Inlagd: 2007-09-24
RSK-nr enhet: ST
Alterna Knox WC pappershållare i polerat rostfritt stål. Obs! Bilden visar produkten i borstat rostfritt utförande.
Alterna Knox WC pappershållare i polerat rostfritt stål. Obs! Bilden visar produkten i borstat rostfritt utförande.
| RSK-nummer | 8740042 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | JC581260P11PSS |
| GTIN | - |
| Produkt | Toalettpappershållare |
| Produktnamn | Alterna Knox WC-pappershållare |
| Dimension | - |
| Storlek | 155x95x65mm (BxHxD) c/c80mm |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | - |
| Utförande | - |
|---|---|
| Färg | blank rostfri |
| Ytbehandling | polerad |
| Material | rostfritt stål |
| Standard | - |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | - |
| RSK flik | 25 Badrumsutrustning |
| Tillverkarens artikelnummer | JC581260P11PSS |
|---|
| GTIN | - |
|---|
| Tillverkarens produktsida | - |
|---|
| Material | Rostfritt stål |
|---|---|
| Ytskydd | Övrigt |
| Ytbehandling | Polerad/Putsad |
| Profil | Rund stav |
| Färg | Rostfritt stål |
| Med klaff | Nej |
| Med extra toalettpappershållare | Nej |
| Dubbelt toalettpappershållare | Nej |
| Sluten version | Nej |
| Skruvad montering | Ja |
| Limmad montering | Nej |
| Dold fastsättning | Nej |
| Med monteringsdetaljer | Ja |
| Längd | 150 mm |
| Höjd | 96 mm |
| Djup | 65 mm |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 173 | ||
| Bredd (mm) | 119 | ||
| Höjd (mm) | 47 | ||
| Vikt (kg) | 0,48 | ||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Drift & Skötsel | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/DOS/dos_212_8740030_gruppfil.pdf |
|---|---|
| Produktblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/PROD/PROD_212_8740030.pdf |
| InstallationsBVD | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/IBVD/iBVD 5562870229-00250 v3.pdf |
| RSK-nummer | 8740042 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | JC581260P11PSS |
| GTIN | - |
| Produkt | Toalettpappershållare |
| Produktnamn | Alterna Knox WC-pappershållare |
| Dimension | - |
| Storlek | 155x95x65mm (BxHxD) c/c80mm |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | - |
| Utförande | - |
|---|---|
| Färg | blank rostfri |
| Ytbehandling | polerad |
| Material | rostfritt stål |
| Standard | - |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | - |
| RSK flik | 25 Badrumsutrustning |
| Tillverkarens artikelnummer | JC581260P11PSS |
|---|
| GTIN | - |
|---|
| Tillverkarens produktsida | - |
|---|
| Material | Rostfritt stål |
|---|---|
| Ytskydd | Övrigt |
| Ytbehandling | Polerad/Putsad |
| Profil | Rund stav |
| Färg | Rostfritt stål |
| Med klaff | Nej |
| Med extra toalettpappershållare | Nej |
| Dubbelt toalettpappershållare | Nej |
| Sluten version | Nej |
| Skruvad montering | Ja |
| Limmad montering | Nej |
| Dold fastsättning | Nej |
| Med monteringsdetaljer | Ja |
| Längd | 150 mm |
| Höjd | 96 mm |
| Djup | 65 mm |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 173 | ||
| Bredd (mm) | 119 | ||
| Höjd (mm) | 47 | ||
| Vikt (kg) | 0,48 | ||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Drift & Skötsel | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/DOS/dos_212_8740030_gruppfil.pdf |
|---|---|
| Produktblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/PROD/PROD_212_8740030.pdf |
| InstallationsBVD | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/IBVD/iBVD 5562870229-00250 v3.pdf |