RSK-nr enhet: ST
Inlagd: 2023-05-26
RSK-nr enhet: ST
VPK är ett vattentåligt spegelskåp med LED-ljus. Skåpet har dubbelsidiga spegeldörrar som gör det lättare att spegla sig. I skåpet kan man ha allt från tandborstar till tvål och annat tillbehör. Skåpets eluttag är utrustat med jordfelsbrytare (JFB).
VPK är ett vattentåligt spegelskåp med LED-ljus. Skåpet har dubbelsidiga spegeldörrar som gör det lättare att spegla sig. I skåpet kan man ha allt från tandborstar till tvål och annat tillbehör. Skåpets eluttag är utrustat med jordfelsbrytare (JFB).
| RSK-nummer | 8946004 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | V2020242 |
| GTIN | 6417292600421 |
| Produkt | Spegelskåp |
| Produktnamn | VPK 060 LED JFB vänster |
| Dimension | - |
| Storlek | 620x490x145/180mm (BxHxD) |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | 230V, 4000K |
| Funktion | eluttag, dubbelt |
| Utförande | LED-belysning |
|---|---|
| Färg | vit |
| Ytbehandling | nanokeramisk ytbeläggning |
| Material | pulvermålat stål |
| Standard | - |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | - |
| RSK flik | 25 Badrumsutrustning |
| Tillverkarens artikelnummer | V2020242 |
|---|
| GTIN | 6417292600421 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | - |
|---|
| Modell/Utförande | Med speglar på ut- och insida |
|---|---|
| Infällt montage | Nej |
| Höjd | 490 mm |
| Bredd | 620 mm |
| Djup | 185 mm |
| Antal dörrar totalt | 2 |
| Antal dörrar vänsteröppnade | 1 |
| Antal dörrar högeröppnade | 1 |
| Antal svängdörrar | 0 |
| Antal skjutdörrar | 0 |
| Antal lådor | 0 |
| Antal öppna fack | 0 |
| Material stomme | Stål |
| Material front | Glas |
| Färg stomme | Vit |
| Färg front | Övrigt |
| Med accent-/inlägg-/kontrastfärg | Nej |
| Utförande handtag | Grepp/Handtag |
| Mjukstängningssystem | Nej |
| Med push-to-open-funktion | Nej |
| Med säkerhetslås | Nej |
| Med hylla | Ja |
| Med toppbelysning | Nej |
| Med underbelysning | Nej |
| Med frontbelysning | Ja |
| Med invändig belysning | Nej |
| Med väggbelysning | Nej |
| Typ av belysning | LED |
| Antal eluttag | 2 |
| Med spegelvärmare | Nej |
| Energieffektivitetsklass ljuskälla (EU 2019/2015) | C |
| Färgtemperatur | 4000 - 4000 K |
| Färgtolkningsindex (CRI/Ra) | 80-89 |
| Justering ljusflöde | Nej |
| Färg på ljus justerbar | Nej |
| Kapslingsklass (IP) | IP44 |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 208 | ||
| Bredd (mm) | 647 | ||
| Höjd (mm) | 518 | ||
| Vikt (kg) | 9,9 | ||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| RSK-nummer | 8946004 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | V2020242 |
| GTIN | 6417292600421 |
| Produkt | Spegelskåp |
| Produktnamn | VPK 060 LED JFB vänster |
| Dimension | - |
| Storlek | 620x490x145/180mm (BxHxD) |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | 230V, 4000K |
| Funktion | eluttag, dubbelt |
| Utförande | LED-belysning |
|---|---|
| Färg | vit |
| Ytbehandling | nanokeramisk ytbeläggning |
| Material | pulvermålat stål |
| Standard | - |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | - |
| RSK flik | 25 Badrumsutrustning |
| Tillverkarens artikelnummer | V2020242 |
|---|
| GTIN | 6417292600421 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | - |
|---|
| Modell/Utförande | Med speglar på ut- och insida |
|---|---|
| Infällt montage | Nej |
| Höjd | 490 mm |
| Bredd | 620 mm |
| Djup | 185 mm |
| Antal dörrar totalt | 2 |
| Antal dörrar vänsteröppnade | 1 |
| Antal dörrar högeröppnade | 1 |
| Antal svängdörrar | 0 |
| Antal skjutdörrar | 0 |
| Antal lådor | 0 |
| Antal öppna fack | 0 |
| Material stomme | Stål |
| Material front | Glas |
| Färg stomme | Vit |
| Färg front | Övrigt |
| Med accent-/inlägg-/kontrastfärg | Nej |
| Utförande handtag | Grepp/Handtag |
| Mjukstängningssystem | Nej |
| Med push-to-open-funktion | Nej |
| Med säkerhetslås | Nej |
| Med hylla | Ja |
| Med toppbelysning | Nej |
| Med underbelysning | Nej |
| Med frontbelysning | Ja |
| Med invändig belysning | Nej |
| Med väggbelysning | Nej |
| Typ av belysning | LED |
| Antal eluttag | 2 |
| Med spegelvärmare | Nej |
| Energieffektivitetsklass ljuskälla (EU 2019/2015) | C |
| Färgtemperatur | 4000 - 4000 K |
| Färgtolkningsindex (CRI/Ra) | 80-89 |
| Justering ljusflöde | Nej |
| Färg på ljus justerbar | Nej |
| Kapslingsklass (IP) | IP44 |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 208 | ||
| Bredd (mm) | 647 | ||
| Höjd (mm) | 518 | ||
| Vikt (kg) | 9,9 | ||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |