Inlagd: 2025-03-12
RSK-nr enhet: ST
Kommod som kan kombineras med tvättställ i porslin eller stenbänkskiva med benställning som tillval. Finns i flera olika material och färger. Ducentic-kollektionen är en hyllning till det formspråk som har satt tonen för Gustavsbergs uttryck genom tiderna.
Kommod som kan kombineras med tvättställ i porslin eller stenbänkskiva med benställning som tillval. Finns i flera olika material och färger. Ducentic-kollektionen är en hyllning till det formspråk som har satt tonen för Gustavsbergs uttryck genom tiderna.
| RSK-nummer | 8912932 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | GB71DCVU80ARSG1200 |
| GTIN | 7391530089966 |
| Produkt | Kommodskåp med tvättställ |
| Produktnamn | Kommod Ducentic Ljus ek - 80 c |
| Dimension | - |
| Storlek | - |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | - |
| Utförande | - |
|---|---|
| Färg | ljus ek |
| Ytbehandling | - |
| Material | trä |
| Standard | - |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | - |
| RSK flik | 25 Badrumsutrustning |
| Tillverkarens artikelnummer | GB71DCVU80ARSG1200 |
|---|
| GTIN | 7391530089966 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | - |
|---|
| Monteringsmetod | Vägg |
|---|---|
| Med tvättställ | Ja |
| Antal bassänger | 1 |
| Placering på tvättställ | Mitten |
| Tvättställsmodell | Undermontage |
| Höjd | 364 mm |
| Bredd | 800 mm |
| Djup | 470 mm |
| Antal lådor | 1 |
| Material stomme | Spånskiva |
| Material front | Spånskiva |
| Material bänkskiva/överdel | Natursten massiv |
| Färg stomme | Ek |
| Färg front | Ek |
| Färg bänkskiva/överdel | Natursten |
| Med handtag | Nej |
| Mjukstängningssystem | Ja |
| Med push-to-open-funktion | Nej |
| Med bottenventil | Ja |
| Med vattenlås | Ja |
| Antal vattenlåsöppningar | 1 |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | Pall 800x1200 mm (ISO 1-pall) | ||
| Djup (mm) | 510 | ||
| Bredd (mm) | 830 | ||
| Höjd (mm) | 660 | ||
| Vikt (kg) | 48,6 | ||
| Monteringsanvisning | |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Monteringsanvisning | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/MONT/MONT_1_8912932.pdf |
|---|---|
| Produktblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/PROD/PROD_1_8912932.pdf |
| RSK-nummer | 8912932 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | GB71DCVU80ARSG1200 |
| GTIN | 7391530089966 |
| Produkt | Kommodskåp med tvättställ |
| Produktnamn | Kommod Ducentic Ljus ek - 80 c |
| Dimension | - |
| Storlek | - |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | - |
| Utförande | - |
|---|---|
| Färg | ljus ek |
| Ytbehandling | - |
| Material | trä |
| Standard | - |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | - |
| RSK flik | 25 Badrumsutrustning |
| Tillverkarens artikelnummer | GB71DCVU80ARSG1200 |
|---|
| GTIN | 7391530089966 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | - |
|---|
| Monteringsmetod | Vägg |
|---|---|
| Med tvättställ | Ja |
| Antal bassänger | 1 |
| Placering på tvättställ | Mitten |
| Tvättställsmodell | Undermontage |
| Höjd | 364 mm |
| Bredd | 800 mm |
| Djup | 470 mm |
| Antal lådor | 1 |
| Material stomme | Spånskiva |
| Material front | Spånskiva |
| Material bänkskiva/överdel | Natursten massiv |
| Färg stomme | Ek |
| Färg front | Ek |
| Färg bänkskiva/överdel | Natursten |
| Med handtag | Nej |
| Mjukstängningssystem | Ja |
| Med push-to-open-funktion | Nej |
| Med bottenventil | Ja |
| Med vattenlås | Ja |
| Antal vattenlåsöppningar | 1 |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | Pall 800x1200 mm (ISO 1-pall) | ||
| Djup (mm) | 510 | ||
| Bredd (mm) | 830 | ||
| Höjd (mm) | 660 | ||
| Vikt (kg) | 48,6 | ||
| Monteringsanvisning | |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Monteringsanvisning | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/MONT/MONT_1_8912932.pdf |
|---|---|
| Produktblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/PROD/PROD_1_8912932.pdf |