Inlagd: 1995-02-20
RSK-nr enhet: ST
Utloppsnippel
Utloppsnippel
| RSK-nummer | 8154448 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | Oras241999 |
| GTIN | 6414150013768 |
| Produkt | Övergångsnippel |
| Produktnamn | Utloppsnippel |
| Dimension | G20 x G15 |
| Storlek | L=30mm |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | - |
| Utförande | invändig x utvändig gänga |
|---|---|
| Färg | krom |
| Ytbehandling | förkromad |
| Material | mässing |
| Standard | - |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | https://www.oras.com/se/hem |
| RSK flik | 24 Sanitetsarmatur/-utrustning |
| Tillverkarens artikelnummer | Oras241999 |
|---|
| GTIN | 6414150013768 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | https://www.oras.com/se/hem |
|---|
| Modell/Utförande | Rak |
|---|---|
| Material | Mässing |
| Ytskydd | Förkromad |
| Färg | Krom |
| Glansvärde | Blank |
| Anslutningsdimension tillopp | 1/2" |
| Anslutning tillopp | Utvändig gänga |
| Anslutningsdimension armatur | 3/4" |
| Gänganslutning armatur | Invändig gänga |
| Med avstängningsventil | Nej |
| Med bricka/rosett | Nej |
| Levereras i par | Nej |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Påse | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 40 | ||
| Bredd (mm) | 40 | ||
| Höjd (mm) | 40 | ||
| Vikt (kg) | 0,06 | ||
Mellan |
|||
| Antal i FP | 20 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Ingående GTIN FP | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Antalet inneliggande GTIN FP | |||
| Djup (mm) | 200 | ||
| Bredd (mm) | 150 | ||
| Höjd (mm) | 150 | ||
| Vikt (kg) | 1,5 | ||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | |
| Tillverkarens garantiåtagande | |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Drift & Skötsel | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/DOS/DOS_142_4316534.pdf |
|---|---|
| Tillverkarens garantiåtagande | https://www.oras.com/se/garanti |
| InstallationsBVD | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/IBVD/iBVD 5569845224-00049 v1.pdf |
| REACH-informationsblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/REACH/REACH_142_4316534.pdf |
| RSK-nummer | 8154448 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | Oras241999 |
| GTIN | 6414150013768 |
| Produkt | Övergångsnippel |
| Produktnamn | Utloppsnippel |
| Dimension | G20 x G15 |
| Storlek | L=30mm |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | - |
| Utförande | invändig x utvändig gänga |
|---|---|
| Färg | krom |
| Ytbehandling | förkromad |
| Material | mässing |
| Standard | - |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | https://www.oras.com/se/hem |
| RSK flik | 24 Sanitetsarmatur/-utrustning |
| Tillverkarens artikelnummer | Oras241999 |
|---|
| GTIN | 6414150013768 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | https://www.oras.com/se/hem |
|---|
| Modell/Utförande | Rak |
|---|---|
| Material | Mässing |
| Ytskydd | Förkromad |
| Färg | Krom |
| Glansvärde | Blank |
| Anslutningsdimension tillopp | 1/2" |
| Anslutning tillopp | Utvändig gänga |
| Anslutningsdimension armatur | 3/4" |
| Gänganslutning armatur | Invändig gänga |
| Med avstängningsventil | Nej |
| Med bricka/rosett | Nej |
| Levereras i par | Nej |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Påse | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 40 | ||
| Bredd (mm) | 40 | ||
| Höjd (mm) | 40 | ||
| Vikt (kg) | 0,06 | ||
Mellan |
|||
| Antal i FP | 20 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Ingående GTIN FP | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Antalet inneliggande GTIN FP | |||
| Djup (mm) | 200 | ||
| Bredd (mm) | 150 | ||
| Höjd (mm) | 150 | ||
| Vikt (kg) | 1,5 | ||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | |
| Tillverkarens garantiåtagande | |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Drift & Skötsel | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/DOS/DOS_142_4316534.pdf |
|---|---|
| Tillverkarens garantiåtagande | https://www.oras.com/se/garanti |
| InstallationsBVD | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/IBVD/iBVD 5569845224-00049 v1.pdf |
| REACH-informationsblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/REACH/REACH_142_4316534.pdf |