Inlagd: 2020-10-12
RSK-nr enhet: ST
Alterna Bliss fyrkant finns i fyra olika bredder; 450, 600, 900 och 1200mm. Alla har höjden 700mm. Spegeln har en synlig LED ram som aktiveras med touchknapp på spegelns framsida. Valbar färgtemperatur 4000/6000K.
Alterna Bliss fyrkant finns i fyra olika bredder; 450, 600, 900 och 1200mm. Alla har höjden 700mm. Spegeln har en synlig LED ram som aktiveras med touchknapp på spegelns framsida. Valbar färgtemperatur 4000/6000K.
| RSK-nummer | 8948391 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | - |
| GTIN | 7332508093929 |
| Produkt | Spegel |
| Produktnamn | Alterna Bliss 45 |
| Dimension | - |
| Storlek | 450x700mm (BxH) |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | 36W 230V |
| Funktion | - |
| Utförande | med LED belysning |
|---|---|
| Färg | silver |
| Ytbehandling | - |
| Material | spegelglas |
| Standard | IP44 |
| Övrig info | 4000/6000K |
| Tillverkarens produktsida | - |
| RSK flik | 25 Badrumsutrustning |
| Tillverkarens artikelnummer | - |
|---|
| GTIN | 7332508093929 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | - |
|---|
| Material | Glas |
|---|---|
| Utförandeform | Väggspegel |
| Form | Rektangulär |
| Glasdesign | Klar |
| Med spegelram | Nej |
| Typ av yta | Blank |
| Med belysning | Ja |
| Tjocklek | 5 mm |
| Höjd | 700 mm |
| Bredd | 450 mm |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 770 | ||
| Bredd (mm) | 516 | ||
| Höjd (mm) | 83 | ||
| Vikt (kg) | 6,44 | ||
| Monteringsanvisning | |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Monteringsanvisning | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/MONT/MONT_212_8948391.pdf |
|---|---|
| Produktblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/PROD/PROD_212_7780647.pdf |
| RSK-nummer | 8948391 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | - |
| GTIN | 7332508093929 |
| Produkt | Spegel |
| Produktnamn | Alterna Bliss 45 |
| Dimension | - |
| Storlek | 450x700mm (BxH) |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | 36W 230V |
| Funktion | - |
| Utförande | med LED belysning |
|---|---|
| Färg | silver |
| Ytbehandling | - |
| Material | spegelglas |
| Standard | IP44 |
| Övrig info | 4000/6000K |
| Tillverkarens produktsida | - |
| RSK flik | 25 Badrumsutrustning |
| Tillverkarens artikelnummer | - |
|---|
| GTIN | 7332508093929 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | - |
|---|
| Material | Glas |
|---|---|
| Utförandeform | Väggspegel |
| Form | Rektangulär |
| Glasdesign | Klar |
| Med spegelram | Nej |
| Typ av yta | Blank |
| Med belysning | Ja |
| Tjocklek | 5 mm |
| Höjd | 700 mm |
| Bredd | 450 mm |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 770 | ||
| Bredd (mm) | 516 | ||
| Höjd (mm) | 83 | ||
| Vikt (kg) | 6,44 | ||
| Monteringsanvisning | |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Monteringsanvisning | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/MONT/MONT_212_8948391.pdf |
|---|---|
| Produktblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/PROD/PROD_212_7780647.pdf |