RSK-nr enhet: ST
Inlagd: 2026-03-03
RSK-nr enhet: ST
MCT 3 mobil vårdbrits (EU), 700 x 1900 mm, två nedfällbara sidor, vit. Elektriskt höjdjusterbar med trådbunden fjärrkontroll
MCT 3 mobil vårdbrits (EU), 700 x 1900 mm, två nedfällbara sidor, vit. Elektriskt höjdjusterbar med trådbunden fjärrkontroll
| RSK-nummer | 8565089 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | R9632719000 |
| GTIN | 5708590389936 |
| Produkt | Mobil vårdbrits |
| Produktnamn | MCT 3 mobil vårdbrits |
| Dimension | - |
| Storlek | 700x1900mm |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | 230V, 280W |
| Funktion | - |
| Utförande | - |
|---|---|
| Färg | vit |
| Ytbehandling | lackerat |
| Material | stål/plast/CDF |
| Standard | - |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | https://pressalit.com/sv-se/p/mct-3-mobil-vaardbrits-elektriskt-hojdreglerbar/3840469632/R9632719000 |
| RSK flik | 22 Vattenlås/Konsoler/Fixturer/Installationsystem/Funktionsutrustning |
| Tillverkarens artikelnummer | R9632719000 |
|---|
| GTIN | 5708590389936 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | https://pressalit.com/sv-se/p/mct-3-mobil-vaardbrits-elektriskt-hojdreglerbar/3840469632/R9632719000 |
|---|
| Modell/Utförande | Flyttbar |
|---|---|
| Färg ram | Vit |
| RAL-nummer | 9010 |
| Färg beklädnad | Vit |
| Ram material | Stål |
| Täckmaterial | Övrigt |
| Längd | 1900 mm |
| Bredd | 700 mm |
| Höjd | 950 mm |
| Max. statisk belastning | 200 kg |
| Antal sidogaller | 2 |
| Fällbart sidogaller | Ja |
| Avtagbar sidogaller | Nej |
| Inställningsområde höjd | 450 - 950 mm |
| Vikbar/Fällbar | Nej |
| Klädd sits | Nej |
| Inställbart ryggstöd | Nej |
| Hjälpstöd | Nej |
| Justerbar höjd | Ja |
| Eldrivning | Ja |
| Med tvättställ | Nej |
| Med trådkorgar | Nej |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | 5708590389936 | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 1975 | ||
| Bredd (mm) | 798 | ||
| Höjd (mm) | 484 | ||
| Vikt (kg) | 108 | ||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| RSK-nummer | 8565089 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | R9632719000 |
| GTIN | 5708590389936 |
| Produkt | Mobil vårdbrits |
| Produktnamn | MCT 3 mobil vårdbrits |
| Dimension | - |
| Storlek | 700x1900mm |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | 230V, 280W |
| Funktion | - |
| Utförande | - |
|---|---|
| Färg | vit |
| Ytbehandling | lackerat |
| Material | stål/plast/CDF |
| Standard | - |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | https://pressalit.com/sv-se/p/mct-3-mobil-vaardbrits-elektriskt-hojdreglerbar/3840469632/R9632719000 |
| RSK flik | 22 Vattenlås/Konsoler/Fixturer/Installationsystem/Funktionsutrustning |
| Tillverkarens artikelnummer | R9632719000 |
|---|
| GTIN | 5708590389936 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | https://pressalit.com/sv-se/p/mct-3-mobil-vaardbrits-elektriskt-hojdreglerbar/3840469632/R9632719000 |
|---|
| Modell/Utförande | Flyttbar |
|---|---|
| Färg ram | Vit |
| RAL-nummer | 9010 |
| Färg beklädnad | Vit |
| Ram material | Stål |
| Täckmaterial | Övrigt |
| Längd | 1900 mm |
| Bredd | 700 mm |
| Höjd | 950 mm |
| Max. statisk belastning | 200 kg |
| Antal sidogaller | 2 |
| Fällbart sidogaller | Ja |
| Avtagbar sidogaller | Nej |
| Inställningsområde höjd | 450 - 950 mm |
| Vikbar/Fällbar | Nej |
| Klädd sits | Nej |
| Inställbart ryggstöd | Nej |
| Hjälpstöd | Nej |
| Justerbar höjd | Ja |
| Eldrivning | Ja |
| Med tvättställ | Nej |
| Med trådkorgar | Nej |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | 5708590389936 | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 1975 | ||
| Bredd (mm) | 798 | ||
| Höjd (mm) | 484 | ||
| Vikt (kg) | 108 | ||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |