RSK-nr enhet: ST
Inlagd: 2026-03-03
RSK-nr enhet: ST
SCT 1000 duschbrits, liggyta 600 x 1800 mm, med sänggrind, uppklapbar, vit. Fast höjd, väggmontering
SCT 1000 duschbrits, liggyta 600 x 1800 mm, med sänggrind, uppklapbar, vit. Fast höjd, väggmontering
| RSK-nummer | 8565078 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | R8407000 |
| GTIN | 5708590294827 |
| Produkt | Duschbrits |
| Produktnamn | SCT 1000 duschbrits |
| Dimension | 1800mm |
| Storlek | 600x1800mm |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | - |
| Utförande | - |
|---|---|
| Färg | vit |
| Ytbehandling | pulverlackerad |
| Material | stål/PVC-överdragen kanvas |
| Standard | - |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | https://pressalit.com/sv-se/p/sct-1000-duschbrits-fast-hojd/3408098406/R8407000 |
| RSK flik | 22 Vattenlås/Konsoler/Fixturer/Installationsystem/Funktionsutrustning |
| Tillverkarens artikelnummer | R8407000 |
|---|
| GTIN | 5708590294827 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | https://pressalit.com/sv-se/p/sct-1000-duschbrits-fast-hojd/3408098406/R8407000 |
|---|
| Konstruktion | Vägginfästning |
|---|---|
| Färg ram | Vit |
| Ram material | Stål |
| Materialkvalitet ram | Stål St 37.2 (1.0037) |
| Ytskydd ram | Belagd |
| Typ av ytbeläggning | PA (polyamid) |
| Ytbehandling ram | Övrigt |
| Färg liggyta | Vit |
| Material liggyta | Övrigt |
| Materialkvalitet liggyta | Polyester |
| Längd | 1800 mm |
| Bredd | 747 mm |
| Höjd | 360 mm |
| Max. statisk belastning | 150 kg |
| Antal sidogaller | 1 |
| Fällbart sidogaller | Ja |
| Avtagbar sidogaller | Nej |
| Vikbar/Fällbar | Ja |
| Täckt liggyta | Nej |
| Inställbart ryggstöd | Nej |
| Justerbar höjd | Nej |
| Liggyta försedd med hål | Ja |
| Med uppsamlingsbehållare | Nej |
| Inklusive madrass | Nej |
| Inklusive dynor | Nej |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | 5708590294827 | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 1985 | ||
| Bredd (mm) | 959 | ||
| Höjd (mm) | 304 | ||
| Vikt (kg) | 34,5 | ||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| RSK-nummer | 8565078 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | R8407000 |
| GTIN | 5708590294827 |
| Produkt | Duschbrits |
| Produktnamn | SCT 1000 duschbrits |
| Dimension | 1800mm |
| Storlek | 600x1800mm |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | - |
| Utförande | - |
|---|---|
| Färg | vit |
| Ytbehandling | pulverlackerad |
| Material | stål/PVC-överdragen kanvas |
| Standard | - |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | https://pressalit.com/sv-se/p/sct-1000-duschbrits-fast-hojd/3408098406/R8407000 |
| RSK flik | 22 Vattenlås/Konsoler/Fixturer/Installationsystem/Funktionsutrustning |
| Tillverkarens artikelnummer | R8407000 |
|---|
| GTIN | 5708590294827 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | https://pressalit.com/sv-se/p/sct-1000-duschbrits-fast-hojd/3408098406/R8407000 |
|---|
| Konstruktion | Vägginfästning |
|---|---|
| Färg ram | Vit |
| Ram material | Stål |
| Materialkvalitet ram | Stål St 37.2 (1.0037) |
| Ytskydd ram | Belagd |
| Typ av ytbeläggning | PA (polyamid) |
| Ytbehandling ram | Övrigt |
| Färg liggyta | Vit |
| Material liggyta | Övrigt |
| Materialkvalitet liggyta | Polyester |
| Längd | 1800 mm |
| Bredd | 747 mm |
| Höjd | 360 mm |
| Max. statisk belastning | 150 kg |
| Antal sidogaller | 1 |
| Fällbart sidogaller | Ja |
| Avtagbar sidogaller | Nej |
| Vikbar/Fällbar | Ja |
| Täckt liggyta | Nej |
| Inställbart ryggstöd | Nej |
| Justerbar höjd | Nej |
| Liggyta försedd med hål | Ja |
| Med uppsamlingsbehållare | Nej |
| Inklusive madrass | Nej |
| Inklusive dynor | Nej |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | 5708590294827 | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 1985 | ||
| Bredd (mm) | 959 | ||
| Höjd (mm) | 304 | ||
| Vikt (kg) | 34,5 | ||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |