Inlagd: 2021-05-21
RSK-nr enhet: ST
• material: spegelglas • material ram: metall • spegel är lutningsbar • svängbar • förstoring: 1 x förstoring, 3 ggr • med befästningsmaterial • dolt fäste • borravstånd: 31 mm • diameter borrhål: 6 mm • väggmonterad
• material: spegelglas • material ram: metall • spegel är lutningsbar • svängbar • förstoring: 1 x förstoring, 3 ggr • med befästningsmaterial • dolt fäste • borravstånd: 31 mm • diameter borrhål: 6 mm • väggmonterad
| RSK-nummer | 8879804 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 41791990 |
| GTIN | 4059625321966 |
| Produkt | Rakspegel |
| Produktnamn | AddStoris Rakspegel |
| Dimension | - |
| Storlek | - |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | för väggmontage |
| Utförande | - |
|---|---|
| Färg | polerat Guld |
| Ytbehandling | PVD |
| Material | Mässing |
| Standard | - |
| Övrig info | förstoring: 1 gång, 3 ggr |
| Tillverkarens produktsida | - |
| RSK flik | 25 Badrumsutrustning |
| Tillverkarens artikelnummer | 41791990 |
|---|
| GTIN | 4059625321966 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | - |
|---|
| Material | Glas |
|---|---|
| Vandalskyddad | Nej |
| Utförandeform | Rak-/Sminkspegel |
| Form | Rund |
| Förstoringsspegel | Ja |
| Med spegelram | Ja |
| Ramfärg | Övrigt |
| Typ av yta | Blank |
| Med fasad kant | Nej |
| Typ av fasett | Slipad (Grinded) |
| Med monteringsdetaljer | Ja |
| Med kondensskydd | Nej |
| Med belysning | Nej |
| Med eluttag | Nej |
| Med rakuttag | Nej |
| Med värmare | Nej |
| Tjocklek | 344 mm |
| Höjd | 283 mm |
| Bredd | 208 mm |
| Diameter | 188 mm |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | 4059625321966 | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 304 | ||
| Bredd (mm) | 284 | ||
| Höjd (mm) | 52 | ||
| Vikt (kg) | 1,42 | ||
Mellan |
|||
| Antal i FP | 16 | ||
| GTIN FP | 4059625347690 | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Ingående GTIN FP | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Antalet inneliggande GTIN FP | |||
| Djup (mm) | 575 | ||
| Bredd (mm) | 370 | ||
| Höjd (mm) | 360 | ||
| Vikt (kg) | 23,7 | ||
Mellan2 |
|||
| Antal i FP | 320 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Pall | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Ingående GTIN FP | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Antalet inneliggande GTIN FP | |||
| Djup (mm) | 1200 | ||
| Bredd (mm) | 800 | ||
| Höjd (mm) | 150 | ||
| Vikt (kg) | 496 | ||
| Monteringsanvisning | |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | |
| Tillverkarens garantiåtagande | |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | |
| Roterande bild | - |
| Monteringsanvisning | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/MONT/MONT_412_8879804.pdf |
|---|---|
| Drift & Skötsel | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/DOS/DOS_412_7357636.pdf |
| Tillverkarens garantiåtagande | https://www.hansgrohe.se/service/produktgaranti |
| Produktblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/PROD/PROD_412_8879804.pdf |
| Reservdelslista | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/SPARE/SPARE_412_8879804.pdf |
| RSK-nummer | 8879804 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 41791990 |
| GTIN | 4059625321966 |
| Produkt | Rakspegel |
| Produktnamn | AddStoris Rakspegel |
| Dimension | - |
| Storlek | - |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | för väggmontage |
| Utförande | - |
|---|---|
| Färg | polerat Guld |
| Ytbehandling | PVD |
| Material | Mässing |
| Standard | - |
| Övrig info | förstoring: 1 gång, 3 ggr |
| Tillverkarens produktsida | - |
| RSK flik | 25 Badrumsutrustning |
| Tillverkarens artikelnummer | 41791990 |
|---|
| GTIN | 4059625321966 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | - |
|---|
| Material | Glas |
|---|---|
| Vandalskyddad | Nej |
| Utförandeform | Rak-/Sminkspegel |
| Form | Rund |
| Förstoringsspegel | Ja |
| Med spegelram | Ja |
| Ramfärg | Övrigt |
| Typ av yta | Blank |
| Med fasad kant | Nej |
| Typ av fasett | Slipad (Grinded) |
| Med monteringsdetaljer | Ja |
| Med kondensskydd | Nej |
| Med belysning | Nej |
| Med eluttag | Nej |
| Med rakuttag | Nej |
| Med värmare | Nej |
| Tjocklek | 344 mm |
| Höjd | 283 mm |
| Bredd | 208 mm |
| Diameter | 188 mm |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | 4059625321966 | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 304 | ||
| Bredd (mm) | 284 | ||
| Höjd (mm) | 52 | ||
| Vikt (kg) | 1,42 | ||
Mellan |
|||
| Antal i FP | 16 | ||
| GTIN FP | 4059625347690 | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Ingående GTIN FP | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Antalet inneliggande GTIN FP | |||
| Djup (mm) | 575 | ||
| Bredd (mm) | 370 | ||
| Höjd (mm) | 360 | ||
| Vikt (kg) | 23,7 | ||
Mellan2 |
|||
| Antal i FP | 320 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Pall | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Ingående GTIN FP | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Antalet inneliggande GTIN FP | |||
| Djup (mm) | 1200 | ||
| Bredd (mm) | 800 | ||
| Höjd (mm) | 150 | ||
| Vikt (kg) | 496 | ||
| Monteringsanvisning | |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | |
| Tillverkarens garantiåtagande | |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | |
| Roterande bild | - |
| Monteringsanvisning | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/MONT/MONT_412_8879804.pdf |
|---|---|
| Drift & Skötsel | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/DOS/DOS_412_7357636.pdf |
| Tillverkarens garantiåtagande | https://www.hansgrohe.se/service/produktgaranti |
| Produktblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/PROD/PROD_412_8879804.pdf |
| Reservdelslista | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/SPARE/SPARE_412_8879804.pdf |