Avaktiverad 2019-12-06
RSK-nr enhet: ST
Inlagd: 2017-06-13
RSK-nr enhet: ST
Atrio Handduksstång längd 489 mm 2-armad svängbar GROHE StarLight kromyta
Atrio Handduksstång längd 489 mm 2-armad svängbar GROHE StarLight kromyta
| RSK-nummer | 8754802 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 40308000 |
| GTIN | 4005176236990 |
| Produkt | Handduksstång |
| Produktnamn | Atrio |
| Dimension | - |
| Storlek | L=489mm |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | - |
| Utförande | svängbar, 2-armad |
|---|---|
| Färg | krom |
| Ytbehandling | förkromad |
| Material | mässing |
| Standard | - |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | https://www.grohe.se/sv_se/product/40308000 |
| RSK flik | 25 Badrumsutrustning |
| Tillverkarens artikelnummer | 40308000 |
|---|
| GTIN | 4005176236990 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | https://www.grohe.se/sv_se/product/40308000 |
|---|
| Form | Vridbar hållare |
|---|---|
| Material | Mässing |
| Ytskydd | Förkromad |
| Ytbehandling | Polerad/Putsad |
| Utförande täckbricka/-rosett | Rund |
| Färg | Krom |
| Antal handdukar | 2 |
| Med tvättlapphållare | Nej |
| Svirvelbar | Ja |
| Utdragbar | Nej |
| Monteringsmetod | Vägg |
| Dold fastsättning | Ja |
| Med monteringsdetaljer | Ja |
| Längd | 489 mm |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | 4005176236990 | ||
| Förpackningstyp | kartong/ask | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 500 | ||
| Bredd (mm) | 110 | ||
| Höjd (mm) | 100 | ||
| Vikt (kg) | 0,9 | ||
| Monteringsanvisning | |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Monteringsanvisning | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/MONT/MONT_613_8754802.pdf |
|---|---|
| RSK-nummer | 8754802 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 40308000 |
| GTIN | 4005176236990 |
| Produkt | Handduksstång |
| Produktnamn | Atrio |
| Dimension | - |
| Storlek | L=489mm |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | - |
| Utförande | svängbar, 2-armad |
|---|---|
| Färg | krom |
| Ytbehandling | förkromad |
| Material | mässing |
| Standard | - |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | https://www.grohe.se/sv_se/product/40308000 |
| RSK flik | 25 Badrumsutrustning |
| Tillverkarens artikelnummer | 40308000 |
|---|
| GTIN | 4005176236990 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | https://www.grohe.se/sv_se/product/40308000 |
|---|
| Form | Vridbar hållare |
|---|---|
| Material | Mässing |
| Ytskydd | Förkromad |
| Ytbehandling | Polerad/Putsad |
| Utförande täckbricka/-rosett | Rund |
| Färg | Krom |
| Antal handdukar | 2 |
| Med tvättlapphållare | Nej |
| Svirvelbar | Ja |
| Utdragbar | Nej |
| Monteringsmetod | Vägg |
| Dold fastsättning | Ja |
| Med monteringsdetaljer | Ja |
| Längd | 489 mm |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | 4005176236990 | ||
| Förpackningstyp | kartong/ask | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 500 | ||
| Bredd (mm) | 110 | ||
| Höjd (mm) | 100 | ||
| Vikt (kg) | 0,9 | ||
| Monteringsanvisning | |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Monteringsanvisning | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/MONT/MONT_613_8754802.pdf |
|---|---|