Avaktiverad 2025-06-03
Ersättningsartikel saknas
Inlagd: 2009-10-15
RSK-nr enhet: ST
Alterna S-line badrumstillbehör är tillverkade i förkromad mässing. Levereras med skruv. Montagebrickan är limbar. Mått: 50 x 60 x 300 mm
Alterna S-line badrumstillbehör är tillverkade i förkromad mässing. Levereras med skruv. Montagebrickan är limbar. Mått: 50 x 60 x 300 mm
| RSK-nummer | 8740081 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | - |
| GTIN | 7332508010094 |
| Produkt | Handduksstång |
| Produktnamn | Alterna S-Line |
| Dimension | - |
| Storlek | 50x60x300mm |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | - |
| Utförande | fast, dubbel |
|---|---|
| Färg | krom |
| Ytbehandling | förkromad |
| Material | mässing |
| Standard | - |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | - |
| RSK flik | 25 Badrumsutrustning |
| Tillverkarens artikelnummer | - |
|---|
| GTIN | 7332508010094 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | - |
|---|
| Form | Fast hållare |
|---|---|
| Material | Mässing |
| Ytskydd | Förkromad |
| Utförande täckbricka/-rosett | Kvadrat |
| Profil | Runt rör |
| Färg | Krom |
| Antal handdukar | 1 |
| Antal våningar | 1 |
| Svirvelbar | Nej |
| Utdragbar | Nej |
| Monteringsmetod | Vägg |
| Skruvad montering | Ja |
| Limmad montering | Ja |
| Dold fastsättning | Nej |
| Med monteringsdetaljer | Ja |
| Längd | 90 mm |
| Höjd | 50 mm |
| Djup | 300 mm |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 383 | ||
| Bredd (mm) | 100 | ||
| Höjd (mm) | 73 | ||
| Vikt (kg) | 0,55 | ||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Drift & Skötsel | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/DOS/dos_212_8740078_gruppfil.pdf |
|---|---|
| Produktblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/PROD/PROD_212_8740080.pdf |
| InstallationsBVD | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/IBVD/iBVD 5562870229-00400 v1.pdf |
| RSK-nummer | 8740081 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | - |
| GTIN | 7332508010094 |
| Produkt | Handduksstång |
| Produktnamn | Alterna S-Line |
| Dimension | - |
| Storlek | 50x60x300mm |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | - |
| Utförande | fast, dubbel |
|---|---|
| Färg | krom |
| Ytbehandling | förkromad |
| Material | mässing |
| Standard | - |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | - |
| RSK flik | 25 Badrumsutrustning |
| Tillverkarens artikelnummer | - |
|---|
| GTIN | 7332508010094 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | - |
|---|
| Form | Fast hållare |
|---|---|
| Material | Mässing |
| Ytskydd | Förkromad |
| Utförande täckbricka/-rosett | Kvadrat |
| Profil | Runt rör |
| Färg | Krom |
| Antal handdukar | 1 |
| Antal våningar | 1 |
| Svirvelbar | Nej |
| Utdragbar | Nej |
| Monteringsmetod | Vägg |
| Skruvad montering | Ja |
| Limmad montering | Ja |
| Dold fastsättning | Nej |
| Med monteringsdetaljer | Ja |
| Längd | 90 mm |
| Höjd | 50 mm |
| Djup | 300 mm |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 383 | ||
| Bredd (mm) | 100 | ||
| Höjd (mm) | 73 | ||
| Vikt (kg) | 0,55 | ||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Drift & Skötsel | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/DOS/dos_212_8740078_gruppfil.pdf |
|---|---|
| Produktblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/PROD/PROD_212_8740080.pdf |
| InstallationsBVD | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/IBVD/iBVD 5562870229-00400 v1.pdf |