Avaktiverad 2025-06-03
Ersättningsartikel saknas
Inlagd: 2013-08-06
RSK-nr enhet: ST
Alterna handduksstång, rund design. Passar till Alterna Scalda och Caldo handdukstorkar med runda rör.
Alterna handduksstång, rund design. Passar till Alterna Scalda och Caldo handdukstorkar med runda rör.
| RSK-nummer | 8759339 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | - |
| GTIN | 7332508023100 |
| Produkt | Handduksstång |
| Produktnamn | Alterna HD-stång |
| Dimension | - |
| Storlek | L=367mm |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | för Scalda handdukstork |
| Utförande | svängd |
|---|---|
| Färg | krom |
| Ytbehandling | förkromad |
| Material | zink/mässing |
| Standard | - |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | - |
| RSK flik | 25 Badrumsutrustning |
| Tillverkarens artikelnummer | - |
|---|
| GTIN | 7332508023100 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | - |
|---|
| Form | Fast hållare |
|---|---|
| Material | Mässing |
| Ytskydd | Förkromad |
| Profil | Runt rör |
| Färg | Krom |
| Antal handdukar | 1 |
| Antal våningar | 1 |
| Svirvelbar | Nej |
| Utdragbar | Nej |
| Monteringsmetod | Övrigt |
| Skruvad montering | Ja |
| Med monteringsdetaljer | Ja |
| Längd | 367 mm |
| Djup | 108 mm |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 469 | ||
| Bredd (mm) | 136 | ||
| Höjd (mm) | 60 | ||
| Vikt (kg) | 1,26 | ||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | |
| Ritning | |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Produktblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/PROD/PROD_212_8759492.pdf |
|---|---|
| InstallationsBVD | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/IBVD/iBVD 5562870229-00414 v3.pdf |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/EPD/EPD_212_8730246.pdf |
| Ritning | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/RITN/RITN_212_8759492.pdf |
| RSK-nummer | 8759339 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | - |
| GTIN | 7332508023100 |
| Produkt | Handduksstång |
| Produktnamn | Alterna HD-stång |
| Dimension | - |
| Storlek | L=367mm |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | för Scalda handdukstork |
| Utförande | svängd |
|---|---|
| Färg | krom |
| Ytbehandling | förkromad |
| Material | zink/mässing |
| Standard | - |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | - |
| RSK flik | 25 Badrumsutrustning |
| Tillverkarens artikelnummer | - |
|---|
| GTIN | 7332508023100 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | - |
|---|
| Form | Fast hållare |
|---|---|
| Material | Mässing |
| Ytskydd | Förkromad |
| Profil | Runt rör |
| Färg | Krom |
| Antal handdukar | 1 |
| Antal våningar | 1 |
| Svirvelbar | Nej |
| Utdragbar | Nej |
| Monteringsmetod | Övrigt |
| Skruvad montering | Ja |
| Med monteringsdetaljer | Ja |
| Längd | 367 mm |
| Djup | 108 mm |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 469 | ||
| Bredd (mm) | 136 | ||
| Höjd (mm) | 60 | ||
| Vikt (kg) | 1,26 | ||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | |
| Ritning | |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Produktblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/PROD/PROD_212_8759492.pdf |
|---|---|
| InstallationsBVD | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/IBVD/iBVD 5562870229-00414 v3.pdf |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/EPD/EPD_212_8730246.pdf |
| Ritning | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/RITN/RITN_212_8759492.pdf |