Inlagd: 2025-05-27
RSK-nr enhet: ST
Profile Line handduksstång i rostfritt stål, kromad, för limmontage. Lim ingår ej i förpackningen. Rekommenderade limprodukter att montera beslaget med är Design4Baths limprodukter. Med dessa limmer får du en stark, säker och fullt demonterbar installation. Läs mer på www.design4bath.se
Profile Line handduksstång i rostfritt stål, kromad, för limmontage. Lim ingår ej i förpackningen. Rekommenderade limprodukter att montera beslaget med är Design4Baths limprodukter. Med dessa limmer får du en stark, säker och fullt demonterbar installation. Läs mer på www.design4bath.se
| RSK-nummer | 8920628 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | PLHDK-POL |
| GTIN | 7350062900903 |
| Produkt | Handduksstång |
| Produktnamn | Profile Line |
| Dimension | - |
| Storlek | 635x95x60 (BxHxD) |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | för väggmontage |
| Utförande | stång |
|---|---|
| Färg | krom |
| Ytbehandling | förkromad |
| Material | rostfritt stål |
| Standard | 1.4301 |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | - |
| RSK flik | 25 Badrumsutrustning |
| Tillverkarens artikelnummer | PLHDK-POL |
|---|
| GTIN | 7350062900903 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | - |
|---|
| Form | Rack/konsol |
|---|---|
| Material | Rostfritt stål |
| Ytskydd | Förkromad |
| Färg | Krom |
| Skruvad montering | Nej |
| Limmad montering | Ja |
| Självhäftande montering | Nej |
| Med monteringsdetaljer | Nej |
| Längd | 600 mm |
| Höjd | 95 mm |
| Djup | 60 mm |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | 7350062900903 | ||
| Förpackningstyp | Ask | ||
| Förpackningsfunktion | Skyddad | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 70 | ||
| Bredd (mm) | 105 | ||
| Höjd (mm) | 680 | ||
| Vikt (kg) | 0,49 | ||
| Monteringsanvisning | |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Monteringsanvisning | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/MONT/MONT_903_8755095.pdf |
|---|---|
| Produktblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/PROD/PROD_903_8755095.pdf |
| RSK-nummer | 8920628 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | PLHDK-POL |
| GTIN | 7350062900903 |
| Produkt | Handduksstång |
| Produktnamn | Profile Line |
| Dimension | - |
| Storlek | 635x95x60 (BxHxD) |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | för väggmontage |
| Utförande | stång |
|---|---|
| Färg | krom |
| Ytbehandling | förkromad |
| Material | rostfritt stål |
| Standard | 1.4301 |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | - |
| RSK flik | 25 Badrumsutrustning |
| Tillverkarens artikelnummer | PLHDK-POL |
|---|
| GTIN | 7350062900903 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | - |
|---|
| Form | Rack/konsol |
|---|---|
| Material | Rostfritt stål |
| Ytskydd | Förkromad |
| Färg | Krom |
| Skruvad montering | Nej |
| Limmad montering | Ja |
| Självhäftande montering | Nej |
| Med monteringsdetaljer | Nej |
| Längd | 600 mm |
| Höjd | 95 mm |
| Djup | 60 mm |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | 7350062900903 | ||
| Förpackningstyp | Ask | ||
| Förpackningsfunktion | Skyddad | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 70 | ||
| Bredd (mm) | 105 | ||
| Höjd (mm) | 680 | ||
| Vikt (kg) | 0,49 | ||
| Monteringsanvisning | |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Monteringsanvisning | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/MONT/MONT_903_8755095.pdf |
|---|---|
| Produktblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/PROD/PROD_903_8755095.pdf |