinkelutförande | Nej |
| Med separat glasskiva | Ja |
| Med tandborsthållare | Nej |
| Med glashållare | Nej |
| Med tvålpump | Nej |
| Med toalettpappers-/gästhanddukshållare | Nej |
| Skruvad montering | Ja |
| Limmad montering | Ja |
| Självhäftande montering | Nej |
| Dold fastsättning | Nej |
| Med monteringsdetaljer | Ja |
| Längd | 610 mm |
| Höjd | 39 mm |
| Djup | 110 mm |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Påse | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 100 | ||
| Bredd (mm) | 70 | ||
| Höjd (mm) | 8 | ||
| Vikt (kg) | 0,04 | ||
Mellan |
|||
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Påse | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Ingående GTIN FP | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Antalet inneliggande GTIN FP | |||
| Djup (mm) | 100 | ||
| Bredd (mm) | 70 | ||
| Höjd (mm) | 7 | ||
| Vikt (kg) | 0,016 | ||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Drift & Skötsel | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/DOS/dos_212_8740030_gruppfil.pdf |
|---|---|
| Produktblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/PROD/PROD_212_8740030.pdf |
| InstallationsBVD | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/IBVD/iBVD 5562870229-00007 v2.pdf |
| RSK-nummer | 8892184 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | - |
| GTIN | 7332508078490 |
| Produkt | Badrumshylla |
| Produktnamn | Alterna Knox Glashylla |
| Dimension | - |
| Storlek | L=610mm / CC 600mm |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | för limmontage |
| Utförande | med glashylla |
|---|---|
| Färg | matt rostfri/glas |
| Ytbehandling | borstad |
| Material | rostfritt stål/glas |
| Standard | - |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | - |
| RSK flik | 25 Badrumsutrustning |
| Tillverkarens artikelnummer | - |
|---|
| GTIN | 7332508078490 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | - |
|---|
| Material hylla | Glas |
|---|---|
| Ram material | Rostfritt stål |
| Ytskydd | Övrigt |
| Ramprofil | Rund stav |
| Utförande hylla | Matt |
| Hyllfärg | Övrigt |
| Färg ram | Rostfritt stål |
| Transparent | Ja |
| Med utbytbart skyddshuv/fäste | Nej |
| Vinkelutförande | Nej |
| Med separat glasskiva | Ja |
| Med tandborsthållare | Nej |
| Med glashållare | Nej |
| Med tvålpump | Nej |
| Med toalettpappers-/gästhanddukshållare | Nej |
| Skruvad montering | Ja |
| Limmad montering | Ja |
| Självhäftande montering | Nej |
| Dold fastsättning | Nej |
| Med monteringsdetaljer | Ja |
| Längd | 610 mm |
| Höjd | 39 mm |
| Djup | 110 mm |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Påse | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 100 | ||
| Bredd (mm) | 70 | ||
| Höjd (mm) | 8 | ||
| Vikt (kg) | 0,04 | ||
Mellan |
|||
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Påse | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Ingående GTIN FP | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Antalet inneliggande GTIN FP | |||
| Djup (mm) | 100 | ||
| Bredd (mm) | 70 | ||
| Höjd (mm) | 7 | ||
| Vikt (kg) | 0,016 | ||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Drift & Skötsel | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/DOS/dos_212_8740030_gruppfil.pdf |
|---|---|
| Produktblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/PROD/PROD_212_8740030.pdf |
| InstallationsBVD | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/IBVD/iBVD 5562870229-00007 v2.pdf |