RSK-nr enhet: ST
Inlagd: 2026-03-11
RSK-nr enhet: ST
Väggmonterad duschsits. Kompakt och uppfällbar sits för dusch och våtrum. Stabil konstruktion, halksäker sits och lätt att rengöra. Testad upp till 125 kg
Väggmonterad duschsits. Kompakt och uppfällbar sits för dusch och våtrum. Stabil konstruktion, halksäker sits och lätt att rengöra. Testad upp till 125 kg
| RSK-nummer | 8565092 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | KING-PWS-KN |
| GTIN | 5391548726022 |
| Produkt | Duschstol |
| Produktnamn | DUSCHSTOL VIT |
| Dimension | - |
| Storlek | 420x110x510mm (BxHxD) |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | - |
| Utförande | med ben |
|---|---|
| Färg | vit |
| Ytbehandling | - |
| Material | PP-plast |
| Standard | - |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | - |
| RSK flik | 22 Vattenlås/Konsoler/Fixturer/Installationsystem/Funktionsutrustning |
| Tillverkarens artikelnummer | KING-PWS-KN |
|---|
| GTIN | 5391548726022 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | - |
|---|
| Typ av fastsättning | Vägg |
|---|---|
| Ram material | Aluminium |
| Färg sits | Vit |
| Material sits | Plast |
| Kvalitetsklass sitsmaterial | PP (polypropen) |
| Vikbar/Fällbar | Ja |
| Med underhållsöppning | Nej |
| Med armstöd | Nej |
| Hjälpstöd | Nej |
| Sitsdjup | 510 mm |
| Sitsbredd | 420 mm |
| Sitshöjd | 110 mm |
| Bredd totalt | 420 mm |
| Max. statisk belastning | 125 kg |
| Inställbart ryggstöd | Nej |
| Inställbar under belastning | Nej |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 449 | ||
| Bredd (mm) | 538 | ||
| Höjd (mm) | 112 | ||
| Vikt (kg) | 3,5 | ||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| RSK-nummer | 8565092 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | KING-PWS-KN |
| GTIN | 5391548726022 |
| Produkt | Duschstol |
| Produktnamn | DUSCHSTOL VIT |
| Dimension | - |
| Storlek | 420x110x510mm (BxHxD) |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | - |
| Utförande | med ben |
|---|---|
| Färg | vit |
| Ytbehandling | - |
| Material | PP-plast |
| Standard | - |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | - |
| RSK flik | 22 Vattenlås/Konsoler/Fixturer/Installationsystem/Funktionsutrustning |
| Tillverkarens artikelnummer | KING-PWS-KN |
|---|
| GTIN | 5391548726022 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | - |
|---|
| Typ av fastsättning | Vägg |
|---|---|
| Ram material | Aluminium |
| Färg sits | Vit |
| Material sits | Plast |
| Kvalitetsklass sitsmaterial | PP (polypropen) |
| Vikbar/Fällbar | Ja |
| Med underhållsöppning | Nej |
| Med armstöd | Nej |
| Hjälpstöd | Nej |
| Sitsdjup | 510 mm |
| Sitsbredd | 420 mm |
| Sitshöjd | 110 mm |
| Bredd totalt | 420 mm |
| Max. statisk belastning | 125 kg |
| Inställbart ryggstöd | Nej |
| Inställbar under belastning | Nej |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 449 | ||
| Bredd (mm) | 538 | ||
| Höjd (mm) | 112 | ||
| Vikt (kg) | 3,5 | ||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |