RSK-nr enhet: PAR
Inlagd: 1992-08-24
RSK-nr enhet: PAR
Ståndarrörsanslutning, DN 15 För alla serier med 3/4" synliga muttrar, Vinkel 3/4" × 1/2", Motförskruvning 1/2", Utskjutning 47 mm, GROHE StarLight kromyta
Ståndarrörsanslutning, DN 15 För alla serier med 3/4" synliga muttrar, Vinkel 3/4" × 1/2", Motförskruvning 1/2", Utskjutning 47 mm, GROHE StarLight kromyta
| RSK-nummer | 8361044 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 12030000 |
| GTIN | 4005176021558 |
| Produkt | Bänkkoppling |
| Produktnamn | - |
| Dimension | G15xG20 |
| Storlek | - |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | max bänktjocklek 18 mm |
| Utförande | utvändig gänga |
|---|---|
| Färg | krom |
| Ytbehandling | förkromad |
| Material | - |
| Standard | - |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | https://www.grohe.se/sv_se/product/12030000 |
| RSK flik | 24 Sanitetsarmatur/-utrustning |
| Tillverkarens artikelnummer | 12030000 |
|---|
| GTIN | 4005176021558 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | https://www.grohe.se/sv_se/product/12030000 |
|---|
| Modell/Utförande | Vinklad |
|---|---|
| Material | Mässing |
| Färg | Krom |
| Anslutningsdimension tillopp | 1/2" |
| Anslutning tillopp | Utvändig gänga |
| Anslutningsdimension armatur | 3/4" |
| Gänganslutning armatur | Utvändig gänga |
| Med kontramutter | Ja |
| Höjd | 69 mm |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | 4005176021558 | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 138 | ||
| Bredd (mm) | 73 | ||
| Höjd (mm) | 52 | ||
| Vikt (kg) | 0,4 | ||
Mellan |
|||
| Antal i FP | 60 | ||
| GTIN FP | 4005176483561 | ||
| Förpackningstyp | Ask | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Ingående GTIN FP | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Antalet inneliggande GTIN FP | |||
| Djup (mm) | 600 | ||
| Bredd (mm) | 400 | ||
| Höjd (mm) | 205 | ||
| Vikt (kg) | 25 | ||
Topp |
|||
| Antal i FP | 960 | ||
| GTIN FP | 4005176483578 | ||
| Förpackningstyp | Pall | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Ingående GTIN FP | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Antalet inneliggande GTIN FP | |||
| Djup (mm) | 1200 | ||
| Bredd (mm) | 800 | ||
| Höjd (mm) | 970 | ||
| Vikt (kg) | 411 | ||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| RSK-nummer | 8361044 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 12030000 |
| GTIN | 4005176021558 |
| Produkt | Bänkkoppling |
| Produktnamn | - |
| Dimension | G15xG20 |
| Storlek | - |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | max bänktjocklek 18 mm |
| Utförande | utvändig gänga |
|---|---|
| Färg | krom |
| Ytbehandling | förkromad |
| Material | - |
| Standard | - |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | https://www.grohe.se/sv_se/product/12030000 |
| RSK flik | 24 Sanitetsarmatur/-utrustning |
| Tillverkarens artikelnummer | 12030000 |
|---|
| GTIN | 4005176021558 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | https://www.grohe.se/sv_se/product/12030000 |
|---|
| Modell/Utförande | Vinklad |
|---|---|
| Material | Mässing |
| Färg | Krom |
| Anslutningsdimension tillopp | 1/2" |
| Anslutning tillopp | Utvändig gänga |
| Anslutningsdimension armatur | 3/4" |
| Gänganslutning armatur | Utvändig gänga |
| Med kontramutter | Ja |
| Höjd | 69 mm |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | 4005176021558 | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 138 | ||
| Bredd (mm) | 73 | ||
| Höjd (mm) | 52 | ||
| Vikt (kg) | 0,4 | ||
Mellan |
|||
| Antal i FP | 60 | ||
| GTIN FP | 4005176483561 | ||
| Förpackningstyp | Ask | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Ingående GTIN FP | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Antalet inneliggande GTIN FP | |||
| Djup (mm) | 600 | ||
| Bredd (mm) | 400 | ||
| Höjd (mm) | 205 | ||
| Vikt (kg) | 25 | ||
Topp |
|||
| Antal i FP | 960 | ||
| GTIN FP | 4005176483578 | ||
| Förpackningstyp | Pall | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Ingående GTIN FP | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Antalet inneliggande GTIN FP | |||
| Djup (mm) | 1200 | ||
| Bredd (mm) | 800 | ||
| Höjd (mm) | 970 | ||
| Vikt (kg) | 411 | ||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |