Avaktiverad 2025-12-31
Ersättningsartikel saknas
RSK-nr enhet: ST
Inlagd: 2019-07-21
RSK-nr enhet: ST
Pressalit Choice Handdukskrok, 2 st, svart krom
Pressalit Choice Handdukskrok, 2 st, svart krom
| RSK-nummer | 8754894 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | Q50100 |
| GTIN | 5708590351674 |
| Produkt | Handdukskrok |
| Produktnamn | Handdukskrok, 2 stk |
| Dimension | - |
| Storlek | - |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | - |
| Utförande | 2 krokar |
|---|---|
| Färg | svart krom |
| Ytbehandling | - |
| Material | rostfritt stål |
| Standard | - |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | https://pressalit.com/sv-se/badrumstillbehoer/handdukskrokar/pressalit-choice-handdukskrok-2-st-svart-krom/p-q50100/ |
| RSK flik | 25 Badrumsutrustning |
| Tillverkarens artikelnummer | Q50100 |
|---|
| GTIN | 5708590351674 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | https://pressalit.com/sv-se/badrumstillbehoer/handdukskrokar/pressalit-choice-handdukskrok-2-st-svart-krom/p-q50100/ |
|---|
| Material | Rostfritt stål |
|---|---|
| Ytskydd | Förkromad |
| Ytbehandling | Övrigt |
| Färg | Svart |
| Vridbar | Nej |
| Antal krokar | 2 |
| Med dörrstoppsfunktion | Nej |
| Skruvad montering | Ja |
| Limmad montering | Nej |
| Självhäftande montering | Nej |
| Dold fastsättning | Ja |
| Med monteringsdetaljer | Ja |
| Utförande täckbricka/-rosett | Övrigt |
| Längd | 35 mm |
| Djup | 19 mm |
| Höjd | 19 mm |
| Anti-bakteriell | Nej |
| Självmordssäkrad | Ja |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 2 | ||
| GTIN FP | 5708590351674 | ||
| Förpackningstyp | Påse | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 120 | ||
| Bredd (mm) | 130 | ||
| Höjd (mm) | 20 | ||
| Vikt (kg) | 0,144 | ||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| RSK-nummer | 8754894 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | Q50100 |
| GTIN | 5708590351674 |
| Produkt | Handdukskrok |
| Produktnamn | Handdukskrok, 2 stk |
| Dimension | - |
| Storlek | - |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | - |
| Utförande | 2 krokar |
|---|---|
| Färg | svart krom |
| Ytbehandling | - |
| Material | rostfritt stål |
| Standard | - |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | https://pressalit.com/sv-se/badrumstillbehoer/handdukskrokar/pressalit-choice-handdukskrok-2-st-svart-krom/p-q50100/ |
| RSK flik | 25 Badrumsutrustning |
| Tillverkarens artikelnummer | Q50100 |
|---|
| GTIN | 5708590351674 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | https://pressalit.com/sv-se/badrumstillbehoer/handdukskrokar/pressalit-choice-handdukskrok-2-st-svart-krom/p-q50100/ |
|---|
| Material | Rostfritt stål |
|---|---|
| Ytskydd | Förkromad |
| Ytbehandling | Övrigt |
| Färg | Svart |
| Vridbar | Nej |
| Antal krokar | 2 |
| Med dörrstoppsfunktion | Nej |
| Skruvad montering | Ja |
| Limmad montering | Nej |
| Självhäftande montering | Nej |
| Dold fastsättning | Ja |
| Med monteringsdetaljer | Ja |
| Utförande täckbricka/-rosett | Övrigt |
| Längd | 35 mm |
| Djup | 19 mm |
| Höjd | 19 mm |
| Anti-bakteriell | Nej |
| Självmordssäkrad | Ja |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 2 | ||
| GTIN FP | 5708590351674 | ||
| Förpackningstyp | Påse | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 120 | ||
| Bredd (mm) | 130 | ||
| Höjd (mm) | 20 | ||
| Vikt (kg) | 0,144 | ||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |