RSK-nr enhet: ST
Inlagd: 2009-09-25
RSK-nr enhet: ST
Skåform Badrumsskåp är tillverkade av kompaktlaminat (HPL) ett material som är extremt hållbart, tåligt mot vatten och hygieniskt. Skåform cristallo ett elegant och funktionellt badrumsskåp för alla miljöer. Kanter och gångjärn är placerade bakom dubbelsidiga spegeldörrar med dämpning. Badrumsskåpen kan monteras på en rostfri upphängningsplåt som limmats på kaklet. Det vill säga inga hål i tätskiktet. Mått 550x650x147 mm
Skåform Badrumsskåp är tillverkade av kompaktlaminat (HPL) ett material som är extremt hållbart, tåligt mot vatten och hygieniskt. Skåform cristallo ett elegant och funktionellt badrumsskåp för alla miljöer. Kanter och gångjärn är placerade bakom dubbelsidiga spegeldörrar med dämpning. Badrumsskåpen kan monteras på en rostfri upphängningsplåt som limmats på kaklet. Det vill säga inga hål i tätskiktet. Mått 550x650x147 mm
| RSK-nummer | 8970080 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 2051006 |
| GTIN | 7340118400501 |
| Produkt | Badrumsskåp |
| Produktnamn | Skåform 6 Cristallo |
| Dimension | - |
| Storlek | 550x650x140mm (BxHxD) |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | - |
| Utförande | 2 spegeldörrar |
|---|---|
| Färg | vit |
| Ytbehandling | - |
| Material | kompaktlaminat/spegelglas |
| Standard | - |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | https://www.skanebeslag.se/produkter/badrumsskap-underskap/badrumsskap-kompaktlaminat-skaform/skaform-cristallo/badrumsskap-skaform-cristallo-6-b-550-x-h-650-x-dj-147-mm-vit-kant |
| RSK flik | 25 Badrumsutrustning |
| Tillverkarens artikelnummer | 2051006 |
|---|
| GTIN | 7340118400501 |
|---|
| Höjd | 650 mm |
|---|---|
| Bredd | 550 mm |
| Djup | 147 mm |
| Antal dörrar totalt | 2 |
| Antal dörrar vänsteröppnade | 1 |
| Antal dörrar högeröppnade | 1 |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 660 | ||
| Bredd (mm) | 192 | ||
| Höjd (mm) | 590 | ||
| Vikt (kg) | 17 | ||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| RSK-nummer | 8970080 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 2051006 |
| GTIN | 7340118400501 |
| Produkt | Badrumsskåp |
| Produktnamn | Skåform 6 Cristallo |
| Dimension | - |
| Storlek | 550x650x140mm (BxHxD) |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | - |
| Utförande | 2 spegeldörrar |
|---|---|
| Färg | vit |
| Ytbehandling | - |
| Material | kompaktlaminat/spegelglas |
| Standard | - |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | https://www.skanebeslag.se/produkter/badrumsskap-underskap/badrumsskap-kompaktlaminat-skaform/skaform-cristallo/badrumsskap-skaform-cristallo-6-b-550-x-h-650-x-dj-147-mm-vit-kant |
| RSK flik | 25 Badrumsutrustning |
| Tillverkarens artikelnummer | 2051006 |
|---|
| GTIN | 7340118400501 |
|---|
| Höjd | 650 mm |
|---|---|
| Bredd | 550 mm |
| Djup | 147 mm |
| Antal dörrar totalt | 2 |
| Antal dörrar vänsteröppnade | 1 |
| Antal dörrar högeröppnade | 1 |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 660 | ||
| Bredd (mm) | 192 | ||
| Höjd (mm) | 590 | ||
| Vikt (kg) | 17 | ||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |