RSK-nr enhet: ST
Inlagd: 2026-03-03
RSK-nr enhet: ST
PLUS duschsits 450, inkl. rygg- och armstöd, antracitgrå. Elektrisk höjdreglerbart, vägghänd
PLUS duschsits 450, inkl. rygg- och armstöd, antracitgrå. Elektrisk höjdreglerbart, vägghänd
| RSK-nummer | 8565077 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | R7634112 |
| GTIN | 5708590360171 |
| Produkt | Duschsits |
| Produktnamn | PLUS duschsits 450 |
| Dimension | - |
| Storlek | - |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | 230V, 60W |
| Funktion | - |
| Utförande | - |
|---|---|
| Färg | antracitgrå |
| Ytbehandling | anodiserad |
| Material | alu/polyuretanskum |
| Standard | - |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | https://pressalit.com/sv-se/p/plus-duschsits-450-elektrisk-hojdreglerbar/3408397634/R7634112 |
| RSK flik | 25 Badrumsutrustning |
| Tillverkarens artikelnummer | R7634112 |
|---|
| GTIN | 5708590360171 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | https://pressalit.com/sv-se/p/plus-duschsits-450-elektrisk-hojdreglerbar/3408397634/R7634112 |
|---|
| Typ av fastsättning | Vägg |
|---|---|
| Färg ram | Aluminium |
| Ram material | Aluminium |
| Ytbehandling ram | Övrigt |
| Färg sits | Grå |
| Material sits | Plast |
| Kvalitetsklass sitsmaterial | Plast med träkärna |
| Ytskydd sitsmaterial | Lackerad |
| Ytbehandling sits | Obehandlad |
| Justerbar höjd | Ja |
| Vikbar/Fällbar | Ja |
| Med underhållsöppning | Nej |
| Med ryggstöd | Ja |
| Hjälpstöd | Nej |
| Sitsdjup | 450 mm |
| Sitsbredd | 437 mm |
| Sitshöjd | 52,4 mm |
| Bredd totalt | 437 mm |
| Höjdinställningsområde | 500 mm |
| Max. statisk belastning | 150 kg |
| Inställbart ryggstöd | Nej |
| Med överföringskena | Nej |
| Inställbar under belastning | Ja |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | 5708590360171 | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 690 | ||
| Bredd (mm) | 910 | ||
| Höjd (mm) | 370 | ||
| Vikt (kg) | 34,24 | ||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| RSK-nummer | 8565077 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | R7634112 |
| GTIN | 5708590360171 |
| Produkt | Duschsits |
| Produktnamn | PLUS duschsits 450 |
| Dimension | - |
| Storlek | - |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | 230V, 60W |
| Funktion | - |
| Utförande | - |
|---|---|
| Färg | antracitgrå |
| Ytbehandling | anodiserad |
| Material | alu/polyuretanskum |
| Standard | - |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | https://pressalit.com/sv-se/p/plus-duschsits-450-elektrisk-hojdreglerbar/3408397634/R7634112 |
| RSK flik | 25 Badrumsutrustning |
| Tillverkarens artikelnummer | R7634112 |
|---|
| GTIN | 5708590360171 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | https://pressalit.com/sv-se/p/plus-duschsits-450-elektrisk-hojdreglerbar/3408397634/R7634112 |
|---|
| Typ av fastsättning | Vägg |
|---|---|
| Färg ram | Aluminium |
| Ram material | Aluminium |
| Ytbehandling ram | Övrigt |
| Färg sits | Grå |
| Material sits | Plast |
| Kvalitetsklass sitsmaterial | Plast med träkärna |
| Ytskydd sitsmaterial | Lackerad |
| Ytbehandling sits | Obehandlad |
| Justerbar höjd | Ja |
| Vikbar/Fällbar | Ja |
| Med underhållsöppning | Nej |
| Med ryggstöd | Ja |
| Hjälpstöd | Nej |
| Sitsdjup | 450 mm |
| Sitsbredd | 437 mm |
| Sitshöjd | 52,4 mm |
| Bredd totalt | 437 mm |
| Höjdinställningsområde | 500 mm |
| Max. statisk belastning | 150 kg |
| Inställbart ryggstöd | Nej |
| Med överföringskena | Nej |
| Inställbar under belastning | Ja |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | 5708590360171 | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 690 | ||
| Bredd (mm) | 910 | ||
| Höjd (mm) | 370 | ||
| Vikt (kg) | 34,24 | ||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |