Avaktiverad 2024-12-12
RSK-nr enhet: ST
Inlagd: 2010-03-17
RSK-nr enhet: ST
• väggmonterad • material: mässing • hållarmaterial: metall • svängbar • längd: 445 mm • med befästningsmaterial • borravstånd: 35 mm • diameter borrhål: 6 mm • dolt fäste
• väggmonterad • material: mässing • hållarmaterial: metall • svängbar • längd: 445 mm • med befästningsmaterial • borravstånd: 35 mm • diameter borrhål: 6 mm • dolt fäste
| RSK-nummer | 8310105 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 40512000 |
| GTIN | 4011097584584 |
| Produkt | Handdukshållare |
| Produktnamn | Logis |
| Dimension | - |
| Storlek | - |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | - |
| Utförande | - |
|---|---|
| Färg | - |
| Ytbehandling | krom |
| Material | - |
| Standard | - |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | - |
| RSK flik | 25 Badrumsutrustning |
| Tillverkarens artikelnummer | 40512000 |
|---|
| GTIN | 4011097584584 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | - |
|---|
| Form | Vridbar hållare |
|---|---|
| Material | Övrigt |
| Ytskydd | Förkromad |
| Ytbehandling | Polerad/Putsad |
| Utförande täckbricka/-rosett | Rund |
| Profil | Runt rör |
| Färg | Krom |
| Antal handdukar | 2 |
| Antal våningar | 2 |
| Med tvättlapphållare | Nej |
| Svirvelbar | Ja |
| Utdragbar | Nej |
| Monteringsmetod | Vägg |
| Dold fastsättning | Ja |
| Med monteringsdetaljer | Ja |
| Höjd | 66 mm |
| Djup | 445 mm |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | 4011097584805 | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 560 | ||
| Bredd (mm) | 90 | ||
| Höjd (mm) | 50 | ||
| Vikt (kg) | 1,29 | ||
| Monteringsanvisning | |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Monteringsanvisning | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/MONT/mont_412_8310105.pdf |
|---|---|
| Drift & Skötsel | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/DOS/dos_412_8310105.pdf |
| Produktblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/PROD/PROD_412_8310105.pdf |
| Ritning | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/RITN/ritn_412_8310105.pdf |
| RSK-nummer | 8310105 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 40512000 |
| GTIN | 4011097584584 |
| Produkt | Handdukshållare |
| Produktnamn | Logis |
| Dimension | - |
| Storlek | - |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | - |
| Utförande | - |
|---|---|
| Färg | - |
| Ytbehandling | krom |
| Material | - |
| Standard | - |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | - |
| RSK flik | 25 Badrumsutrustning |
| Tillverkarens artikelnummer | 40512000 |
|---|
| GTIN | 4011097584584 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | - |
|---|
| Form | Vridbar hållare |
|---|---|
| Material | Övrigt |
| Ytskydd | Förkromad |
| Ytbehandling | Polerad/Putsad |
| Utförande täckbricka/-rosett | Rund |
| Profil | Runt rör |
| Färg | Krom |
| Antal handdukar | 2 |
| Antal våningar | 2 |
| Med tvättlapphållare | Nej |
| Svirvelbar | Ja |
| Utdragbar | Nej |
| Monteringsmetod | Vägg |
| Dold fastsättning | Ja |
| Med monteringsdetaljer | Ja |
| Höjd | 66 mm |
| Djup | 445 mm |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | 4011097584805 | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 560 | ||
| Bredd (mm) | 90 | ||
| Höjd (mm) | 50 | ||
| Vikt (kg) | 1,29 | ||
| Monteringsanvisning | |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Monteringsanvisning | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/MONT/mont_412_8310105.pdf |
|---|---|
| Drift & Skötsel | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/DOS/dos_412_8310105.pdf |
| Produktblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/PROD/PROD_412_8310105.pdf |
| Ritning | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/RITN/ritn_412_8310105.pdf |