Inlagd: 2018-12-17
RSK-nr enhet: ST
• väggmonterad • material: metall • med befästningsmaterial • dolt fäste • diameter borrhål: 6 mm
• väggmonterad • material: metall • med befästningsmaterial • dolt fäste • diameter borrhål: 6 mm
| RSK-nummer | 8754866 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 41711000 |
| GTIN | 4059625123089 |
| Produkt | Krok |
| Produktnamn | Logis Universal |
| Dimension | - |
| Storlek | - |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | För Väggmontage |
| Utförande | enkelkrok |
|---|---|
| Färg | krom |
| Ytbehandling | förkromad |
| Material | mässing |
| Standard | - |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | http://www.hansgrohe.se/articledetail-logis-universal-krok-41711000.html |
| RSK flik | 25 Badrumsutrustning |
| Tillverkarens artikelnummer | 41711000 |
|---|
| GTIN | 4059625123089 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | http://www.hansgrohe.se/articledetail-logis-universal-krok-41711000.html |
|---|
| Material | Övrigt |
|---|---|
| Ytskydd | Förkromad |
| Ytbehandling | Polerad/Putsad |
| Färg | Krom |
| Vridbar | Nej |
| Antal krokar | 1 |
| Med dörrstoppsfunktion | Nej |
| Skruvad montering | Ja |
| Limmad montering | Nej |
| Självhäftande montering | Nej |
| Dold fastsättning | Ja |
| Med monteringsdetaljer | Ja |
| Utförande täckbricka/-rosett | Övrigt |
| Längd | 37 mm |
| Djup | 37 mm |
| Höjd | 19 mm |
| Anti-bakteriell | Nej |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | 4059625123089 | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 65 | ||
| Bredd (mm) | 45 | ||
| Höjd (mm) | 42 | ||
| Vikt (kg) | 0,049 | ||
Mellan |
|||
| Antal i FP | 280 | ||
| GTIN FP | 4059625131435 | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Ingående GTIN FP | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Antalet inneliggande GTIN FP | |||
| Djup (mm) | 575 | ||
| Bredd (mm) | 370 | ||
| Höjd (mm) | 305 | ||
| Vikt (kg) | 14,468 | ||
Mellan2 |
|||
| Antal i FP | 11 200 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Pall | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Ingående GTIN FP | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Antalet inneliggande GTIN FP | |||
| Djup (mm) | 1200 | ||
| Bredd (mm) | 800 | ||
| Höjd (mm) | 150 | ||
| Vikt (kg) | 600,72 | ||
| Monteringsanvisning | |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | |
| Tillverkarens garantiåtagande | |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | |
| Roterande bild | - |
| Monteringsanvisning | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/MONT/MONT_412_8754866.pdf |
|---|---|
| Drift & Skötsel | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/DOS/DOS_412_7357636.pdf |
| Tillverkarens garantiåtagande | https://www.hansgrohe.se/service/produktgaranti |
| Produktblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/PROD/PROD_412_8754866.pdf |
| Reservdelslista | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/SPARE/SPARE_412_8754866.pdf |
| RSK-nummer | 8754866 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 41711000 |
| GTIN | 4059625123089 |
| Produkt | Krok |
| Produktnamn | Logis Universal |
| Dimension | - |
| Storlek | - |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | För Väggmontage |
| Utförande | enkelkrok |
|---|---|
| Färg | krom |
| Ytbehandling | förkromad |
| Material | mässing |
| Standard | - |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | http://www.hansgrohe.se/articledetail-logis-universal-krok-41711000.html |
| RSK flik | 25 Badrumsutrustning |
| Tillverkarens artikelnummer | 41711000 |
|---|
| GTIN | 4059625123089 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | http://www.hansgrohe.se/articledetail-logis-universal-krok-41711000.html |
|---|
| Material | Övrigt |
|---|---|
| Ytskydd | Förkromad |
| Ytbehandling | Polerad/Putsad |
| Färg | Krom |
| Vridbar | Nej |
| Antal krokar | 1 |
| Med dörrstoppsfunktion | Nej |
| Skruvad montering | Ja |
| Limmad montering | Nej |
| Självhäftande montering | Nej |
| Dold fastsättning | Ja |
| Med monteringsdetaljer | Ja |
| Utförande täckbricka/-rosett | Övrigt |
| Längd | 37 mm |
| Djup | 37 mm |
| Höjd | 19 mm |
| Anti-bakteriell | Nej |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | 4059625123089 | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 65 | ||
| Bredd (mm) | 45 | ||
| Höjd (mm) | 42 | ||
| Vikt (kg) | 0,049 | ||
Mellan |
|||
| Antal i FP | 280 | ||
| GTIN FP | 4059625131435 | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Ingående GTIN FP | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Antalet inneliggande GTIN FP | |||
| Djup (mm) | 575 | ||
| Bredd (mm) | 370 | ||
| Höjd (mm) | 305 | ||
| Vikt (kg) | 14,468 | ||
Mellan2 |
|||
| Antal i FP | 11 200 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Pall | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Ingående GTIN FP | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Antalet inneliggande GTIN FP | |||
| Djup (mm) | 1200 | ||
| Bredd (mm) | 800 | ||
| Höjd (mm) | 150 | ||
| Vikt (kg) | 600,72 | ||
| Monteringsanvisning | |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | |
| Tillverkarens garantiåtagande | |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | |
| Roterande bild | - |
| Monteringsanvisning | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/MONT/MONT_412_8754866.pdf |
|---|---|
| Drift & Skötsel | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/DOS/DOS_412_7357636.pdf |
| Tillverkarens garantiåtagande | https://www.hansgrohe.se/service/produktgaranti |
| Produktblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/PROD/PROD_412_8754866.pdf |
| Reservdelslista | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/SPARE/SPARE_412_8754866.pdf |