RSK-nr enhet: ST
Inlagd: 2015-01-14
RSK-nr enhet: ST
Tillbehör till duschsystem
Tillbehör till duschsystem
| RSK-nummer | 8180003 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 47888000 |
| GTIN | 4005176925801 |
| Produkt | S-anslutning |
| Produktnamn | - |
| Dimension | G20 |
| Storlek | c/c160mm |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | exenter |
| Utförande | - |
|---|---|
| Färg | krom |
| Ytbehandling | förkromad |
| Material | plast/metall |
| Standard | - |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | https://www.grohe.se/sv_se/product/47888000 |
| RSK flik | 23 Blandare |
| Tillverkarens artikelnummer | 47888000 |
|---|
| GTIN | 4005176925801 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | https://www.grohe.se/sv_se/product/47888000 |
|---|
| Material | Mässing |
|---|---|
| Ytskydd | Förkromad |
| Färg | Krom |
| Anslutning 1 | Utvändig gänga |
| Anslutningsmått 1 | M26x1,5 |
| Anslutning 2 (utlopp) | Utvändig gänga |
| Anslutningsmått 2 | 3/4" |
| Excentrisk förskjutning | 5 mm |
| Centrumavstånd | 0 - 5 mm |
| Med extra uttag | Nej |
| Låsbar | Nej |
| Med täckbricka/-rosett | Nej |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | 4005176925801 | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 75 | ||
| Bredd (mm) | 50 | ||
| Höjd (mm) | 27 | ||
| Vikt (kg) | 0,17 | ||
Mellan |
|||
| Antal i FP | 13 | ||
| GTIN FP | 4005176604683 | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Ingående GTIN FP | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Antalet inneliggande GTIN FP | |||
| Djup (mm) | 600 | ||
| Bredd (mm) | 400 | ||
| Höjd (mm) | 273 | ||
| Vikt (kg) | 3,21 | ||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| REACH-informationsblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/REACH/REACH_613_2054722.pdf |
|---|---|
| RSK-nummer | 8180003 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 47888000 |
| GTIN | 4005176925801 |
| Produkt | S-anslutning |
| Produktnamn | - |
| Dimension | G20 |
| Storlek | c/c160mm |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | exenter |
| Utförande | - |
|---|---|
| Färg | krom |
| Ytbehandling | förkromad |
| Material | plast/metall |
| Standard | - |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | https://www.grohe.se/sv_se/product/47888000 |
| RSK flik | 23 Blandare |
| Tillverkarens artikelnummer | 47888000 |
|---|
| GTIN | 4005176925801 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | https://www.grohe.se/sv_se/product/47888000 |
|---|
| Material | Mässing |
|---|---|
| Ytskydd | Förkromad |
| Färg | Krom |
| Anslutning 1 | Utvändig gänga |
| Anslutningsmått 1 | M26x1,5 |
| Anslutning 2 (utlopp) | Utvändig gänga |
| Anslutningsmått 2 | 3/4" |
| Excentrisk förskjutning | 5 mm |
| Centrumavstånd | 0 - 5 mm |
| Med extra uttag | Nej |
| Låsbar | Nej |
| Med täckbricka/-rosett | Nej |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | 4005176925801 | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 75 | ||
| Bredd (mm) | 50 | ||
| Höjd (mm) | 27 | ||
| Vikt (kg) | 0,17 | ||
Mellan |
|||
| Antal i FP | 13 | ||
| GTIN FP | 4005176604683 | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Ingående GTIN FP | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Antalet inneliggande GTIN FP | |||
| Djup (mm) | 600 | ||
| Bredd (mm) | 400 | ||
| Höjd (mm) | 273 | ||
| Vikt (kg) | 3,21 | ||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| REACH-informationsblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/REACH/REACH_613_2054722.pdf |
|---|---|