RSK-nr enhet: ST
Inlagd: 2022-10-06
RSK-nr enhet: ST
Selection Cube, Multi handdukshängare, Krom, Material: metall 600 mm (funktionell längd 575 mm) Med täckta fästskruvar GROHE Long-Life Shine-beläggning
Selection Cube, Multi handdukshängare, Krom, Material: metall 600 mm (funktionell längd 575 mm) Med täckta fästskruvar GROHE Long-Life Shine-beläggning
| RSK-nummer | 8920087 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 40804000 |
| GTIN | 4005176347917 |
| Produkt | Handdukshängare |
| Produktnamn | Handduksstång m.hylla |
| Dimension | - |
| Storlek | 25mm,200mm,575mm,120mm |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | - |
| Utförande | - |
|---|---|
| Färg | krom |
| Ytbehandling | förkromad |
| Material | metall |
| Standard | - |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | http://www.grohe.se/sv_se/product/40804000 |
| RSK flik | 25 Badrumsutrustning |
| Tillverkarens artikelnummer | 40804000 |
|---|
| GTIN | 4005176347917 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | http://www.grohe.se/sv_se/product/40804000 |
|---|
| Form | Fast hållare |
|---|---|
| Material | Mässing |
| Ytskydd | Förkromad |
| Ytbehandling | Polerad/Putsad |
| Utförande täckbricka/-rosett | Rektangulär |
| Med utbytbart skyddshuv/fäste | Nej |
| Profil | Platt stav |
| Färg | Krom |
| Accentfärg | Övrigt |
| Antal handdukar | 0 |
| Antal våningar | 2 |
| Med tvättlapphållare | Nej |
| Svirvelbar | Nej |
| Utdragbar | Nej |
| Monteringsmetod | Vägg |
| Skruvad montering | Ja |
| Limmad montering | Nej |
| Självhäftande montering | Nej |
| Dold fastsättning | Ja |
| Med monteringsdetaljer | Ja |
| Längd | 575 mm |
| Höjd | 120 mm |
| Djup | 200 mm |
| Diameter | 0 mm |
| Anti-bakteriell | Nej |
| Självmordssäkrad | Nej |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | 4005176347917 | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 642 | ||
| Bredd (mm) | 206 | ||
| Höjd (mm) | 126 | ||
| Vikt (kg) | 3,03 | ||
Mellan |
|||
| Antal i FP | 6 | ||
| GTIN FP | 24005176347911 | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Ingående GTIN FP | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Antalet inneliggande GTIN FP | |||
| Djup (mm) | 660 | ||
| Bredd (mm) | 406 | ||
| Höjd (mm) | 434 | ||
| Vikt (kg) | 19,18 | ||
Topp |
|||
| Antal i FP | 36 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Pall | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Ingående GTIN FP | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Antalet inneliggande GTIN FP | |||
| Djup (mm) | 1200 | ||
| Bredd (mm) | 800 | ||
| Höjd (mm) | 960 | ||
| Vikt (kg) | 137,08 | ||
| Monteringsanvisning | |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Monteringsanvisning | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/MONT/MONT_613_8920087.pdf |
|---|---|
| REACH-informationsblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/REACH/REACH_613_2054726.pdf |
| Produktblad energimärkning | https://ww.grohe.se/sv_se/product/40804000 |
| RSK-nummer | 8920087 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 40804000 |
| GTIN | 4005176347917 |
| Produkt | Handdukshängare |
| Produktnamn | Handduksstång m.hylla |
| Dimension | - |
| Storlek | 25mm,200mm,575mm,120mm |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | - |
| Utförande | - |
|---|---|
| Färg | krom |
| Ytbehandling | förkromad |
| Material | metall |
| Standard | - |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | http://www.grohe.se/sv_se/product/40804000 |
| RSK flik | 25 Badrumsutrustning |
| Tillverkarens artikelnummer | 40804000 |
|---|
| GTIN | 4005176347917 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | http://www.grohe.se/sv_se/product/40804000 |
|---|
| Form | Fast hållare |
|---|---|
| Material | Mässing |
| Ytskydd | Förkromad |
| Ytbehandling | Polerad/Putsad |
| Utförande täckbricka/-rosett | Rektangulär |
| Med utbytbart skyddshuv/fäste | Nej |
| Profil | Platt stav |
| Färg | Krom |
| Accentfärg | Övrigt |
| Antal handdukar | 0 |
| Antal våningar | 2 |
| Med tvättlapphållare | Nej |
| Svirvelbar | Nej |
| Utdragbar | Nej |
| Monteringsmetod | Vägg |
| Skruvad montering | Ja |
| Limmad montering | Nej |
| Självhäftande montering | Nej |
| Dold fastsättning | Ja |
| Med monteringsdetaljer | Ja |
| Längd | 575 mm |
| Höjd | 120 mm |
| Djup | 200 mm |
| Diameter | 0 mm |
| Anti-bakteriell | Nej |
| Självmordssäkrad | Nej |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | 4005176347917 | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 642 | ||
| Bredd (mm) | 206 | ||
| Höjd (mm) | 126 | ||
| Vikt (kg) | 3,03 | ||
Mellan |
|||
| Antal i FP | 6 | ||
| GTIN FP | 24005176347911 | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Ingående GTIN FP | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Antalet inneliggande GTIN FP | |||
| Djup (mm) | 660 | ||
| Bredd (mm) | 406 | ||
| Höjd (mm) | 434 | ||
| Vikt (kg) | 19,18 | ||
Topp |
|||
| Antal i FP | 36 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Pall | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Ingående GTIN FP | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Antalet inneliggande GTIN FP | |||
| Djup (mm) | 1200 | ||
| Bredd (mm) | 800 | ||
| Höjd (mm) | 960 | ||
| Vikt (kg) | 137,08 | ||
| Monteringsanvisning | |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Monteringsanvisning | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/MONT/MONT_613_8920087.pdf |
|---|---|
| REACH-informationsblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/REACH/REACH_613_2054726.pdf |
| Produktblad energimärkning | https://ww.grohe.se/sv_se/product/40804000 |