Inlagd: 2020-10-12
RSK-nr enhet: ST
Alterna Beta fyrkant finns i fyra olika bredder 450, 600, 900 och 1200mm. Alla med höjden 700mm. Spegeln har en dold LED belysning runt om alla fyra sidor som tänds ihop med väggkontakten. När lampan är tänd är även avimmningsfunktionen aktiverad.
Alterna Beta fyrkant finns i fyra olika bredder 450, 600, 900 och 1200mm. Alla med höjden 700mm. Spegeln har en dold LED belysning runt om alla fyra sidor som tänds ihop med väggkontakten. När lampan är tänd är även avimmningsfunktionen aktiverad.
| RSK-nummer | 8948402 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | - |
| GTIN | 7332508093882 |
| Produkt | Spegel |
| Produktnamn | Alterna Beta 120 |
| Dimension | - |
| Storlek | 1200x700mm (BxH) |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | 37W + 57,8W 230V |
| Funktion | - |
| Utförande | med LED belysning |
|---|---|
| Färg | silver |
| Ytbehandling | - |
| Material | spegelglas |
| Standard | IP44 |
| Övrig info | 4000K |
| Tillverkarens produktsida | - |
| RSK flik | 25 Badrumsutrustning |
| Tillverkarens artikelnummer | - |
|---|
| GTIN | 7332508093882 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | - |
|---|
| Material | Glas |
|---|---|
| Utförandeform | Väggspegel |
| Form | Rektangulär |
| Glasdesign | Klar |
| Med spegelram | Nej |
| Typ av yta | Blank |
| Med belysning | Ja |
| Tjocklek | 5 mm |
| Höjd | 700 mm |
| Bredd | 1200 mm |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 1275 | ||
| Bredd (mm) | 775 | ||
| Höjd (mm) | 75 | ||
| Vikt (kg) | 17,2 | ||
| Monteringsanvisning | |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Monteringsanvisning | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/MONT/MONT_212_8948399.pdf |
|---|---|
| Produktblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/PROD/PROD_212_7780647.pdf |
| InstallationsBVD | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/IBVD/iBVD 5562870229-00362 v5.pdf |
| RSK-nummer | 8948402 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | - |
| GTIN | 7332508093882 |
| Produkt | Spegel |
| Produktnamn | Alterna Beta 120 |
| Dimension | - |
| Storlek | 1200x700mm (BxH) |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | 37W + 57,8W 230V |
| Funktion | - |
| Utförande | med LED belysning |
|---|---|
| Färg | silver |
| Ytbehandling | - |
| Material | spegelglas |
| Standard | IP44 |
| Övrig info | 4000K |
| Tillverkarens produktsida | - |
| RSK flik | 25 Badrumsutrustning |
| Tillverkarens artikelnummer | - |
|---|
| GTIN | 7332508093882 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | - |
|---|
| Material | Glas |
|---|---|
| Utförandeform | Väggspegel |
| Form | Rektangulär |
| Glasdesign | Klar |
| Med spegelram | Nej |
| Typ av yta | Blank |
| Med belysning | Ja |
| Tjocklek | 5 mm |
| Höjd | 700 mm |
| Bredd | 1200 mm |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 1275 | ||
| Bredd (mm) | 775 | ||
| Höjd (mm) | 75 | ||
| Vikt (kg) | 17,2 | ||
| Monteringsanvisning | |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Monteringsanvisning | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/MONT/MONT_212_8948399.pdf |
|---|---|
| Produktblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/PROD/PROD_212_7780647.pdf |
| InstallationsBVD | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/IBVD/iBVD 5562870229-00362 v5.pdf |