Inlagd: 2018-12-17
RSK-nr enhet: ST
• väggmonterad • material: mässing • hållarmaterial: metall • fixerad • längd: 644 mm • med befästningsmaterial • borravstånd: 600 mm • diameter borrhål: 6 mm • dolt fäste
• väggmonterad • material: mässing • hållarmaterial: metall • fixerad • längd: 644 mm • med befästningsmaterial • borravstånd: 600 mm • diameter borrhål: 6 mm • dolt fäste
| RSK-nummer | 8754865 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 41712000 |
| GTIN | 4059625123010 |
| Produkt | Handduksstång |
| Produktnamn | Logis Universal |
| Dimension | - |
| Storlek | 664x127mm (LxD) |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | för väggmontage |
| Utförande | dubbel |
|---|---|
| Färg | krom |
| Ytbehandling | förkromad |
| Material | mässing |
| Standard | - |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | http://www.hansgrohe.se/articledetail-logis-universal-dubbel-handduksstang-41712000.html |
| RSK flik | 25 Badrumsutrustning |
| Tillverkarens artikelnummer | 41712000 |
|---|
| GTIN | 4059625123010 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | http://www.hansgrohe.se/articledetail-logis-universal-dubbel-handduksstang-41712000.html |
|---|
| Form | Fast hållare |
|---|---|
| Material | Mässing |
| Ytskydd | Förkromad |
| Ytbehandling | Polerad/Putsad |
| Utförande täckbricka/-rosett | Rund |
| Med utbytbart skyddshuv/fäste | Nej |
| Profil | Rund stav |
| Färg | Krom |
| Antal handdukar | 2 |
| Antal våningar | 1 |
| Med tvättlapphållare | Nej |
| Svirvelbar | Nej |
| Utdragbar | Nej |
| Monteringsmetod | Vägg |
| Skruvad montering | Nej |
| Limmad montering | Nej |
| Självhäftande montering | Nej |
| Dold fastsättning | Ja |
| Med monteringsdetaljer | Ja |
| Längd | 127 mm |
| Höjd | 55 mm |
| Djup | 127 mm |
| Diameter | 644 mm |
| Anti-bakteriell | Nej |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | 4059625123010 | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 660 | ||
| Bredd (mm) | 135 | ||
| Höjd (mm) | 60 | ||
| Vikt (kg) | 0,959 | ||
Mellan |
|||
| Antal i FP | 18 | ||
| GTIN FP | 4059625130063 | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Ingående GTIN FP | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Antalet inneliggande GTIN FP | |||
| Djup (mm) | 775 | ||
| Bredd (mm) | 575 | ||
| Höjd (mm) | 320 | ||
| Vikt (kg) | 19,102 | ||
Mellan2 |
|||
| Antal i FP | 121 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Pallbox | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Ingående GTIN FP | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Antalet inneliggande GTIN FP | |||
| Djup (mm) | 1200 | ||
| Bredd (mm) | 800 | ||
| Höjd (mm) | 1000 | ||
| Vikt (kg) | 143,339 | ||
| Monteringsanvisning | |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | |
| Tillverkarens garantiåtagande | |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | |
| Roterande bild | - |
| Monteringsanvisning | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/MONT/MONT_412_8754865.pdf |
|---|---|
| Drift & Skötsel | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/DOS/DOS_412_7357636.pdf |
| Tillverkarens garantiåtagande | https://www.hansgrohe.se/service/produktgaranti |
| Produktblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/PROD/PROD_412_8754865.pdf |
| Reservdelslista | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/SPARE/SPARE_412_8754865.pdf |
| RSK-nummer | 8754865 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 41712000 |
| GTIN | 4059625123010 |
| Produkt | Handduksstång |
| Produktnamn | Logis Universal |
| Dimension | - |
| Storlek | 664x127mm (LxD) |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | för väggmontage |
| Utförande | dubbel |
|---|---|
| Färg | krom |
| Ytbehandling | förkromad |
| Material | mässing |
| Standard | - |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | http://www.hansgrohe.se/articledetail-logis-universal-dubbel-handduksstang-41712000.html |
| RSK flik | 25 Badrumsutrustning |
| Tillverkarens artikelnummer | 41712000 |
|---|
| GTIN | 4059625123010 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | http://www.hansgrohe.se/articledetail-logis-universal-dubbel-handduksstang-41712000.html |
|---|
| Form | Fast hållare |
|---|---|
| Material | Mässing |
| Ytskydd | Förkromad |
| Ytbehandling | Polerad/Putsad |
| Utförande täckbricka/-rosett | Rund |
| Med utbytbart skyddshuv/fäste | Nej |
| Profil | Rund stav |
| Färg | Krom |
| Antal handdukar | 2 |
| Antal våningar | 1 |
| Med tvättlapphållare | Nej |
| Svirvelbar | Nej |
| Utdragbar | Nej |
| Monteringsmetod | Vägg |
| Skruvad montering | Nej |
| Limmad montering | Nej |
| Självhäftande montering | Nej |
| Dold fastsättning | Ja |
| Med monteringsdetaljer | Ja |
| Längd | 127 mm |
| Höjd | 55 mm |
| Djup | 127 mm |
| Diameter | 644 mm |
| Anti-bakteriell | Nej |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | 4059625123010 | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 660 | ||
| Bredd (mm) | 135 | ||
| Höjd (mm) | 60 | ||
| Vikt (kg) | 0,959 | ||
Mellan |
|||
| Antal i FP | 18 | ||
| GTIN FP | 4059625130063 | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Ingående GTIN FP | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Antalet inneliggande GTIN FP | |||
| Djup (mm) | 775 | ||
| Bredd (mm) | 575 | ||
| Höjd (mm) | 320 | ||
| Vikt (kg) | 19,102 | ||
Mellan2 |
|||
| Antal i FP | 121 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Pallbox | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Ingående GTIN FP | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Antalet inneliggande GTIN FP | |||
| Djup (mm) | 1200 | ||
| Bredd (mm) | 800 | ||
| Höjd (mm) | 1000 | ||
| Vikt (kg) | 143,339 | ||
| Monteringsanvisning | |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | |
| Tillverkarens garantiåtagande | |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | |
| Roterande bild | - |
| Monteringsanvisning | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/MONT/MONT_412_8754865.pdf |
|---|---|
| Drift & Skötsel | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/DOS/DOS_412_7357636.pdf |
| Tillverkarens garantiåtagande | https://www.hansgrohe.se/service/produktgaranti |
| Produktblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/PROD/PROD_412_8754865.pdf |
| Reservdelslista | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/SPARE/SPARE_412_8754865.pdf |