RSK-nr enhet: ST
Inlagd: 2026-03-03
RSK-nr enhet: ST
CT 4000 vårdbrits, yttermått 1008 x 1829 mm, liggyta i kompakt laminat, 813 x 1829 mm, vit. Med sänggrind och kroppsbälte, manuell uppfällbar, elektrisk höjdreglerbart med tryckknappar i framkant, till väggmontering
CT 4000 vårdbrits, yttermått 1008 x 1829 mm, liggyta i kompakt laminat, 813 x 1829 mm, vit. Med sänggrind och kroppsbälte, manuell uppfällbar, elektrisk höjdreglerbart med tryckknappar i framkant, till väggmontering
| RSK-nummer | 8565085 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | R8584572000 |
| GTIN | 5708590358130 |
| Produkt | Vårdbrits |
| Produktnamn | CT 4000 vårdbrits |
| Dimension | - |
| Storlek | 1008x1829mm |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | 230V, 420W |
| Funktion | - |
| Utförande | - |
|---|---|
| Färg | vit |
| Ytbehandling | pulverlackerad |
| Material | stål/CDF |
| Standard | - |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | https://pressalit.com/sv-se/p/ct-4000-vaardbrits-manuell-uppfallbar-elektrisk-hojdreglerbar/3408328584572/R8584572000 |
| RSK flik | 22 Vattenlås/Konsoler/Fixturer/Installationsystem/Funktionsutrustning |
| Tillverkarens artikelnummer | R8584572000 |
|---|
| GTIN | 5708590358130 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | https://pressalit.com/sv-se/p/ct-4000-vaardbrits-manuell-uppfallbar-elektrisk-hojdreglerbar/3408328584572/R8584572000 |
|---|
| Modell/Utförande | Vägg |
|---|---|
| Färg ram | Svart |
| RAL-nummer | 9005 |
| Färg beklädnad | Vit |
| Ram material | Rostfritt stål |
| Täckmaterial | Övrigt |
| Längd | 1008 mm |
| Bredd | 1829 mm |
| Höjd | 1180 mm |
| Max. statisk belastning | 227 kg |
| Antal sidogaller | 1 |
| Fällbart sidogaller | Ja |
| Avtagbar sidogaller | Nej |
| Inställningsområde höjd | 300 - 1000 mm |
| Vikbar/Fällbar | Ja |
| Klädd sits | Nej |
| Inställbart ryggstöd | Nej |
| Hjälpstöd | Nej |
| Justerbar höjd | Ja |
| Eldrivning | Ja |
| Med tvättställ | Nej |
| Med trådkorgar | Nej |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | 5708590358130 | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 1213 | ||
| Bredd (mm) | 917 | ||
| Höjd (mm) | 134 | ||
| Vikt (kg) | 86 | ||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| RSK-nummer | 8565085 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | R8584572000 |
| GTIN | 5708590358130 |
| Produkt | Vårdbrits |
| Produktnamn | CT 4000 vårdbrits |
| Dimension | - |
| Storlek | 1008x1829mm |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | 230V, 420W |
| Funktion | - |
| Utförande | - |
|---|---|
| Färg | vit |
| Ytbehandling | pulverlackerad |
| Material | stål/CDF |
| Standard | - |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | https://pressalit.com/sv-se/p/ct-4000-vaardbrits-manuell-uppfallbar-elektrisk-hojdreglerbar/3408328584572/R8584572000 |
| RSK flik | 22 Vattenlås/Konsoler/Fixturer/Installationsystem/Funktionsutrustning |
| Tillverkarens artikelnummer | R8584572000 |
|---|
| GTIN | 5708590358130 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | https://pressalit.com/sv-se/p/ct-4000-vaardbrits-manuell-uppfallbar-elektrisk-hojdreglerbar/3408328584572/R8584572000 |
|---|
| Modell/Utförande | Vägg |
|---|---|
| Färg ram | Svart |
| RAL-nummer | 9005 |
| Färg beklädnad | Vit |
| Ram material | Rostfritt stål |
| Täckmaterial | Övrigt |
| Längd | 1008 mm |
| Bredd | 1829 mm |
| Höjd | 1180 mm |
| Max. statisk belastning | 227 kg |
| Antal sidogaller | 1 |
| Fällbart sidogaller | Ja |
| Avtagbar sidogaller | Nej |
| Inställningsområde höjd | 300 - 1000 mm |
| Vikbar/Fällbar | Ja |
| Klädd sits | Nej |
| Inställbart ryggstöd | Nej |
| Hjälpstöd | Nej |
| Justerbar höjd | Ja |
| Eldrivning | Ja |
| Med tvättställ | Nej |
| Med trådkorgar | Nej |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | 5708590358130 | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 1213 | ||
| Bredd (mm) | 917 | ||
| Höjd (mm) | 134 | ||
| Vikt (kg) | 86 | ||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |