Inlagd: 2007-09-24
RSK-nr enhet: ST
Alterna Knox Handduksstång, dubbel, i borstat rostfritt stål.
Alterna Knox Handduksstång, dubbel, i borstat rostfritt stål.
| RSK-nummer | 8740031 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | JC581141P11SSS |
| GTIN | - |
| Produkt | Handduksstång |
| Produktnamn | Alterna Knox |
| Dimension | - |
| Storlek | 615x15x110mm (BxHxD) c/c600mm |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | - |
| Utförande | dubbel |
|---|---|
| Färg | matt rostfri |
| Ytbehandling | borstad |
| Material | rostfritt stål |
| Standard | - |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | - |
| RSK flik | 25 Badrumsutrustning |
| Tillverkarens artikelnummer | JC581141P11SSS |
|---|
| GTIN | - |
|---|
| Tillverkarens produktsida | - |
|---|
| Form | Rack/konsol |
|---|---|
| Material | Rostfritt stål |
| Ytskydd | Övrigt |
| Ytbehandling | Borstad |
| Profil | Rund stav |
| Färg | Rostfritt stål |
| Antal handdukar | 2 |
| Antal våningar | 1 |
| Svirvelbar | Nej |
| Utdragbar | Nej |
| Monteringsmetod | Vägg |
| Skruvad montering | Ja |
| Limmad montering | Nej |
| Dold fastsättning | Nej |
| Med monteringsdetaljer | Ja |
| Längd | 618 mm |
| Höjd | 18 mm |
| Djup | 110 mm |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 657 | ||
| Bredd (mm) | 137 | ||
| Höjd (mm) | 32 | ||
| Vikt (kg) | 1,28 | ||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Drift & Skötsel | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/DOS/dos_212_8740030_gruppfil.pdf |
|---|---|
| Produktblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/PROD/PROD_212_8740030.pdf |
| InstallationsBVD | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/IBVD/iBVD 5562870229-00250 v3.pdf |
| RSK-nummer | 8740031 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | JC581141P11SSS |
| GTIN | - |
| Produkt | Handduksstång |
| Produktnamn | Alterna Knox |
| Dimension | - |
| Storlek | 615x15x110mm (BxHxD) c/c600mm |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | - |
| Utförande | dubbel |
|---|---|
| Färg | matt rostfri |
| Ytbehandling | borstad |
| Material | rostfritt stål |
| Standard | - |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | - |
| RSK flik | 25 Badrumsutrustning |
| Tillverkarens artikelnummer | JC581141P11SSS |
|---|
| GTIN | - |
|---|
| Tillverkarens produktsida | - |
|---|
| Form | Rack/konsol |
|---|---|
| Material | Rostfritt stål |
| Ytskydd | Övrigt |
| Ytbehandling | Borstad |
| Profil | Rund stav |
| Färg | Rostfritt stål |
| Antal handdukar | 2 |
| Antal våningar | 1 |
| Svirvelbar | Nej |
| Utdragbar | Nej |
| Monteringsmetod | Vägg |
| Skruvad montering | Ja |
| Limmad montering | Nej |
| Dold fastsättning | Nej |
| Med monteringsdetaljer | Ja |
| Längd | 618 mm |
| Höjd | 18 mm |
| Djup | 110 mm |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 657 | ||
| Bredd (mm) | 137 | ||
| Höjd (mm) | 32 | ||
| Vikt (kg) | 1,28 | ||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Drift & Skötsel | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/DOS/dos_212_8740030_gruppfil.pdf |
|---|---|
| Produktblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/PROD/PROD_212_8740030.pdf |
| InstallationsBVD | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/IBVD/iBVD 5562870229-00250 v3.pdf |