Inlagd: 2020-10-12
RSK-nr enhet: ST
Alterna Beta rund finns i tre olika diametrar 600, 900 och 1200mm. Spegeln har en dold LED belysning runt om hela spegeln som tänds ihop med väggkontakten. När lampan är tänd är även avimmningsfunktionen aktiverad.
Alterna Beta rund finns i tre olika diametrar 600, 900 och 1200mm. Spegeln har en dold LED belysning runt om hela spegeln som tänds ihop med väggkontakten. När lampan är tänd är även avimmningsfunktionen aktiverad.
| RSK-nummer | 8948405 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | - |
| GTIN | 7332508093912 |
| Produkt | Spegel |
| Produktnamn | Alterna Beta Rund 120 |
| Dimension | - |
| Storlek | Ø1200mm |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | 38W + 34,9W 230V |
| Funktion | - |
| Utförande | med LED belysning, rund |
|---|---|
| Färg | silver |
| Ytbehandling | - |
| Material | spegelglas |
| Standard | IP44 |
| Övrig info | 4000K |
| Tillverkarens produktsida | - |
| RSK flik | 25 Badrumsutrustning |
| Tillverkarens artikelnummer | - |
|---|
| GTIN | 7332508093912 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | - |
|---|
| Material | Glas |
|---|---|
| Utförandeform | Väggspegel |
| Form | Rund |
| Glasdesign | Klar |
| Med spegelram | Nej |
| Typ av yta | Blank |
| Med belysning | Ja |
| Tjocklek | 5 mm |
| Höjd | 1200 mm |
| Bredd | 1200 mm |
| Diameter | 1200 mm |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 1275 | ||
| Bredd (mm) | 1275 | ||
| Höjd (mm) | 75 | ||
| Vikt (kg) | 19,8 | ||
| Monteringsanvisning | |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Monteringsanvisning | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/MONT/MONT_212_8948403.pdf |
|---|---|
| Produktblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/PROD/PROD_212_7780647.pdf |
| InstallationsBVD | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/IBVD/iBVD 5562870229-00362 v5.pdf |
| RSK-nummer | 8948405 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | - |
| GTIN | 7332508093912 |
| Produkt | Spegel |
| Produktnamn | Alterna Beta Rund 120 |
| Dimension | - |
| Storlek | Ø1200mm |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | 38W + 34,9W 230V |
| Funktion | - |
| Utförande | med LED belysning, rund |
|---|---|
| Färg | silver |
| Ytbehandling | - |
| Material | spegelglas |
| Standard | IP44 |
| Övrig info | 4000K |
| Tillverkarens produktsida | - |
| RSK flik | 25 Badrumsutrustning |
| Tillverkarens artikelnummer | - |
|---|
| GTIN | 7332508093912 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | - |
|---|
| Material | Glas |
|---|---|
| Utförandeform | Väggspegel |
| Form | Rund |
| Glasdesign | Klar |
| Med spegelram | Nej |
| Typ av yta | Blank |
| Med belysning | Ja |
| Tjocklek | 5 mm |
| Höjd | 1200 mm |
| Bredd | 1200 mm |
| Diameter | 1200 mm |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 1275 | ||
| Bredd (mm) | 1275 | ||
| Höjd (mm) | 75 | ||
| Vikt (kg) | 19,8 | ||
| Monteringsanvisning | |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Monteringsanvisning | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/MONT/MONT_212_8948403.pdf |
|---|---|
| Produktblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/PROD/PROD_212_7780647.pdf |
| InstallationsBVD | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/IBVD/iBVD 5562870229-00362 v5.pdf |