RSK-nr enhet: ST
Inlagd: 2020-03-06
RSK-nr enhet: ST
Essentials Cube Handduksring Material: metall, Med täckta fästskruvar, GROHE StarLight
Essentials Cube Handduksring Material: metall, Med täckta fästskruvar, GROHE StarLight
| RSK-nummer | 8755013 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 40510AL1 |
| GTIN | 4005176636578 |
| Produkt | Handduksring |
| Produktnamn | Essentials Cube handduksring |
| Dimension | - |
| Storlek | 186mm |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | för väggmontage |
| Utförande | enkel handdukshållere |
|---|---|
| Färg | grafit |
| Ytbehandling | - |
| Material | mässing |
| Standard | - |
| Övrig info | med täckta fästskruvar |
| Tillverkarens produktsida | https://www.grohe.se/sv_se/product/40510AL1 |
| RSK flik | 25 Badrumsutrustning |
| Tillverkarens artikelnummer | 40510AL1 |
|---|
| GTIN | 4005176636578 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | https://www.grohe.se/sv_se/product/40510AL1 |
|---|
| Form | Övrigt |
|---|---|
| Material | Mässing |
| Ytskydd | Övrigt |
| Ytbehandling | Övrigt |
| Utförande täckbricka/-rosett | Rektangulär |
| Med utbytbart skyddshuv/fäste | Nej |
| Profil | Ingen |
| Färg | Övrigt |
| Antal handdukar | 1 |
| Antal våningar | 0 |
| Med tvättlapphållare | Nej |
| Svirvelbar | Ja |
| Utdragbar | Nej |
| Monteringsmetod | Vägg |
| Dold fastsättning | Ja |
| Med monteringsdetaljer | Ja |
| Längd | 123 mm |
| Djup | 59 mm |
| Anti-bakteriell | Nej |
| Självmordssäkrad | Nej |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | 4005176636578 | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 190 | ||
| Bredd (mm) | 160 | ||
| Höjd (mm) | 70 | ||
| Vikt (kg) | 0,5 | ||
| Monteringsanvisning | |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Monteringsanvisning | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/MONT/MONT_613_8755013.pdf |
|---|---|
| REACH-informationsblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/REACH/REACH_613_2054726.pdf |
| RSK-nummer | 8755013 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 40510AL1 |
| GTIN | 4005176636578 |
| Produkt | Handduksring |
| Produktnamn | Essentials Cube handduksring |
| Dimension | - |
| Storlek | 186mm |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | för väggmontage |
| Utförande | enkel handdukshållere |
|---|---|
| Färg | grafit |
| Ytbehandling | - |
| Material | mässing |
| Standard | - |
| Övrig info | med täckta fästskruvar |
| Tillverkarens produktsida | https://www.grohe.se/sv_se/product/40510AL1 |
| RSK flik | 25 Badrumsutrustning |
| Tillverkarens artikelnummer | 40510AL1 |
|---|
| GTIN | 4005176636578 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | https://www.grohe.se/sv_se/product/40510AL1 |
|---|
| Form | Övrigt |
|---|---|
| Material | Mässing |
| Ytskydd | Övrigt |
| Ytbehandling | Övrigt |
| Utförande täckbricka/-rosett | Rektangulär |
| Med utbytbart skyddshuv/fäste | Nej |
| Profil | Ingen |
| Färg | Övrigt |
| Antal handdukar | 1 |
| Antal våningar | 0 |
| Med tvättlapphållare | Nej |
| Svirvelbar | Ja |
| Utdragbar | Nej |
| Monteringsmetod | Vägg |
| Dold fastsättning | Ja |
| Med monteringsdetaljer | Ja |
| Längd | 123 mm |
| Djup | 59 mm |
| Anti-bakteriell | Nej |
| Självmordssäkrad | Nej |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | 4005176636578 | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 190 | ||
| Bredd (mm) | 160 | ||
| Höjd (mm) | 70 | ||
| Vikt (kg) | 0,5 | ||
| Monteringsanvisning | |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Monteringsanvisning | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/MONT/MONT_613_8755013.pdf |
|---|---|
| REACH-informationsblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/REACH/REACH_613_2054726.pdf |