Inlagd: 2013-08-20
RSK-nr enhet: ST
Tvättställsskåp med matt lackad stomme och två mjukstängande lådor med fullutdrag. Tvättställ i porslin Lådsidor i silverlackad plåt och grått invändigt. Övre lådan med U-konstruktion och den nedre lådan har ett stort fack.
Tvättställsskåp med matt lackad stomme och två mjukstängande lådor med fullutdrag. Tvättställ i porslin Lådsidor i silverlackad plåt och grått invändigt. Övre lådan med U-konstruktion och den nedre lådan har ett stort fack.
| RSK-nummer | 8973296 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 1751210 |
| GTIN | 7330027090603 |
| Produkt | Tvättställsskåpspaket |
| Produktnamn | Life 700 |
| Dimension | - |
| Storlek | 700x655x435/342mm (BxHxD) |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | - |
| Utförande | underskåp och tvättställ |
|---|---|
| Färg | vit |
| Ytbehandling | lackerad |
| Material | porslin/spånskiva |
| Standard | EN14688 |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | - |
| RSK flik | 25 Badrumsutrustning |
| Tillverkarens artikelnummer | 1751210 |
|---|
| GTIN | 7330027090603 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | - |
|---|
| Monteringsmetod | Vägg |
|---|---|
| Med bänkskiva/överdel | Nej |
| Med tvättställ | Ja |
| Antal bassänger | 1 |
| Placering på tvättställ | Mitten |
| Höjd | 440 mm |
| Bredd | 705 mm |
| Djup | 361 mm |
| Antal dörrar totalt | 0 |
| Antal svängdörrar | 0 |
| Med tvättkorg | Nej |
| Antal skjutdörrar | 0 |
| Antal rulldörrar | 0 |
| Antal lådor | 0 |
| Antal öppna fack | 2 |
| Material stomme | Spånskiva |
| Material front | MDF |
| Färg stomme | Vit |
| Färg front | Vit |
| Med handtag | Nej |
| Mjukstängningssystem | Ja |
| Med handdukshållare | Nej |
| Med spegel | Nej |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | 7330027090603 | ||
| Förpackningstyp | Ospecificerad förpackning | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 800 | ||
| Bredd (mm) | 750 | ||
| Höjd (mm) | 500 | ||
| Vikt (kg) | 16 | ||
| Monteringsanvisning | |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Monteringsanvisning | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/MONT/MONT_468_8973296.pdf |
|---|---|
| Prestandadeklaration (DOP) | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/CEDKL/CEDKL_468_8973296.pdf |
| RSK-nummer | 8973296 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 1751210 |
| GTIN | 7330027090603 |
| Produkt | Tvättställsskåpspaket |
| Produktnamn | Life 700 |
| Dimension | - |
| Storlek | 700x655x435/342mm (BxHxD) |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | - |
| Utförande | underskåp och tvättställ |
|---|---|
| Färg | vit |
| Ytbehandling | lackerad |
| Material | porslin/spånskiva |
| Standard | EN14688 |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | - |
| RSK flik | 25 Badrumsutrustning |
| Tillverkarens artikelnummer | 1751210 |
|---|
| GTIN | 7330027090603 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | - |
|---|
| Monteringsmetod | Vägg |
|---|---|
| Med bänkskiva/överdel | Nej |
| Med tvättställ | Ja |
| Antal bassänger | 1 |
| Placering på tvättställ | Mitten |
| Höjd | 440 mm |
| Bredd | 705 mm |
| Djup | 361 mm |
| Antal dörrar totalt | 0 |
| Antal svängdörrar | 0 |
| Med tvättkorg | Nej |
| Antal skjutdörrar | 0 |
| Antal rulldörrar | 0 |
| Antal lådor | 0 |
| Antal öppna fack | 2 |
| Material stomme | Spånskiva |
| Material front | MDF |
| Färg stomme | Vit |
| Färg front | Vit |
| Med handtag | Nej |
| Mjukstängningssystem | Ja |
| Med handdukshållare | Nej |
| Med spegel | Nej |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | 7330027090603 | ||
| Förpackningstyp | Ospecificerad förpackning | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 800 | ||
| Bredd (mm) | 750 | ||
| Höjd (mm) | 500 | ||
| Vikt (kg) | 16 | ||
| Monteringsanvisning | |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Monteringsanvisning | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/MONT/MONT_468_8973296.pdf |
|---|---|
| Prestandadeklaration (DOP) | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/CEDKL/CEDKL_468_8973296.pdf |