RSK-nr enhet: ST
Inlagd: 2025-07-11
RSK-nr enhet: ST
Spegel med integrerad LED-belysning – Stilren och funktionell för moderna badrum Denna svenskproducerade spegel med integrerad LED-belysning kombinerar elegant design med praktiska funktioner och är framtagen för professionella projekt som kräver kvalitet, säkerhet och enkel installation. •Finns i bredder: 50, 60 och 80 cm – höjd 70 cm •Integrerad LED-belysning med behagligt varmvitt ljus – 3000 Kelvin •Energiklass E – energieffektiv för daglig användning •Upphängningsskena för snabb och enkel montering •Säkerhetsfolie på baksidan – ökad trygghet vid eventuell skada •Levereras färdigmonterad – sparar tid och förenklar installationen Ett pålitligt och stilrent spegelval för entreprenörer, inredningsarkitekter och projektledare som söker en modern och funktionell lösning för badrummet.
Spegel med integrerad LED-belysning – Stilren och funktionell för moderna badrum Denna svenskproducerade spegel med integrerad LED-belysning kombinerar elegant design med praktiska funktioner och är framtagen för professionella projekt som kräver kvalitet, säkerhet och enkel installation. •Finns i bredder: 50, 60 och 80 cm – höjd 70 cm •Integrerad LED-belysning med behagligt varmvitt ljus – 3000 Kelvin •Energiklass E – energieffektiv för daglig användning •Upphängningsskena för snabb och enkel montering •Säkerhetsfolie på baksidan – ökad trygghet vid eventuell skada •Levereras färdigmonterad – sparar tid och förenklar installationen Ett pålitligt och stilrent spegelval för entreprenörer, inredningsarkitekter och projektledare som söker en modern och funktionell lösning för badrummet.
| RSK-nummer | 8942243 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 26507-A |
| GTIN | 7323100397645 |
| Produkt | Spegel |
| Produktnamn | a-collection Solution |
| Dimension | - |
| Storlek | 500 |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | - |
| Utförande | - |
|---|---|
| Färg | vit |
| Ytbehandling | - |
| Material | glas |
| Standard | - |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | - |
| RSK flik | 25 Badrumsutrustning |
| Tillverkarens artikelnummer | 26507-A |
|---|
| GTIN | 7323100397645 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | - |
|---|
| Material | Glas |
|---|---|
| Form | Rektangulär |
| Glasdesign | Silver |
| Förstoringsspegel | Nej |
| Med spegelram | Nej |
| Med fasad kant | Nej |
| Med monteringsdetaljer | Ja |
| Med belysning | Ja |
| Belysning | Vänster och höger |
| Typ av belysning | LED |
| Effekt ljuskälla | 12 W |
| Färgtemperatur | 3000 - 3000 K |
| Omkopplingsfunktion | Beröringssensor |
| Med eluttag | Nej |
| Med rakuttag | Nej |
| Med värmare | Nej |
| Bluetooth | Nej |
| Med hylla | Nej |
| Elanslutning | Kabel |
| Tjocklek | 300 mm |
| Höjd | 700 mm |
| Bredd | 500 mm |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | 7323100397645 | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 560 | ||
| Bredd (mm) | 700 | ||
| Höjd (mm) | 80 | ||
| Vikt (kg) | 5,5 | ||
Mellan |
|||
| Antal i FP | 20 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Pall | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Ingående GTIN FP | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Antalet inneliggande GTIN FP | |||
| Djup (mm) | 1200 | ||
| Bredd (mm) | 800 | ||
| Höjd (mm) | 1080 | ||
| Vikt (kg) | 110 | ||
| Monteringsanvisning | |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Monteringsanvisning | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/MONT/MONT_49_8942243.pdf |
|---|---|
| Drift & Skötsel | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/DOS/DOS_49_8847783.pdf |
| Produktblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/PROD/PROD_49_8847783.pdf |
| EU-försäkran (DoC) | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/DOC/DOC_49_8942243.pdf |
| Energimärkningsetikett (PNG) | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/ENERGYMARKINGLABEL2/ENERGYMARKINGLABEL2_49_8942243.png |
| RSK-nummer | 8942243 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 26507-A |
| GTIN | 7323100397645 |
| Produkt | Spegel |
| Produktnamn | a-collection Solution |
| Dimension | - |
| Storlek | 500 |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | - |
| Utförande | - |
|---|---|
| Färg | vit |
| Ytbehandling | - |
| Material | glas |
| Standard | - |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | - |
| RSK flik | 25 Badrumsutrustning |
| Tillverkarens artikelnummer | 26507-A |
|---|
| GTIN | 7323100397645 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | - |
|---|
| Material | Glas |
|---|---|
| Form | Rektangulär |
| Glasdesign | Silver |
| Förstoringsspegel | Nej |
| Med spegelram | Nej |
| Med fasad kant | Nej |
| Med monteringsdetaljer | Ja |
| Med belysning | Ja |
| Belysning | Vänster och höger |
| Typ av belysning | LED |
| Effekt ljuskälla | 12 W |
| Färgtemperatur | 3000 - 3000 K |
| Omkopplingsfunktion | Beröringssensor |
| Med eluttag | Nej |
| Med rakuttag | Nej |
| Med värmare | Nej |
| Bluetooth | Nej |
| Med hylla | Nej |
| Elanslutning | Kabel |
| Tjocklek | 300 mm |
| Höjd | 700 mm |
| Bredd | 500 mm |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | 7323100397645 | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 560 | ||
| Bredd (mm) | 700 | ||
| Höjd (mm) | 80 | ||
| Vikt (kg) | 5,5 | ||
Mellan |
|||
| Antal i FP | 20 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Pall | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Ingående GTIN FP | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Antalet inneliggande GTIN FP | |||
| Djup (mm) | 1200 | ||
| Bredd (mm) | 800 | ||
| Höjd (mm) | 1080 | ||
| Vikt (kg) | 110 | ||
| Monteringsanvisning | |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Monteringsanvisning | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/MONT/MONT_49_8942243.pdf |
|---|---|
| Drift & Skötsel | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/DOS/DOS_49_8847783.pdf |
| Produktblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/PROD/PROD_49_8847783.pdf |
| EU-försäkran (DoC) | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/DOC/DOC_49_8942243.pdf |
| Energimärkningsetikett (PNG) | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/ENERGYMARKINGLABEL2/ENERGYMARKINGLABEL2_49_8942243.png |