Avaktiverad 2026-01-17
Ersättningsartikel saknas
RSK-nr enhet: ST
Inlagd: 2019-09-23
RSK-nr enhet: ST
Badrumsskåp högblank vit i MDF med speglar på både insidan och utsidan. Färgkod: NCS S 0300B och RAL 9016. Två st medföljande glashyllor. Inbyggd belysning med 2st ljus, i spegeltaket men även ett riktat mot det underliggande tvättstället. IP44-klassad. Värmetemperatur för LED-belysningen 4000K. Med Eluttag. Höjd 670mm inkl.belysning.
Badrumsskåp högblank vit i MDF med speglar på både insidan och utsidan. Färgkod: NCS S 0300B och RAL 9016. Två st medföljande glashyllor. Inbyggd belysning med 2st ljus, i spegeltaket men även ett riktat mot det underliggande tvättstället. IP44-klassad. Värmetemperatur för LED-belysningen 4000K. Med Eluttag. Höjd 670mm inkl.belysning.
| RSK-nummer | 8948062 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | - |
| GTIN | 7333123042750 |
| Produkt | Spegelskåp |
| Produktnamn | Vivere II |
| Dimension | - |
| Storlek | L=900mm |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | 230V |
| Funktion | - |
| Utförande | 2 hyllor |
|---|---|
| Färg | högblank/vit |
| Ytbehandling | - |
| Material | fuktspärrad MDF skiva |
| Standard | IP44 |
| Övrig info | 2 LED-slingor, eluttag |
| Tillverkarens produktsida | - |
| RSK flik | 25 Badrumsutrustning |
| Tillverkarens artikelnummer | - |
|---|
| GTIN | 7333123042750 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | - |
|---|
| Modell/Utförande | Med spegel på utsidan |
|---|---|
| Infällt montage | Nej |
| Höjd | 700 mm |
| Bredd | 900 mm |
| Djup | 150 mm |
| Antal dörrar totalt | 2 |
| Antal dörrar vänsteröppnade | 1 |
| Antal dörrar högeröppnade | 1 |
| Vändbar dörr | Nej |
| Antal skjutdörrar | 0 |
| Antal lådor | 0 |
| Antal öppna fack | 0 |
| Material stomme | MDF |
| Material front | MDF |
| Färg stomme | Vit |
| Färg front | Vit |
| Med accent-/inlägg-/kontrastfärg | Nej |
| Med handtag | Ja |
| Utförande handtag | Grepp/Handtag |
| Mjukstängningssystem | Ja |
| Med push-to-open-funktion | Nej |
| Med säkerhetslås | Nej |
| Med hylla | Ja |
| Material hylla | Glas |
| Med toppbelysning | Ja |
| Med väggbelysning | Nej |
| Typ av belysning | LED |
| Antal eluttag | 1 |
| Med spegelvärmare | Nej |
| Justering ljusflöde | Nej |
| Kapslingsklass (IP) | IP44 |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | 7333123042750 | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 900 | ||
| Bredd (mm) | 150 | ||
| Höjd (mm) | 652 | ||
| Vikt (kg) | 22 | ||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Manual | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/MAN/MAN_49_8948062.pdf |
|---|---|
| Produktblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/PROD/PROD_49_8960860.pdf |
| Byggvarudeklaration | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/BVD/BVD_49_8947590.pdf |
| RSK-nummer | 8948062 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | - |
| GTIN | 7333123042750 |
| Produkt | Spegelskåp |
| Produktnamn | Vivere II |
| Dimension | - |
| Storlek | L=900mm |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | 230V |
| Funktion | - |
| Utförande | 2 hyllor |
|---|---|
| Färg | högblank/vit |
| Ytbehandling | - |
| Material | fuktspärrad MDF skiva |
| Standard | IP44 |
| Övrig info | 2 LED-slingor, eluttag |
| Tillverkarens produktsida | - |
| RSK flik | 25 Badrumsutrustning |
| Tillverkarens artikelnummer | - |
|---|
| GTIN | 7333123042750 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | - |
|---|
| Modell/Utförande | Med spegel på utsidan |
|---|---|
| Infällt montage | Nej |
| Höjd | 700 mm |
| Bredd | 900 mm |
| Djup | 150 mm |
| Antal dörrar totalt | 2 |
| Antal dörrar vänsteröppnade | 1 |
| Antal dörrar högeröppnade | 1 |
| Vändbar dörr | Nej |
| Antal skjutdörrar | 0 |
| Antal lådor | 0 |
| Antal öppna fack | 0 |
| Material stomme | MDF |
| Material front | MDF |
| Färg stomme | Vit |
| Färg front | Vit |
| Med accent-/inlägg-/kontrastfärg | Nej |
| Med handtag | Ja |
| Utförande handtag | Grepp/Handtag |
| Mjukstängningssystem | Ja |
| Med push-to-open-funktion | Nej |
| Med säkerhetslås | Nej |
| Med hylla | Ja |
| Material hylla | Glas |
| Med toppbelysning | Ja |
| Med väggbelysning | Nej |
| Typ av belysning | LED |
| Antal eluttag | 1 |
| Med spegelvärmare | Nej |
| Justering ljusflöde | Nej |
| Kapslingsklass (IP) | IP44 |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | 7333123042750 | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 900 | ||
| Bredd (mm) | 150 | ||
| Höjd (mm) | 652 | ||
| Vikt (kg) | 22 | ||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Manual | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/MAN/MAN_49_8948062.pdf |
|---|---|
| Produktblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/PROD/PROD_49_8960860.pdf |
| Byggvarudeklaration | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/BVD/BVD_49_8947590.pdf |