Inlagd: 2020-10-22
RSK-nr enhet: ST
De skarpa linjerna och de runda formerna skapar en stilren och tidlös handuksstång. Lätt att installera och med Mora Armaturs kända varumärkeskvalitet skapar handduksstången en ikonisk detalj i badrummet. Välj mellan nyanserna polerad mässing, borstad mässing, mattsvart, mattvit eller en högglansig krom.
De skarpa linjerna och de runda formerna skapar en stilren och tidlös handuksstång. Lätt att installera och med Mora Armaturs kända varumärkeskvalitet skapar handduksstången en ikonisk detalj i badrummet. Välj mellan nyanserna polerad mässing, borstad mässing, mattsvart, mattvit eller en högglansig krom.
| RSK-nummer | 8755030 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 521054.60 |
| GTIN | 7391887258640 |
| Produkt | Handdukshängare |
| Produktnamn | INXX |
| Dimension | - |
| Storlek | 500mm |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | - |
| Utförande | - |
|---|---|
| Färg | polerad mässing |
| Ytbehandling | - |
| Material | flermaterial |
| Standard | - |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | - |
| RSK flik | 25 Badrumsutrustning |
| Tillverkarens artikelnummer | 521054.60 |
|---|
| GTIN | 7391887258640 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | - |
|---|
| Form | Fast hållare |
|---|---|
| Material | Mässing |
| Ytskydd | Belagd |
| Ytbehandling | Polerad/Putsad |
| Utförande täckbricka/-rosett | Övrigt |
| Profil | Rund stav |
| Färg | Mässing |
| Accentfärg | Mässing |
| Antal våningar | 1 |
| Utdragbar | Nej |
| Monteringsmetod | Vägg |
| Skruvad montering | Ja |
| Limmad montering | Nej |
| Självhäftande montering | Nej |
| Dold fastsättning | Ja |
| Med monteringsdetaljer | Ja |
| Längd | 528 mm |
| Djup | 81 mm |
| Diameter | 16 mm |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 570 | ||
| Bredd (mm) | 90 | ||
| Höjd (mm) | 50 | ||
| Vikt (kg) | 0,91 | ||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Produktblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/PROD/PROD_10_8755030.pdf |
|---|---|
| REACH-informationsblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/REACH/REACH_10_8755030.pdf |
| RSK-nummer | 8755030 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 521054.60 |
| GTIN | 7391887258640 |
| Produkt | Handdukshängare |
| Produktnamn | INXX |
| Dimension | - |
| Storlek | 500mm |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | - |
| Utförande | - |
|---|---|
| Färg | polerad mässing |
| Ytbehandling | - |
| Material | flermaterial |
| Standard | - |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | - |
| RSK flik | 25 Badrumsutrustning |
| Tillverkarens artikelnummer | 521054.60 |
|---|
| GTIN | 7391887258640 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | - |
|---|
| Form | Fast hållare |
|---|---|
| Material | Mässing |
| Ytskydd | Belagd |
| Ytbehandling | Polerad/Putsad |
| Utförande täckbricka/-rosett | Övrigt |
| Profil | Rund stav |
| Färg | Mässing |
| Accentfärg | Mässing |
| Antal våningar | 1 |
| Utdragbar | Nej |
| Monteringsmetod | Vägg |
| Skruvad montering | Ja |
| Limmad montering | Nej |
| Självhäftande montering | Nej |
| Dold fastsättning | Ja |
| Med monteringsdetaljer | Ja |
| Längd | 528 mm |
| Djup | 81 mm |
| Diameter | 16 mm |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 570 | ||
| Bredd (mm) | 90 | ||
| Höjd (mm) | 50 | ||
| Vikt (kg) | 0,91 | ||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Produktblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/PROD/PROD_10_8755030.pdf |
|---|---|
| REACH-informationsblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/REACH/REACH_10_8755030.pdf |