Inlagd: 2020-10-12
RSK-nr enhet: ST
Alterna Alfa finns i fyra olika bredder; 450, 600, 900 och 1200mm. Alla med höjden 800mm. Spegeln har en infälld belysning överst samt en infälld belysning under. Båda belysningar kan styras separat med strömbrytare på sidan av spegeln.
Alterna Alfa finns i fyra olika bredder; 450, 600, 900 och 1200mm. Alla med höjden 800mm. Spegeln har en infälld belysning överst samt en infälld belysning under. Båda belysningar kan styras separat med strömbrytare på sidan av spegeln.
| RSK-nummer | 8948396 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | - |
| GTIN | 7332508093820 |
| Produkt | Spegel |
| Produktnamn | Alterna Alfa 60 |
| Dimension | - |
| Storlek | 600x800mm (BxH) |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | 10,5W 230V |
| Funktion | - |
| Utförande | med LED belysning |
|---|---|
| Färg | silver |
| Ytbehandling | - |
| Material | spegelglas |
| Standard | IP44 |
| Övrig info | 4000K |
| Tillverkarens produktsida | - |
| RSK flik | 25 Badrumsutrustning |
| Tillverkarens artikelnummer | - |
|---|
| GTIN | 7332508093820 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | - |
|---|
| Material | Glas |
|---|---|
| Utförandeform | Väggspegel |
| Form | Rektangulär |
| Glasdesign | Klar |
| Med spegelram | Nej |
| Typ av yta | Blank |
| Med belysning | Ja |
| Tjocklek | 5 mm |
| Höjd | 800 mm |
| Bredd | 600 mm |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 875 | ||
| Bredd (mm) | 675 | ||
| Höjd (mm) | 75 | ||
| Vikt (kg) | 11 | ||
| Monteringsanvisning | |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Monteringsanvisning | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/MONT/MONT_212_8948395.pdf |
|---|---|
| Produktblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/PROD/PROD_212_7780647.pdf |
| RSK-nummer | 8948396 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | - |
| GTIN | 7332508093820 |
| Produkt | Spegel |
| Produktnamn | Alterna Alfa 60 |
| Dimension | - |
| Storlek | 600x800mm (BxH) |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | 10,5W 230V |
| Funktion | - |
| Utförande | med LED belysning |
|---|---|
| Färg | silver |
| Ytbehandling | - |
| Material | spegelglas |
| Standard | IP44 |
| Övrig info | 4000K |
| Tillverkarens produktsida | - |
| RSK flik | 25 Badrumsutrustning |
| Tillverkarens artikelnummer | - |
|---|
| GTIN | 7332508093820 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | - |
|---|
| Material | Glas |
|---|---|
| Utförandeform | Väggspegel |
| Form | Rektangulär |
| Glasdesign | Klar |
| Med spegelram | Nej |
| Typ av yta | Blank |
| Med belysning | Ja |
| Tjocklek | 5 mm |
| Höjd | 800 mm |
| Bredd | 600 mm |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 875 | ||
| Bredd (mm) | 675 | ||
| Höjd (mm) | 75 | ||
| Vikt (kg) | 11 | ||
| Monteringsanvisning | |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Monteringsanvisning | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/MONT/MONT_212_8948395.pdf |
|---|---|
| Produktblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/PROD/PROD_212_7780647.pdf |