Inlagd: 2020-10-22
RSK-nr enhet: ST
För ögonen en kompakt och stilren handduksstång med dubbla stänger som kompletterar Mora Armaturs produktserier. Den dubbla handdukshållaren är utformad för att lyfta badrumsupplevelsen till nya designnivåer och för att skapa en bättre luftning. Finns i krom, polerad och borstad mässing samt i nyanserna mattsvart och mattvit.
För ögonen en kompakt och stilren handduksstång med dubbla stänger som kompletterar Mora Armaturs produktserier. Den dubbla handdukshållaren är utformad för att lyfta badrumsupplevelsen till nya designnivåer och för att skapa en bättre luftning. Finns i krom, polerad och borstad mässing samt i nyanserna mattsvart och mattvit.
| RSK-nummer | 8755040 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 521055.12 |
| GTIN | 7391887258770 |
| Produkt | Handdukshängare |
| Produktnamn | INXX |
| Dimension | - |
| Storlek | 800mm |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | - |
| Utförande | - |
|---|---|
| Färg | matt svart |
| Ytbehandling | - |
| Material | flermaterial |
| Standard | - |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | - |
| RSK flik | 25 Badrumsutrustning |
| Tillverkarens artikelnummer | 521055.12 |
|---|
| GTIN | 7391887258770 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | - |
|---|
| Form | Fast hållare |
|---|---|
| Material | Mässing |
| Ytskydd | Lackerad |
| Ytbehandling | Övrigt |
| Utförande täckbricka/-rosett | Övrigt |
| Profil | Rund stav |
| Färg | Svart |
| Accentfärg | Svart |
| Antal våningar | 2 |
| Svirvelbar | Nej |
| Utdragbar | Nej |
| Monteringsmetod | Vägg |
| Skruvad montering | Ja |
| Limmad montering | Nej |
| Självhäftande montering | Nej |
| Dold fastsättning | Ja |
| Med monteringsdetaljer | Ja |
| Längd | 828 mm |
| Djup | 141 mm |
| Diameter | 16 mm |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 870 | ||
| Bredd (mm) | 160 | ||
| Höjd (mm) | 50 | ||
| Vikt (kg) | 1,92 | ||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Produktblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/PROD/PROD_10_8755040.pdf |
|---|---|
| REACH-informationsblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/REACH/REACH_10_8755040.pdf |
| RSK-nummer | 8755040 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 521055.12 |
| GTIN | 7391887258770 |
| Produkt | Handdukshängare |
| Produktnamn | INXX |
| Dimension | - |
| Storlek | 800mm |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | - |
| Utförande | - |
|---|---|
| Färg | matt svart |
| Ytbehandling | - |
| Material | flermaterial |
| Standard | - |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | - |
| RSK flik | 25 Badrumsutrustning |
| Tillverkarens artikelnummer | 521055.12 |
|---|
| GTIN | 7391887258770 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | - |
|---|
| Form | Fast hållare |
|---|---|
| Material | Mässing |
| Ytskydd | Lackerad |
| Ytbehandling | Övrigt |
| Utförande täckbricka/-rosett | Övrigt |
| Profil | Rund stav |
| Färg | Svart |
| Accentfärg | Svart |
| Antal våningar | 2 |
| Svirvelbar | Nej |
| Utdragbar | Nej |
| Monteringsmetod | Vägg |
| Skruvad montering | Ja |
| Limmad montering | Nej |
| Självhäftande montering | Nej |
| Dold fastsättning | Ja |
| Med monteringsdetaljer | Ja |
| Längd | 828 mm |
| Djup | 141 mm |
| Diameter | 16 mm |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 870 | ||
| Bredd (mm) | 160 | ||
| Höjd (mm) | 50 | ||
| Vikt (kg) | 1,92 | ||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Produktblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/PROD/PROD_10_8755040.pdf |
|---|---|
| REACH-informationsblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/REACH/REACH_10_8755040.pdf |