Avaktiverad 2022-12-23
Ersättningsartikel saknas
RSK-nr enhet: ST
Inlagd: 2020-02-17
RSK-nr enhet: ST
GROHE Blue Avfallssorteringssystem 90 cm - 11 l / 29 l installationstyp: Sidovägg och främre panelen, teknik: fullständig förlängning, separation: double, 1 x 11 l, 1 x 29 l, skåpets bredd: 90 cm och bredare, installationshöjd minst 533 mm, max 573 mm, kompatibel med GROHE Blue Home och GROHE Red M och L size
GROHE Blue Avfallssorteringssystem 90 cm - 11 l / 29 l installationstyp: Sidovägg och främre panelen, teknik: fullständig förlängning, separation: double, 1 x 11 l, 1 x 29 l, skåpets bredd: 90 cm och bredare, installationshöjd minst 533 mm, max 573 mm, kompatibel med GROHE Blue Home och GROHE Red M och L size
| RSK-nummer | 8080931 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 40982000 |
| GTIN | 4005176586460 |
| Produkt | Soptunna |
| Produktnamn | Soptunna 90cm, 29+11L |
| Dimension | 29+11L |
| Storlek | 90cm |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | sidovägg och främre panelen |
| Utförande | - |
|---|---|
| Färg | grå |
| Ytbehandling | - |
| Material | Plast |
| Standard | - |
| Övrig info | för GROHE Blue Home/GROHE Red |
| Tillverkarens produktsida | https://www.grohe.se/sv_se/product/40982000 |
| RSK flik | 21 Disk-/Tvätt-/Städutrustning |
| Tillverkarens artikelnummer | 40982000 |
|---|
| GTIN | 4005176586460 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | https://www.grohe.se/sv_se/product/40982000 |
|---|
| Modell/Utförande | Avfallssorteringssystem |
|---|---|
| Inbyggnad under diskbänk | Ja |
| Inbyggd hörngarderob | Nej |
| Dörrinstallation | Ja |
| Utdragbar | Ja |
| Med lock | Ja |
| Färg | Övrigt |
| Total volym | 40 l |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | 4005176586460 | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 860 | ||
| Bredd (mm) | 440 | ||
| Höjd (mm) | 295 | ||
| Vikt (kg) | 12,57 | ||
Topp |
|||
| Antal i FP | 9 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Pall | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Ingående GTIN FP | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Antalet inneliggande GTIN FP | |||
| Djup (mm) | |||
| Bredd (mm) | |||
| Höjd (mm) | |||
| Vikt (kg) | 138,13 | ||
| Monteringsanvisning | |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Monteringsanvisning | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/MONT/MONT_613_8080931.pdf |
|---|---|
| RSK-nummer | 8080931 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 40982000 |
| GTIN | 4005176586460 |
| Produkt | Soptunna |
| Produktnamn | Soptunna 90cm, 29+11L |
| Dimension | 29+11L |
| Storlek | 90cm |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | sidovägg och främre panelen |
| Utförande | - |
|---|---|
| Färg | grå |
| Ytbehandling | - |
| Material | Plast |
| Standard | - |
| Övrig info | för GROHE Blue Home/GROHE Red |
| Tillverkarens produktsida | https://www.grohe.se/sv_se/product/40982000 |
| RSK flik | 21 Disk-/Tvätt-/Städutrustning |
| Tillverkarens artikelnummer | 40982000 |
|---|
| GTIN | 4005176586460 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | https://www.grohe.se/sv_se/product/40982000 |
|---|
| Modell/Utförande | Avfallssorteringssystem |
|---|---|
| Inbyggnad under diskbänk | Ja |
| Inbyggd hörngarderob | Nej |
| Dörrinstallation | Ja |
| Utdragbar | Ja |
| Med lock | Ja |
| Färg | Övrigt |
| Total volym | 40 l |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | 4005176586460 | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 860 | ||
| Bredd (mm) | 440 | ||
| Höjd (mm) | 295 | ||
| Vikt (kg) | 12,57 | ||
Topp |
|||
| Antal i FP | 9 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Pall | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Ingående GTIN FP | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Antalet inneliggande GTIN FP | |||
| Djup (mm) | |||
| Bredd (mm) | |||
| Höjd (mm) | |||
| Vikt (kg) | 138,13 | ||
| Monteringsanvisning | |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Monteringsanvisning | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/MONT/MONT_613_8080931.pdf |
|---|---|