RSK-nr enhet: ST
Inlagd: 2020-03-06
RSK-nr enhet: ST
Essentials Cube Reservpappershållare Material: metall, Väggmontage, Med täckta fästskruvar, GROHE StarLight
Essentials Cube Reservpappershållare Material: metall, Väggmontage, Med täckta fästskruvar, GROHE StarLight
| RSK-nummer | 8744111 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 40623AL1 |
| GTIN | 4005176636646 |
| Produkt | Toalettpappershållare |
| Produktnamn | Essentials Cube res.pappershå. |
| Dimension | - |
| Storlek | 121mm |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | för väggmontage |
| Utförande | - |
|---|---|
| Färg | grafit |
| Ytbehandling | - |
| Material | mässing |
| Standard | - |
| Övrig info | med täckta fästskruvar |
| Tillverkarens produktsida | https://www.grohe.se/sv_se/product/40623AL1 |
| RSK flik | 25 Badrumsutrustning |
| Tillverkarens artikelnummer | 40623AL1 |
|---|
| GTIN | 4005176636646 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | https://www.grohe.se/sv_se/product/40623AL1 |
|---|
| Material | Mässing |
|---|---|
| Ytskydd | Övrigt |
| Profil | Runt rör |
| Utförande täckbricka/-rosett | Rektangulär |
| Färg | Övrigt |
| Antal rullar | 1 |
| Lämplig för väggmontering | Ja |
| Fristående | Nej |
| Dold fastsättning | Ja |
| Med monteringsdetaljer | Ja |
| Höjd | 121 mm |
| Bredd | 41 mm |
| Djup | 60 mm |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | 4005176636646 | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 140 | ||
| Bredd (mm) | 75 | ||
| Höjd (mm) | 55 | ||
| Vikt (kg) | 0,25 | ||
Mellan |
|||
| Antal i FP | 60 | ||
| GTIN FP | 4005176672323 | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Ingående GTIN FP | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Antalet inneliggande GTIN FP | |||
| Djup (mm) | 600 | ||
| Bredd (mm) | 400 | ||
| Höjd (mm) | 205 | ||
| Vikt (kg) | 16 | ||
Topp |
|||
| Antal i FP | 960 | ||
| GTIN FP | 4005176672330 | ||
| Förpackningstyp | Pall | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Ingående GTIN FP | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Antalet inneliggande GTIN FP | |||
| Djup (mm) | 1200 | ||
| Bredd (mm) | 800 | ||
| Höjd (mm) | 970 | ||
| Vikt (kg) | 268 | ||
| Monteringsanvisning | |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Monteringsanvisning | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/MONT/MONT_613_8744111.pdf |
|---|---|
| REACH-informationsblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/REACH/REACH_613_2054726.pdf |
| RSK-nummer | 8744111 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 40623AL1 |
| GTIN | 4005176636646 |
| Produkt | Toalettpappershållare |
| Produktnamn | Essentials Cube res.pappershå. |
| Dimension | - |
| Storlek | 121mm |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | för väggmontage |
| Utförande | - |
|---|---|
| Färg | grafit |
| Ytbehandling | - |
| Material | mässing |
| Standard | - |
| Övrig info | med täckta fästskruvar |
| Tillverkarens produktsida | https://www.grohe.se/sv_se/product/40623AL1 |
| RSK flik | 25 Badrumsutrustning |
| Tillverkarens artikelnummer | 40623AL1 |
|---|
| GTIN | 4005176636646 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | https://www.grohe.se/sv_se/product/40623AL1 |
|---|
| Material | Mässing |
|---|---|
| Ytskydd | Övrigt |
| Profil | Runt rör |
| Utförande täckbricka/-rosett | Rektangulär |
| Färg | Övrigt |
| Antal rullar | 1 |
| Lämplig för väggmontering | Ja |
| Fristående | Nej |
| Dold fastsättning | Ja |
| Med monteringsdetaljer | Ja |
| Höjd | 121 mm |
| Bredd | 41 mm |
| Djup | 60 mm |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | 4005176636646 | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 140 | ||
| Bredd (mm) | 75 | ||
| Höjd (mm) | 55 | ||
| Vikt (kg) | 0,25 | ||
Mellan |
|||
| Antal i FP | 60 | ||
| GTIN FP | 4005176672323 | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Ingående GTIN FP | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Antalet inneliggande GTIN FP | |||
| Djup (mm) | 600 | ||
| Bredd (mm) | 400 | ||
| Höjd (mm) | 205 | ||
| Vikt (kg) | 16 | ||
Topp |
|||
| Antal i FP | 960 | ||
| GTIN FP | 4005176672330 | ||
| Förpackningstyp | Pall | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Ingående GTIN FP | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Antalet inneliggande GTIN FP | |||
| Djup (mm) | 1200 | ||
| Bredd (mm) | 800 | ||
| Höjd (mm) | 970 | ||
| Vikt (kg) | 268 | ||
| Monteringsanvisning | |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Monteringsanvisning | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/MONT/MONT_613_8744111.pdf |
|---|---|
| REACH-informationsblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/REACH/REACH_613_2054726.pdf |