RSK-nr enhet: ST
Inlagd: 2021-12-07
RSK-nr enhet: ST
Pressalit Style Handduksstång, dubbel, 810 mm, matt svart
Pressalit Style Handduksstång, dubbel, 810 mm, matt svart
| RSK-nummer | 8755174 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | PR40560 |
| GTIN | 5708590375342 |
| Produkt | Handduksstång |
| Produktnamn | Handduksstång |
| Dimension | - |
| Storlek | 810x113mm |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | - |
| Utförande | dubbel |
|---|---|
| Färg | matt svart |
| Ytbehandling | - |
| Material | zink/stål |
| Standard | - |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | https://pressalit.com/sv-se/badrumstillbehoer/handdukstaang/pressalit-style-handduksstaang-dubbel-810-mm-/p-pr40560/ |
| RSK flik | 25 Badrumsutrustning |
| Tillverkarens artikelnummer | PR40560 |
|---|
| GTIN | 5708590375342 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | https://pressalit.com/sv-se/badrumstillbehoer/handdukstaang/pressalit-style-handduksstaang-dubbel-810-mm-/p-pr40560/ |
|---|
| Form | Rack/konsol |
|---|---|
| Material | Zamak |
| Ytskydd | Belagd |
| Ytbehandling | Obehandlad |
| Utförande täckbricka/-rosett | Rektangulär |
| Med utbytbart skyddshuv/fäste | Nej |
| Profil | Runt rör |
| Färg | Svart |
| Accentfärg | Svart |
| Antal handdukar | 2 |
| Med tvättlapphållare | Nej |
| Svirvelbar | Nej |
| Utdragbar | Nej |
| Monteringsmetod | Vägg |
| Skruvad montering | Ja |
| Limmad montering | Ja |
| Självhäftande montering | Nej |
| Dold fastsättning | Ja |
| Med monteringsdetaljer | Ja |
| Längd | 810 mm |
| Höjd | 24 mm |
| Djup | 113 mm |
| Anti-bakteriell | Nej |
| Självmordssäkrad | Nej |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | 5708590375342 | ||
| Förpackningstyp | Blisterförpackning | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 45 | ||
| Bredd (mm) | 175 | ||
| Höjd (mm) | 885 | ||
| Vikt (kg) | 0,895 | ||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| RSK-nummer | 8755174 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | PR40560 |
| GTIN | 5708590375342 |
| Produkt | Handduksstång |
| Produktnamn | Handduksstång |
| Dimension | - |
| Storlek | 810x113mm |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | - |
| Utförande | dubbel |
|---|---|
| Färg | matt svart |
| Ytbehandling | - |
| Material | zink/stål |
| Standard | - |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | https://pressalit.com/sv-se/badrumstillbehoer/handdukstaang/pressalit-style-handduksstaang-dubbel-810-mm-/p-pr40560/ |
| RSK flik | 25 Badrumsutrustning |
| Tillverkarens artikelnummer | PR40560 |
|---|
| GTIN | 5708590375342 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | https://pressalit.com/sv-se/badrumstillbehoer/handdukstaang/pressalit-style-handduksstaang-dubbel-810-mm-/p-pr40560/ |
|---|
| Form | Rack/konsol |
|---|---|
| Material | Zamak |
| Ytskydd | Belagd |
| Ytbehandling | Obehandlad |
| Utförande täckbricka/-rosett | Rektangulär |
| Med utbytbart skyddshuv/fäste | Nej |
| Profil | Runt rör |
| Färg | Svart |
| Accentfärg | Svart |
| Antal handdukar | 2 |
| Med tvättlapphållare | Nej |
| Svirvelbar | Nej |
| Utdragbar | Nej |
| Monteringsmetod | Vägg |
| Skruvad montering | Ja |
| Limmad montering | Ja |
| Självhäftande montering | Nej |
| Dold fastsättning | Ja |
| Med monteringsdetaljer | Ja |
| Längd | 810 mm |
| Höjd | 24 mm |
| Djup | 113 mm |
| Anti-bakteriell | Nej |
| Självmordssäkrad | Nej |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | 5708590375342 | ||
| Förpackningstyp | Blisterförpackning | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 45 | ||
| Bredd (mm) | 175 | ||
| Höjd (mm) | 885 | ||
| Vikt (kg) | 0,895 | ||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |