RSK-nr enhet: ST
Inlagd: 2020-03-06
RSK-nr enhet: ST
Essentials Cube Handduksstång Material: metall, 2-armad, svängbar, 439 mm, Med täckta fästskruvar, GROHE StarLight
Essentials Cube Handduksstång Material: metall, 2-armad, svängbar, 439 mm, Med täckta fästskruvar, GROHE StarLight
| RSK-nummer | 8755016 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 40624AL1 |
| GTIN | 4005176636585 |
| Produkt | Handduksstång |
| Produktnamn | Essentials Cube handdukshål. |
| Dimension | - |
| Storlek | 439mm |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | för väggmontage |
| Utförande | dubbelstång, vridbar |
|---|---|
| Färg | grafit |
| Ytbehandling | - |
| Material | mässing |
| Standard | - |
| Övrig info | med täckta fästskruvar |
| Tillverkarens produktsida | https://www.grohe.se/sv_se/product/40624AL1 |
| RSK flik | 25 Badrumsutrustning |
| Tillverkarens artikelnummer | 40624AL1 |
|---|
| GTIN | 4005176636585 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | https://www.grohe.se/sv_se/product/40624AL1 |
|---|
| Form | Övrigt |
|---|---|
| Material | Mässing |
| Ytskydd | Övrigt |
| Ytbehandling | Övrigt |
| Utförande täckbricka/-rosett | Rektangulär |
| Med utbytbart skyddshuv/fäste | Nej |
| Profil | Ingen |
| Färg | Övrigt |
| Antal handdukar | 2 |
| Antal våningar | 0 |
| Med tvättlapphållare | Nej |
| Svirvelbar | Ja |
| Utdragbar | Nej |
| Monteringsmetod | Vägg |
| Dold fastsättning | Ja |
| Med monteringsdetaljer | Ja |
| Höjd | 42 mm |
| Djup | 439 mm |
| Anti-bakteriell | Nej |
| Självmordssäkrad | Nej |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | 4005176636585 | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 450 | ||
| Bredd (mm) | 85 | ||
| Höjd (mm) | 55 | ||
| Vikt (kg) | 0,51 | ||
Mellan |
|||
| Antal i FP | 21 | ||
| GTIN FP | 4005176673436 | ||
| Förpackningstyp | Ask | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Ingående GTIN FP | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Antalet inneliggande GTIN FP | |||
| Djup (mm) | 600 | ||
| Bredd (mm) | 400 | ||
| Höjd (mm) | 273 | ||
| Vikt (kg) | 11,71 | ||
Topp |
|||
| Antal i FP | 252 | ||
| GTIN FP | 4005176673443 | ||
| Förpackningstyp | Pall | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Ingående GTIN FP | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Antalet inneliggande GTIN FP | |||
| Djup (mm) | 1200 | ||
| Bredd (mm) | 800 | ||
| Höjd (mm) | 970 | ||
| Vikt (kg) | 155,52 | ||
| Monteringsanvisning | |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Monteringsanvisning | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/MONT/MONT_613_8755016.pdf |
|---|---|
| REACH-informationsblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/REACH/REACH_613_2054726.pdf |
| RSK-nummer | 8755016 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 40624AL1 |
| GTIN | 4005176636585 |
| Produkt | Handduksstång |
| Produktnamn | Essentials Cube handdukshål. |
| Dimension | - |
| Storlek | 439mm |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | för väggmontage |
| Utförande | dubbelstång, vridbar |
|---|---|
| Färg | grafit |
| Ytbehandling | - |
| Material | mässing |
| Standard | - |
| Övrig info | med täckta fästskruvar |
| Tillverkarens produktsida | https://www.grohe.se/sv_se/product/40624AL1 |
| RSK flik | 25 Badrumsutrustning |
| Tillverkarens artikelnummer | 40624AL1 |
|---|
| GTIN | 4005176636585 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | https://www.grohe.se/sv_se/product/40624AL1 |
|---|
| Form | Övrigt |
|---|---|
| Material | Mässing |
| Ytskydd | Övrigt |
| Ytbehandling | Övrigt |
| Utförande täckbricka/-rosett | Rektangulär |
| Med utbytbart skyddshuv/fäste | Nej |
| Profil | Ingen |
| Färg | Övrigt |
| Antal handdukar | 2 |
| Antal våningar | 0 |
| Med tvättlapphållare | Nej |
| Svirvelbar | Ja |
| Utdragbar | Nej |
| Monteringsmetod | Vägg |
| Dold fastsättning | Ja |
| Med monteringsdetaljer | Ja |
| Höjd | 42 mm |
| Djup | 439 mm |
| Anti-bakteriell | Nej |
| Självmordssäkrad | Nej |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | 4005176636585 | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 450 | ||
| Bredd (mm) | 85 | ||
| Höjd (mm) | 55 | ||
| Vikt (kg) | 0,51 | ||
Mellan |
|||
| Antal i FP | 21 | ||
| GTIN FP | 4005176673436 | ||
| Förpackningstyp | Ask | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Ingående GTIN FP | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Antalet inneliggande GTIN FP | |||
| Djup (mm) | 600 | ||
| Bredd (mm) | 400 | ||
| Höjd (mm) | 273 | ||
| Vikt (kg) | 11,71 | ||
Topp |
|||
| Antal i FP | 252 | ||
| GTIN FP | 4005176673443 | ||
| Förpackningstyp | Pall | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Ingående GTIN FP | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Antalet inneliggande GTIN FP | |||
| Djup (mm) | 1200 | ||
| Bredd (mm) | 800 | ||
| Höjd (mm) | 970 | ||
| Vikt (kg) | 155,52 | ||
| Monteringsanvisning | |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Monteringsanvisning | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/MONT/MONT_613_8755016.pdf |
|---|---|
| REACH-informationsblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/REACH/REACH_613_2054726.pdf |